Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

fantasmic

Wow... tak takúto nahláškovanú jazdu som teda nečakal. Od začiatku je vidieť, že je to veľmi lacné, hneď prvá akčná scénka je ako vystrihnutá z nejakej starej počítačovej hry. Na druhú stranu scény vo vesmíre sú spravené celkom pekne s prihliadnutím na rozpočet. Scenár je (miestami) veľký chaos s viacerými wtf mometmi. Všetko toto však filmu odpúšťam, pretože na hláškach, ktoré tu padali som sa zasmial viac, ako pri všetkých komédiách, ktoré som videl za posledný rok (no dobre možno trochu preháňam...). Zdá sa, že Guy Pearce si svojho hláškujúceho hrdinu úžíva a rovnako skvelého psychopata zahral Joseph Gilgun (fanúškovia Misfits ho spoznajú, hlavne podľa hlasu). Od filmu nič inteligentné neočakávajte, jednoducho vypnite a zabávajte sa. ()

pajik

Nebýt mnoha nelogických věcí, kterých si při sledování všimne i naprostý laik a celý film strašně shazují (ehm nikdy jsem neskákal z letadla, natož z oběžné dráhy, ale gravitace bude podle mě působit stejně na lidi i vesmírné stanice v roce 2079, tak jako dneska:D ) mohl by film patřit k hlavním akčním překvapením letoška. Celkově je film ale úplně průměrný a hvězdičku navíc si zasloužil jen tak tak... díky skvělým hláškám Pearce, hezky slizkému záporákovi umně doplněným jeho chytřejším „kolegou“, a pak taky hudbou v titulcích. Slušná akční oddechovka;) ()

Fary

To si fakt delaji prdel! Puvodne jsem chtel na tohle jit do kina, ale myslim, ze kdybych to udelal, nechal bych si po skonceni filmu vratit prachy! Co to jako melo byt?! [SPOILER ALERT!] Nejhlidanejsi vezeni ve vesmiru, kde kdyz odevzdavate zbrane, tak si stejne jednu nechate. Bodyguard, ktereho o ni okrade prvni blbecek se svazanyma rukama, ktery ihned tusi, kde tu zbran mel... Pokracujem? Prezidentova dcera, ktera se celou dobu snazi zachranit vsechna rukojmi a nakonec je stejne vsechny vyzabiji. Jaky to cely melo smysl? Zadny, nicmene slecna nedostane ani naplacano na zadek. Preskocim velkou cast filmu se spoustou dalsich nelogicnosti jako napr. jak se ku*va zlocinec dostane bez problemu a jedineho strazneho (a pouze s jedinou bouchackou) skrze cely vesmirny vezeni az do kontrolni mistnosti, kde vsechny pozabiji, ale jeste predtim je donuti otevrit vsechny koje s veznema? Obzvlaste me pak dojal zaver. Myslim si, ze americke NUKE 'EM tady vylozene chybelo. Misto toho poslou bandu blbecku, kteri nejprve trikrat obleti vezeni v letadlech, kterych samozrejme par sestreli, pak proleti jedinym zranitelnym mistem teto orbitalni stanice, kde upevni bombu casovanou na 32 sekund (proc?)... blablabla. A fakt dojemny byl pad stremhlav ve vzduchoprazdnu s tim, ze kdyz uz se ritite smerem z orbitu k zemi, tak by vam ten padak s kterym oni doskocili ladne jako mysky fakt nepomohl. Boze kriste! Za co tohle?! Jo - malem bych zapomnel. Na nejhlidanejsi stanici s nejhorsima grazlama ve vesmiru vubec neni problem se dostat (navzdory tomu, ze letadla, co prolitaji kolem okamzite odstreluje) tak, ze skocite z vesmirne lodi, otevrete si zvenku kohoutek a vlezete dovnitr. Pohoda, ne? Kdo psal tomuhle scenar, tak by mel vratit prachy a spachat harakiri! ()

Hanys_

Pearce hláškuje jak o život, Grace to sluší jako v Lost a celkově i díky nim je Lockout dost pohodovou jednohubkou z Bessonovic dílny. Víc takových jednoduchých béček. 6.5/10 ()

KoRner

Čakal som trošku lepšie... Pearce je super a dúfam viac rol pre neho, ale táto "Smrtonostná pasca" vo vesmíre sa mohla držať svojho rozpočtu, pretože niektoré scenérie sú fakt na smiech. A najlepšie hlášky som už počul z traileru. ()

dopita

Další film z produkce Luca Bessona. Opět blbina, opět docela zábavná a opět se spoustou neduhů. Co se žánrů týká, tak je film akční sci-fi, jenže akce žádný velký grády nemá, nicméně alespoň neurazí. Scifácký kulisy ještě ujdou, ale triky jsou poplatný bídnýmu rozpočtu. Takže nejvíc film funguje jako komedie, v některých scénách je to velmi překvapivě smršť úderných hlášek. Guy Pearce na mě vždycky působil divným dojmem, ale tady je v pohodě a pozitivně překvapila i Maggie Graceová. ()

Holina

Čekal jsem hodně, dostal jsem průměrný sci fi flák, ze kterého si dohromady vlastně nic nepamatuju. Ale marketingová masáž byla vydatná, to zas jako jo ()

lukasch

Ten seskok z vesmíru je nejlepší scéna loňského roku. Pearce byl zase neuvěřitelně uhláškovanej. A Maggie Grace pořád neumí hrát. ()

Krabak

No to je ale hrozná konina. Jedině, za co dám tu jednu hvězdu, tak jsou hlášky a celkově chování Guye Pearce. Jeho postava ten film drží tak trošku nad tou propastí odpadu. Možná ještě Joseph Gilgun stojí za zmínku, který hraje opravdu suprového magora. --->20% ()

F.W.Colqhoun

Kdysi jsem litoval a trochu se podivoval, že Luc Besson odsunul na druhou kolej režírování prvotřích bijáků, aby mohl sytit trh lahůdkami typu Taxi či 96 hodin. Dnes by mi můj divácký život bez jeho pravidelných produkčních injekcí vitamínu B připadal chudý a za věrnost b-principům si Bessona vážím přesto, že to nejspíš dělá jen pro ty smrdutý zlý prachy. Útěk z MS-1 je přesně tím, co slibuje česká lokalizace - frantíkovská pocta juvenilním carpenterkovkám s Kurtem Russellem. Na skladě je všechno, co můžou kuci přát - zlí politici, lidská spodina [zkrátka LA / New York na oběžné dráze], flirtovní špičkování mezi hrdinkou a super-anti-hrdinou, jehož představiteli Guy Pearcovi do Russela chybí jen důsledná herecká jednorzměrnost. Ale taky omezený rozpočet a suverénné nejhorší CGI, s níž jsem měl za hóóódně dlouho dobu čest. Nicméně tak to má být. Duo režisérů sytí vykrádačku jemnými citacemi současné kinematografie jen decentně [občas se mi zdálo, jako bych zahlédl trikový záběr ze Sunshine]; jsou si zjevně vědomi, čeho si žánr žádá a zbytečně neexhibují. Vyrobit za mizerných 15 melounů něco "lepšího" - by byla škoda. Tři-a-půl. ()

bila.tecka

Béčková sráča, která naplno naplňuje zadání nenáročné zábavy. Četnost tvrďáckých hlášek Guye Pearce mohla být podkreslena sitcomovým smíchem, to by pak byla třeskutá sranda... Bylo to předvídatelné, hloupoučké a hlavně nudné. ()

Tessie

Hodně luxusní akčňárna, ve které nechybí nic.. Ani zloduch, ani potrhlý pervérzní zloduch, ani hlavní hrdina, který má všechno v paži a hlavním hrdinou nechce být. Snad jen překvapí prezidentova Barbie, ze které se postupně stává Lara Croft. Těším se na brzké zopakování tohohle kousku, protože hlášky.. tak ty teda byly! ()

Paity

Jednu chvíli se zdálo, že jak na nás všude útočí ukázky na Útěk z MS-1, musí to být naprostá bomba. Když jsem to ale viděl, skoro jsem usnul, v lepším případě jsem se nudil. ()

Locksmith

Akční snímek (tak nějak se nemůžu přimět k tomu, nazvat to "sci-fi") s průměrným scénářem, jehož kvalitu zvedá slušně zpracovaná akce - s výjimkou mnohokrát zde skloňované honičky na začátku, která se svým zpracováním pohybuje hluboko pod zbytkem snímku a kterou si tvůrci vážně měli raději odpustit - plynule odsýpající zápletka, která se zbytečně nezdržuje, a pár správných psychopatů, kteří mi v poslední době ve filmech nějak chyběli. A Guy Pearce - zmínil jsem už jméno Guy Pearce? Agent Snow si zaslouží minimálně celou jednu hvězdu jen pro sebe, jeho hlášky by se skoro daly vydat knižně a kdyby se náhodou někdy objevil znovu v kinech, půjdu se na něj určitě podívat (a čím nižší hodnocení to získá v MF Dnes, s o to větším nadšením :) ). ()

Pat.Ko

"Lockout" má zaujímavý základný príbeh o snahe zachrániť dcéru prezidenta z vesmírnej väznice. Avšak príbeh nie je vždy konzistentný a niektoré zvraty sa zdajú byť predvídateľné. To môže zanechať divákov s pocitom, že príbeh mohol byť lepšie rozvinutý. Guy Pearce a Maggie Grace odvádzajú slušné výkony vo svojich úlohách. Napriek tomu sú niektoré ďalšie postavy povrchné a zle vykreslené, čo znižuje celkovú kvalitu hereckých výkonov. Film ponúka niekoľko vzrušujúcich akčných scén a bojových sekvencií. Efekty vo vesmírnej väznici sú dostatočne presvedčivé, ale nie sú ničím, čo sme už v podobných sci-fi filmoch nevideli. Réžia filmu nie je výnimočná a mohla by byť dynamickejšia. Vizuálny štýl filmu je priemerný a chýba mu originalita, ktorá by ho vyniesla nadpriemerne. Pre tých, ktorí hľadajú jednoduchú akciu, môže byť zábavný, ale neposkytuje nič nové ani výnimočné vo svete sci-fi žánru. 5/10 ()

dozana

Útěk z kina se nekonal. Po začátečním rozčarování (rozmazaná honička na začátku) se to vcelku dobře rozjelo, a já už si to jen užívala. Všechno to stálo na Guyovi a jeho hláškách, tenhle chlapík je fakt sexy. ()

SHit4U

Kdyby si film udržel styl první půle, bylo by to na silné 4 hvězdy. Jenže ono to postupně sláblo, sláblo a konec to celé "zabil"... P.S. Guyovo hlášky jsou opravdu vtipné!!! a Gilgun je asi vážně magor ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017