Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

Chipsonator

Dokonalé! Dokonale zpracovaný prequel! Přestože je tahle šestidílná série natočená vlastně z nouze, tak se jedná o naprostý masterpiece který zastiňuje i Krev a písek. Bohové arény se sice musí obejít bez hlavní hvězdy tedy Spartaca, ale to překvapivě vůbec nevadí. Potkáme se tu totiž ze starými známými z Krve a písku, budeme u začátku Crixa, Ashura, Onomea jako Doctoreho a taky uvidíme přeměnu z Batiata na podlou svini. Dále je nám tu též představena nová postava, a to Gannicus, chlastající a šoustající kelt v podání skvělého Dustina Clare který si přízvisko Bůh Arény plně zasluhuje. Gannicus je hrdina podle mého gusta a i díky skvělému ztvárnění tohoto Kelta Dustinem se stal mou nejoblíbenější postavou seriálu. Co se týče soubojů, tak ty tu jsou stejně úžasné jako v Krvi a písku, leč kdy jsou na tom i lépe, jak choreografií tak vizuální stránkou. Pak především velké finále je vážně velké! Příběh je opět plný intrik, krve, sexu a lidské špinavosti. Navíc i zde jako v původním seriálu celý příběh úžasně graduje k velkému fináli (které je jak už jsem zmínil opravdu velké!). Takže abych to shrnul, to co bylo vytvořenou z nouze se proměnilo v blyštivý diamant který se může hrdě a bez výčitek postavit původnímu seriálu. 100% ()

joora1

Na klasické nastavované kaši ke Spartakovi je sympatické to, že když člověk viděl první sérii Spartaka, vstřebal si nějak všechny postavy a tady vidí jejich počátky. Dobrý je příběh bojovníka Gannica, o kterém je ve Spartakovi jen zmínka nebo příběh Doctoreho Onomea. To je asi tak vše, jinak dějově už se není moc kam posunout a vše je předvídatelné. ()

Mistickzz

Kvalitou porovnateľné ako Krv a Piesok, možno ešte o niečo vycibrenejšie. Pre fanúšikov žánru a samotnej sérii o bojovníkov z krvavých arén povinnosť!! ()

Seti

Jeden z těch povedených prequelů, který se jen nesnaží paraziticky vyexploitovat úspěšnou značku, ale povedený seriál skutečně smysluplně rozvíjí a obohacuje o to, co diváka skutečně zajímá a co chtěl v důsledku původního seriálu vidět. Bohové arény odhalující Gannikovu cestu za svobodou, Crixův vzestup ke slávě nebo Batiatovo převzetí gladiátorské školy, se tak mohou směle postavit vedle původní série jako kvalitativně rovnocená televizní zábava. ()

iXtr3m3

Gannicus je King, je ešte lepší bojovník ako Spartacus, je to hajzlík, je to drsňák, je to borec. Podľa mňa ešte lepšie ako pôvodný Spartacus. ()

KoRner

Šesť častí a v seriály nie je súvislá minúta (!), v ktorej by sa nesexovalo, alebo nebojovalo. Na diskusie nie je čas, s históriou to má spoločné málo, AVŠAK jedna vec je tu vykreslená naozaj skvelo - surovosť a zhýralosť staroveku. Žiadna romantika, len špina, krv a bordel. ()

Orthank

Premrštená vernosť sa tejto kópii uplynulej prvej série televízneho Spartaka rozhodne uprieť nedá. Ešte viacej odvážneho porno sexu, vulgarít a násilia bez výraznejšej motivácie trošku stráca na vážnosti, keď tu vlastne nemá o čo ísť. Prvoplánový prequel slúži zatiaľ len na premostenie druhej série Spartaka - Blood and Sand prípadne, ako ukojenie ľudských a diváckych úchyliek. Nebiť dobrého vizuálu a slušnej akcie, dostavili by sa zaručene brušné nevoľnosti. Po prvých dvoch dieloch 3*. ()

cab

Pribeh, ktery predchazi Spartaka a jeho vzestup, se tyka jineho gladiatora nesouci jmeno Gannica, i kdyz Batiatus a jeho intriky jsou jako vzdy nelitostne krtute, krvave a spinave jako nechutne zkazeny rimsky lid sam. 70% ()

VIPerson

O trošku slabší než samotný Spartacus,přesto pro fanoušky nutnost a výtečné zkrácení čekání na druhou (třetí) sezonu serialu.Crixus jak v Jiříkově vidění...:D ()

irigi

Seriál postavený téměř úplně na krvavých gladiátorských soubojích (mj. s velmi pěknou choreografií), sexu a (z mého pohledu především) na výborně vymyšlených intrikách. Celý seriál komiksovou stylizaci a rozhodně od něj nečekejte historickou věrnost. Hodnotím jej vysoko pro vážně dobrou atmosféru, ale snadno vás může pohoršit. ()

reditelka

Z nouze ctnost! Výborný prequel, i když Gannicův příběh je trošku slabší než Spartakův. Tvůrci se tohle mínus snaží dohnat vydatnými erotickými scénami. Hodně dobře se dívá na méně nafouklého a lidštěji vypadajícího Crixa :-) ()

J.Bourne

Tak zachovalo si to všechny plusy z první řady. Skvěle osvětlilo různý otazníčky. Např. Ashura, Batiatův vzestup a hlavně Doctoreho. K tomu skvělá postava Gannica. Logický vyustění by bylo pět hvězd ale přesto jen 4. Hlavně kvůli těm úchylárnám. Né, že bych byl nějakej puritán, nebo mi vadila nahota atd. (naopak. nahá Xena stojí za to =D) a chápu, že Římská říše byla tímhle proslulá , ale prostě něco bylo moc. Jinak teda do popisu by to určitě chtělo přidat žánr: erotický..=) ()

Paity

Výpravné, velkolepě pojaté seriálové akční drama s nádechem historie. Jen kdyby ubylo té zbytečné krve a detailů na zranění nejrůznějšího druhu. ()

Prochy38

Není mým zvykem hodnotit seriál po zhlédnutí prvního dílu. Udělám výjimku a když holt budu na konci seriálu jiného názoru, hodnocení změním. On to v podstatě není první díl. Jde o v podstatě pokračování Spartacus: Blood and Sand, jen se pohnuly časové osy. Konečně k seriálu. Ano, ano, ano, tisíckrát ano. Spartacus takový začátek neměl, pochopitelně. Ale první díl prequelu jasně naznačuje, o co v seriálu půjde a nabídka byla teda ve velkém stylu. Souboje parádní, staré i nové obličeje! Crixus! Batiatus a další! Úžasná podívaná! Takže: "Oh, Jupiter's cock, ať je tu další díl!! |||||||||||||||||||| Tak i této mini sérii odzvonilo. Těch pár dílů uteklo jako voda a já můžu říct, že se to hodně vyvedlo! A vyvrcholení nemělo chybu už vůbec. Parádní akce, skvělé choreo soubojů a závěrečné epické finále....... Jsem unešen! Nadšení, obrovské nadšení! ()

ondrula

Prvoplánovitá gore vykosťovačka s hektolitry digitální krve. Děj vlastně není žádný, postavy jsou nezajímavé a vztahy mezi postavami hloupoučké. Navíc 99 % stopáže tvoří nehorázně nudné plky. ()

iampatrik

Kdo chce utéct od "stereotypních" seriálů, Spartacus je jasná volba. Výborný prequel k rok staršímu Spartakus - Krev a písek.. myslím, že stojí za to si zapnout nejdříve právě tuto minisérii, člověk tak nebude ochuzen o zajímavější, překvapivější, napínavější příběh (pozn. v posledním díle však cca 2min před koncem vypnout - děj se přesouvá na konec první série :)). Jde poznat, že autoři mají zlepšující se tendenci a Bohové arény byli po všech stránkách kvalitnějším seriálem. Snad to tak bude pokračovat nadále. Jeden z nejlepších "akčních" seriálů. PS. Musím také vyzdvihnout poslední díl, který po vzoru posledního dílu z první série, nabízí hutnou dvacetiminutovku v aréně, která stojí sama o sobě ke shlédnutí. ()

Rendiss

Jako prequel je to nádhera. Škoda ale názvu, než jsem viděl pár dílů, pořád jsem si myslel, že půjde o Spartakův příběh, marně. Možná proto dávám pouze 85%, serie si však zaslouží můj obdiv i nadále :) ()

Hyb_rid

Prequel, který ačkoli zmáknutý v poloviční délce než Blood and Sand tak musím říct, že jsem si ho užil přeci jen o trochu víc. Nevím jestli za to může Gannicus coby hlavní postava, která je mnohem sympatičtější než Spartacus nebo je to i tím, že už jsem se sžil s postavami a Gods of the Arena mi během jednoho odpoledne příjemně doplnili celkový obrázek o událostech v Batiatově domě. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky