Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (více)

Pete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise) k smrti rád pilotuje stíhačky. Dokonce tak, že se už přes třicet let úspěšně brání povýšení ve strukturách amerického letectva, protože to by ho z kokpitu vyhnalo do vyhřáté kanceláře. Maverick byl navíc vždycky magnetem na průšvihy, což se s armádní kariérou taky docela vylučuje. Pilot je ovšem bravurní, možná ten úplně nejlepší, a proto dostane nabídku stát se instruktorem elitních stíhačů z programu Top Gun, které má připravit na úkol, jenž spadá do kategorie Mission Imposssible. Kromě téhle bude muset Maverick zvládnout i jednu obtížnou soukromou misi. Jedním z pilotů, které má připravit do akce, je i Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho kamaráda a navigátora Goose. Znalci prvního Top Gunu vědí, že Goose zahynul, když se neúspěšně katapultoval z neovladatelné stíhačky, pilotované právě Maverickem. A jeho syn mu otcovu smrt klade za vinu. Maverick za žádnou cenu nechce, aby Bradleyho potkal stejný osud jako jeho otce. Přitom si uvědomuje, že pravděpodobnost, že některý z pilotů plánovanou leteckou operaci nepřežije, není vůbec malá. (Cinemart)

celticek

Co jsem čekal, to jsem dostal. Úvodní a závěrečné titulky jsou nämlich to samé, co v původním Top gunu. Samozřejmě i celý hudební podmaz. Tom je ve formě. Letecké scény jsou skvělé. Námět je typická US produkce, ale dá se to odpustit, člověk se vážně pobaví. Viděno v Kině Svět - Hodonín. Zvuk Atmos:) ()

Vanchovi

Príbeh ničím výnimočný, patosu je to plná prdel, napriek tomu to neurazí. A tie stíhačky! Toto je jednoznačne film pre kino. Nikde inde ho ani nepozerajte. ()

Jozka7

Maverickova hodnost kapitána námořnictva odpovídá hodnosti plukovníka, v US Navy jde o nejvyšší neadmirálskou důstojnickou hodnost. ()

wege

Kdybych chtěl v někom probudit lásku k filmu, pustím mu Top Gun 2. V tom filmu je totiž úplně vše, romantická linka, akce, krize, zrání postav a stíhačky! Navíc na vás krásně dýchá ta nostalgická atmosféra dob minulých. Celé to je neskutečně moc vymazlené, každý záběr je dokonalost sama. Prostě z toho jde vidět to, jak ti lidé, co to dělali, ten film milují a dají si tu práci a nic neošidí. Jediné, co mě mrzí asi je, že jsem na tom nebyl v IMAXu, protože si dokážu živě představit, jaké to létání tam musí mít koule. Ten film má krásné tempo, příjemně to plyne a ten konec je struhující. Prostě se jde do akce a ta akce je realistická, jak jen si to dokážete představit. Poslední půl hodinu skoro nedýcháte. Nejlepší na tom je, že ten Tom není nijak extra dobrý herec a je to vlastně jedno, protože stejně to dokáže (skoro) jako vždy. Mimochodem existuje ironičtější záběr, než je ten na startující motor? Šel jsem na to ještě jednou s ženou. To, že jsem jí ukecal považuji za největší úspěch, naposledy jsme byli snad na Tronovi 2. I jí se to líbilo, byla nadšená. ()

mauro

Druhý díl a po tolika letech? a taková pecka? no kdo to má? první půl hodinu sem čuměl s otevřenou pusou, taková nostalgie, retro no prostě kdo vyrost na jedničce, tak tohle musí milovat! ()

RAFT

Režisér Kosinski už po druhé natočil film s Cruisem.A jak to dopadlo úplně skvěle na jedničku.Sklamání u filmu nečekejte.Nostalgie jak svina,vzpomínky .36 let tolik jsme čekali na pokračování.A dokonale se film povedl.Kamera výborná,letecké manévry taktéž.Příběh a všechno ve filmu dokonalé.Herci dobré.Vše funguje tak,jak má .Pokračování klidně .Zatím nejlepší film roku.Za mě 90% ()

Lupes odpad!

Spáčilová se zbláznila! Jejích 75%, hysterie v TOP 20 a naprostý nedostatek jen trochu snesitelného materiálu v letních kinech mne vyhnal na tento odpadový kousek. Jasně, všechny atributy jsem očekával. Patriotismus, heroismus, absenci reality, kýč, americký egoismus... A tušil jsem, že se přidá něco korektnosti a tedy i černých pilotů a samozřejmě pilotek (pouze 1 ??), zároveň se však nepodíváme do tváře jedinému tomu špinavci ohrožujícímu svým uranem světový mír. Výsledek ovšem předčil mé očekávání a toužebně vyhlížená chvilka napětí nepřišla. Kupa klišé měla být narušena např. angažováním rakovinou poznamenaného Vala, i zde šlo ale o reklamní trik a těch 60 sekund bylo opravdu jen propagačních. Inu, opáleným a vyprseným panákům (a jedné panence do počtu) by kazil image. Shledal jsem jediné pozitivum: Ústřední a dlouho připravovaná sexuální scéna se zvrhla v obyčejný, laskavě vyhlížející rozhovor, a já jen doufám, že se tak stalo přiměřeně věku aktérů a nikoli pod nátlakem feministek. ()

Toshio

Absolutně jsem nepochopil tu hysterii z tohohle filmu. A tak jsem se těšil. Je to pěkný akční film se stíhačkama. Jednu hvězdu dávám dolu, protože je naprosto dementní neříct, ve které zemi se to vlastně odehrávalo. Ale je to samozřejmě politicky korektní. Vymyslet si nějakou "říši pohádek" kde obohacujou uran. Děj naprosto primitivní. ()

Mamlas

Film mě poprvé zaujal až v čase cca 1 hodina a 20 minut. Do té doby to bylo jen dost unylé a nostalgické ohlédnutí za tím, co kdysi bylo, a také ujištění Cruise Cruisem, že Cruise je prostě nejlepší. Tato část byla za mě tak za 1 až 2 hvězdy, vyžadovala i dost přeskakování té vaty a seniorské romantiky. Proti tomu docela kontrastuje zbytek filmu, cca 40 minut, který je nabitý akcí a je výborný za 4 až 5 hvězd. Skvělý dojem z té druhé části kazí jen na konci to obvyklé, k uzoufání trapné poplácávání po zádech, objímání a přehnaný jásot. P.S. Je hezké, že Chuck Norris nesobecky dovolí Cruisovi točit si podobné filmy 🙂. (63%) ()

Cooller

přesně tuhle misi si pamatuju jak jsem ji hral na svem novem gameboyi jako kid v early 2000. Velice povedené, škoda že nam opět stará škola musi ukázat jak se to má dělat. ()

alldo.raine

Znáte to, když si přejete, ayb něco neskončilo? Znáte to když si přejete, aby vaše paměť byla taková, že si byť sebelepší film za nějakou dobu nebudete pamatovat? Tak tohle všechno bych si přál. Ale opět to byl zážitek na celý život, který i když si budu pamatovat, tak si ho budu mile rád připomínat. Husina all the time. ()

Th3T3mpt3r

No není to krásné, když tvůrci respektují předchozí film a charaktery postav z něj? Je to dnes bohužel nedostatkové zboží. Praktické efekty spolu se CGI vypadají nádherně. Je to řemeslně skvěle vyvedený filmový počin, leč takových je v dnešní mainstreamové produkci bohužel jak šafránu. ()

janak.t

Tak tento film si snad musí zamilovat každý, je to krásná nostalgie a připomenutí toho, že i dnes se dají natočit filmy, které vás opravdu chytí za srdce a občas se vám napětím zastaví srdce a při některých scénách, doprovázených nádhernou a kultovní hudbou k tomuto filmu, nezůstane jedno oko suché. Tak jsem to aspoň prožíval já. Se zadrženým dechem jsem se nechal absolutně vtáhnout do celého filmu. Film sám o sobě je celosvětovým fenoménem a hodně tomu dodalo to, jak je film natočený. Reálné scény, skutečné stíhačky, skuteční piloti a bez zbytečných přemrštěných počítačových triků. Viděl jsem film již podruhé a myslím si, že i kdybych se na něj podíval po desáté, mé pocity zůstanou stejné – takže za mě nekompromisně film roku 2022. ()

dkas

Takové jedno velké klišé. Je to sice fajn retro, má to fakt úžasné letecké scény, ale jinak? Děj v podstatě kopíruje jedničku, zase tam je někdo namachrovanej, zase někdo ublíženej, zase nepojmenovaný nepřítel v černých hledich ... Jako je to v podstatě pokračování, ale proč nešlo vymyslet jiný typy? To musí být všichni stejně tupý? Ale jako kouká se na to hezky, to zas jako jo... ()

pushover

Klišé stříká z každé scény po hektolitrech. Svalnatý frajírci s hlavním scientologem v čele tupě deklarují rádoby chlapácké dialogy. Celý film je tak politicky korektní, že se radši vůbec nedozvíme proti komu se bojuje. Mimochodem už Černochový někdo sdělil, že utrácet za stíhačky 5. generace je blbost, když se dají sestřelit starou F-14? A věděli jste, že když v kokpitu uhnete hlavou, tak vás netrefí raketa? A podobně závažných otázek klade tohle dílo spoustu. ()

JohnZ87

Technické a řemeslné zpracování je naprosto precizní, stejně jako herecké výkony - zejména ty ve skutečných kokpitech, kde šli herci opravdu neuvěřitelně do sebe. Po stránce příběhu se bohužel žádné extra překvapení nekoná a jde o poměrně předvídatelnou klasiku, která tu hraje na nostalgickou strunu, jindy se zase snaží brnknout na tu emocionální, ale ve výsledku jde o lepší průměr s několika typickými klišé. "Záporák" v podobě nedobytné základny v horách působí až příliš anonymně a těch pár siluet probíhajících vojáků, pár kusů techniky a piloti nepřátelských stíhaček v neprůhledných helmách to rozhodně nevytrhnou. Film tak při své velkoleposti působí paradoxně trochu komornějším dojmem soustředíc se na hrstku ústředních postav. Zdravotní stav herce Vala Kilmera zjevně ovlivnil pojetí postavy Icemana. Škoda, že navrátilců z původního filmu není více. Akce působí fenomenálně, zvláště s přihlédnutím k faktu, jakým způsobem se natáčela... 75% ()

scarlock

Wow, prostě wow. Starej Top Gun jsem viděl kdysi a nic nevím. Tohle pro mě byla parádní akční pohádka. Ten Tomík to fakt umí. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí

12.01.2024

Top Gun: Maverick, který před rokem a půl zboural kina, je nejúspěšnějším filmem megastar Toma Cruise a celosvětově si doletěl pro 1,5 miliardy dolarů. Bylo tedy jen otázkou času, než Paramount… (více)

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům