Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

Wacoslav1

No za těch pár celkem odvážných sexuálních scén jsem i přemejšlel o 3*, ale na druhou stranu to nevyváží fakt, že obsahově je to naprosto o ničem podobně jako předchozí snímky od tohoto režiséra. Prostě jenom samý, šukání, fetování atd ve filmu plným totálních dementů. Tak z toho si zase jako fakt na prdel nesednu.45% ()

MartinNDL

Já proti experimentům, sexu atd. nic nemám, ale co je proboha tohle? Vždyť je to jenom sračka, nicneříkající sračka. Třeba u hororů nikdy nezavírám oči - jsem asi tvrdej kluk. Ale když máte před sebou týpka, co se škrtí a onanuje při poslechu vzdychajících tenistek, to mi přišlo nechutný. Proč se mám sakra koukat na masturbujícího hipíka? Jsem snad teplej? Ne. Proč se má kdokoliv koukat na masturbujícího hipíka? Vždyť to nemůže vzrušovat ani dívky. Ten hipík je nechutnej a hnusnej. Pánové režiséři, jděte s touhle sračkou do prdele. ()

Trellíno

No to už si radši půjčit nějaký regulérní porno, tam vám to aspon nebude rušit děj. Kids byly ve své době překvapivý a poměrně šokující, ted už musel Clark přijít s něčím novým a tak do toho pořádně praštil a výsledek je průměrný film s opravdovými pornografickými scénami. Nic co by stálo za vícenásobné vidění. I když na druhou stranu, kdy se vám poštěstí vidět porno na velkém plátně. 2,5* ()

fantoci

Tento film je jakýmsi pelmelem různých zážitků a událostí teenagerů z jednoho amerického, tuším kalifornského, města. Tvůrci se spíše snažili diváky šokovat některými sexuálně otevřenými scénami, i tak si myslím, že se to spíše nepovedlo. Na rozdíl od jiných úchylárnen z poslední doby, jako je Rána v srdci či Šnup, se na tento snímek dá koukat. ()

ybuko

Vetsina komentatoru na csfd je uplne mimo. Tohle je castecne soft a castecne nadsazena verze toho, co Larry Clark prozival ve svem mladi v Oklahome. Doporucuju si vygoolit nejake jeho dokumentarni fotky. Stejne jako v Kids zbavuje filmove teenagery hollywodskeho pozlatka, ktere je videt vsude jinde. ()

• Režisér Larry Clark a scenárista Harmony Korine spolu nespolupracovali prvýkrát. Stretli sa spoločne počas natáčania snímky Kids (1995). (MikaelSVK)
  • Filmovalo sa v kalifornskom mestečku Visalia a v San Fernando Valley, ktoré patrí k Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Finálnu verziu scenáru, ktorú napísal Harmony Korine, ešte pozmenil režisér Larry Clark. Clark sa pôvodne snažil napísať scenár k filmu sám. (MikaelSVK)