Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

mine.slayer

Jen na málo inscenací se dá koukat znova a znova, tohle je ale jedna z těch u kterých to možné je. Podání všech zúčastněných a přerod filmu, který začíná povrchně, formálně a končí otevřeně komicky osobně, je vážně brilantní!! Absurdní a křečkovité!!:D ()

Arany

Mě se to moc líbilo, Pokud hledáte něco vtipného odpočinkového, ale zároveň kvalitního, tak je pro vás Bůh masakru ideální. Dynamická kamera je pro tenhle druh filmů atypická, ale rozhodně ne na škodu, nevyrazilo mi to sice dech jako 12 rozhněvaných mužů a ani jsem se neválel smíchy jako u Blbce k večeři, ale i přesto snímek rozhodně doporučuji. ()

Alvin

To bych neřekl, že se u konverzačního filmu o čtyřech hercích a jedné místnosti budu tak dobře bavit. Zásluhu na tom mají bezpochyby skvělé herecké výkony a postupně gradující atmosféra. ()

Patroxi odpad!

omlouvám se ale u mě tento film tedy nevyhrál ... ODPAD! totální nuda trapné situace a v půlce sem to nevydržel a film musel vypnout a SHIFT+DEL ... :) komedie ? nevím čemu sem se v této hovadině měl zasmát u mě opravdový propadák ! ()

cermy2105

Po prvnich 20 minutach sem si rikal ze nemuzu nic velkyho cekat.Nastesti se vsechno zmenilo a stala se to z toho hystericka scena u ktery sem se celkem bavil:)Jodie Foster me rozesmavala od zacatku az od konce. ()

johnyoss

Perfektní film, zde je vidět jak málo je potřeba k vytvoření "zázraku" . Nač mít k dispozici pláže, hotely, bary a jiná místa k vytvoření komedie, když postačí byt a chodba. Různorodost každé postavy, je tady aplikována tak perfektně, že divák nemůže předpokládat vývoj situací s takovou jistotou, což je u filmů v dnešní době něco fascinujícího. Hodnocení 10/10 ()

joker211

Necakal som, ze sa takto zasmejem. Vyborne herecke obsadenie, vyborne vtipy. Proste vsekto co dobra komedia ma obsahovat. Jedine minus(aspon pre mna) je, ze film je dost kratky. ()

cajda77

Perfect! Perfect! Perfect! 70 minut výborné zábavy, francouzská komedie Bůh masakru výborně přenesena na filmové plátno Polanskim. V hlavní roli mimo jiné exceluje Christoph Waltz (Hans Landa z panchartů). Nepamatuji, že bych se kdy tak dobře bavil! ()

2sistem

Přemýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi ale usoudil jsem, že jako divadelní hra by to bylo lepší a zábavnější. Zfilmování bylo zbytečné a nemá to správné kouzlo jako na prknech. Nicméně herecké výkony i samotne obdazeni dobre a vtipum jsem se smál. Všichni postupně odhodili masku ucty a slušného chovani a vyplynulo na povrch, kolik nenávisti se skrývá v lidech a jak se dokáží odvazat nejen díky alkoholu a své hrdosti. ()

injoy odpad!

Nedokoukal jsem to, nedalo se to. Dívat se na 4 pacienty... mám fakt lepší využití pro svůj čas. ()

wb2009

Nejsem zastáncem zfilmování divadelních her, tento film mne jen v tom utvrzuje. Obsazení parádní, herecké výkony parádní, na divadelních prknech by to bylo skvělé představení, ale ve filmu to nějak není ono. Nemůžu proto dát víc než 2 hvězdičky. ()

ghoston

Další film o 4 hercích, který jsem v poslední době viděl (ten první byl Uvíznutí v čase). Klobouk dolů před režisérem. Chtěl bych ale vidět toho boha, co napsal ty dialogy, to mi přijde vynikající. Herci skvělí, výkony jsou tak vyrovnané, že nedokážu říci, kdo z nich se mi líbí víc, asi to záleží na charakteru diváka samého. Ale jak to udělali s tou Kate, když zvrací? Na tomto filmu se mi líbí to, že sděluje závažné věci civilní formou a divák to může vklidu a bezpečí vstřebávat a umělecké dílo zde pak plní svoji funkci narozdíl od takových Funny games USA, kde Vás jen primárně děsí, šokují a všemožně emocionálně ničí a víří ty nejnižší pudy, které vám katarzi určitě nezprostředkují spíše trauma namísto toho (ještě jsem nenašel odvahu a hlavně důvod to dokoukat). Nevíte někdo o nějakém dalším filmu, kde hrají pouze 4 herci ? :-) ()

SkeeveTulp

Výborná divadelní komedie. Jodie Foster, jako vystresovaná hysterka realizující se na cizích problémech, je dokonalá. Stejně jako Christopher Waltz v roli otrlého, ležérního právníka, který nerespektuje nic a nikoho, jen aby si udržel svůj mikrosvět. John C. Reilly, prosťáček ve vleku své ženušky, poslušně přikyvující, aby nemusel nic řešit, a hlavně nemít žádný problém. Trošku mi tam nepasovala Kate Winslet, kterou nepovažuji za dobrou herečku, ale tady naštěstí neměla moc prostoru, takže to vcelku nevadilo. Celkově výborná komedie odhalující křekhost našeho rádoby civilizovaného a sociálně korektního chování. Za mě 5/5* ()

Decim28

4 velcí herci pořád v záběru? Proč ne! Odpočinková konverzační komedie/drama na úrovni může IMHO jen překvapit. Jen škoda takového podivně nedotaženého závěru, ale to nic nemění na tom, že jsem si vše patřičně užil. 82% ()

zigi

Když se někdo zeptá o čem to je, a já mu povím, že je to divadlo, kde prakticky celý film sedí 4 lidi v obýváku a hádají se, tak to možná zní trochu nudně. Já se ale bavil, a strašně rychle mi ten film utekl. Herecké obsazení je sázka na jistotu a rozhodně ani jeden nezklamal, naopak. ()

Kinderr

Na filmu oceňuji hlavně to, že ač se to odehrává pouze v bytě tak to dokáže zaujmout a chcete to dokoukat. Mínus pak jsou scény kdy se z chodby do bytu opakovaně vrací poté co chtěli odejít, po prvé ok. ale už po několikáte to nepůsobí dobrým dojmem. Líbilo se mi jak postupně oba páry, které na ten druhý pár chtěly působit skvělým dojmem se postupně odbouraly a ukázaly tu pravou tvář. ()

ZekiZeki

Bezpočet filmů je delších než by bylo zdrávo. Vyjímečně se však objeví filmy, jejichž krátká stopáž zamrzí. 79 minut Boha masakru je opravdu na pováženou. Končí totiž zrovna ve chvíli, kdy se nejvíc bavíte, ve chvíli, kdy se vám svět načrtnutých filmových postav vůbec nechce opouštět. Nebyl jsem sám. ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)