Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

Kosmik 1

No ve své podstatě je to vlastně úplně stejný jako Krev a písek. Mě přijde, že po tom co měla první serie úspěch, tak tohle je jen snaha z toho opět dostat co možná nejvíce a kupodivu se to i povedlo. Je tu snad všechno co v první serii a ještě ve zvýšeném množství. Ještě víve krve, ještě více násilí, ještě více nemorálnosti a ještě více sexu a nahoty. Mé hodnocení, ale vyšší nebude, hodnotím úplně stejně jako Krev a písek, kvůli té snaze z toho dostat co nejvíc za každou cenu, moc se tlačí na pilu a co se týká příběhu už to není úplně ono. 85% ()

R´Hell

Spartakus je droga. Tak nevím, jestli je to tím, že tak prudce útočí na základní lidské smysly a nebo tím, že je konečně na obrazovce něco historického, z čehož nedýchá hodina dějepisu střední školy. Bohové arény jsou neméně dobré jako Krev a Písek a přesto, že se děj točí prakticky kolem stejné věci, je stále co nabídnout. A vzhledem k hříšnosti starověkého Říma se určitě dočkáme spousty dalších skvělých dílů. ()

Zagi20

Gods of the Arena se poučili z první řady Spartaca a hned od začátku do nás perou mnohem víc nářezové akce a odhalených žen (a chlapů). Příběh dostal grády, jedna intrika se střídá s druhou, o napětí není nouze. Všechno vrcholí v grandiózním půlhodinovém finále, kde se vlastně pořád jenom mlátí, cákance krve létají na všechny strany a je to strašná zábava. Já sem se skvěle bavil. ()

V.Silver

Vykreslení pozadí ústředních postav seriálu jako jsou Onomaeus, Ashur, Batiatus, Lucretia nebo i Crixus bylo skvělé, ale nejradši jsem měl Gannica... he rocks :) 85% ()

Koryntos odpad!

Milé děti, ano opravdu jsem masochistka a po Vikings, jsem se dobrovolně další půl hodinku mučila u Špartakuse, jak se to v němčině vyslovuje. Děj byl nápadně obdobný jako u Vikings. Špartakus vedl nějakou bitvu, pak ho lazebnice koupaly v lázni, no prostě dlouhý záběr na zadky 5 nahých chlápků, ke kterým promlouvá do duše jeden oblečený, o tom jak maj pokračovat v další bitvě. Ne, opravdu nemohl 10 minut počkat, než se těch 5 ošplouchne, heh. Když se teda ošplouchli, přišla tam nějaká otrokyně s dalšíma dvěma, s tím že je jako dárek posílá něčí manželka zvrhlo se to ve swingers šukačku, pác další záběr a šukali tam dva chlápci a úplně čistou náhodou tam přišel 3 říct jím výsledek bitvy, no nejen, že nezaklepal, ale on ani nebyl překvapenej, co tam ty dva vyvádí. No a pak jsem to nevydržela a vypla jsem tv. Ne, opravdu mě nerajcuje sledovat seriál kde vilní nadsamci souloží s ještě vilnějšíma nadsamicema popřípadě jinejma nadsamcema, kteří k tomu vypadají pořád stejně šukatelně a svěže i když se vrací z bitvy. Tohle mi opravdu můj mozek nebere, navíc mi to trhá nervy i žíly. Bylo to stejné jako sledovat Hotel Bordejlajz, sorry Paradise. Bavilo by mě to pouze v případě, že bych byla 13 leté nadržené neukojené ucho. ()

Kangaxx

Po prvej časti to vyzerá tak, že už ani nejde o historický seriál s prvkami erotiky, ale o erotický počin v starorímskych kulisách :-). Uvidíme ďalej, osobne by som však uvítal skôr pokračovanie deja ako prequel k pôvodnému seriálu, ktorý v novom kabáte len kopíruje to, čo už bolo v predchodcovi. ()

Drnqonovic

Malinko slabší než Spartakus: Krev a Písek. Mám rád prequely, někdy je prostě lepší vědět CO se stane a s napětí čekat JAK a KDY se to stane a to všechno platí i Bohů Arénu, k tomu jako bonus hrstka nových postav, kterým smrt (nebo život) vysloveně přejete. Nejlepší vedlejší postava? Dobrý Cossutius! ()

Šakalík

Celkové hodnocení: Už první série Blood and Sand byla výborná, ale já si celou dobu říkal, že nejlepší by bylo, kdyby postavu Spartaca ze scénáře vyškrtli a zaměřili se jen na Batiatův ludus a intriky mezi římskou aristokracií. Autoři jakoby mě slyšeli a natočili tenhle prequel, který je přesně to, co jsem chtěl. Hned první díl naznačil, že tady půjde o něco velkého a že předchozí série ani zdaleka není nepřekonatelná. I následující díly si udžely vysokou úroveň a třeba závěr toho čtvrtého mě doslova roztrhal na kusy. Poslední, šestý díl pak nakrmí krvechtivé obecenstvo jatkama v aréně a elegantně vymyšlená pointa celé dílo perfektně zakončí. Výborně se v seriálu prezentuje Lucy Lawless, která si roli Lucretie neskutečně užívá a působí velmi přirozeně. Za sebe říkám - tohle prostě nemá chybu. Škoda, že těch dílů nebylo víc. ()

LuciusWlk

Krev a písek to dozajista netrhlo. Více porna, více krve, ale žádné překvapení, které by Spartakuse pozvedlo někam výš, se nekoná. Pořád jde o kvalitní nálož a výborný serial. ()

fox171cz

Přineslo nám to sice pár odpovědí, které nevypadali až tak vynuceně jak by se na první pohled zdálo, ale už to ztrácí to kouzlo původního "Spartacuse". Dům "Batiátů" už nám nenabídl takové rozkoše, což byla škoda, protože už jsem si na ten nestydatý sex zvykl. Role "šampióna" mi nijak nevadila, avšak "Krixus", na ten jeho výraz jsem si nemohl zvyknout. V efektech jde vidět mírný pokrok, připadali mi o špetku lepší než dříve. Zábava to je, ale o několik "pater" pod jeho předchůdci. ()

kenkaku

Přesně takovéhle "drogy, sex a rock'n'roll" jsem si vždycky představoval, že se v antickém Římě odehrávaly. Naprosto bezchybná minisérie. Děj se nevleče, žádné zbytečné natahování a omáčka kolem. Bohové arény jako prequel je bezkonkurenčně lepší než samotná série Krev a písek. ()

BMAJTZ

Jde o prequel k seriálu Spartakus který je na tom kvalitativně naprosto totožně. Na mě to působilo hodně dobře, protože si myslím, že první série Spartaka byla prostě nejlepší. Intriky v domě Batiátů mě bavily asi nejvíc a tenhle prequel není o ničem jiném. Doporučuji ale shlédnout přesně po první sérii seriálu, jinak si nepříjemně vyspoilujete posledním dílem závěr první série. ()

Maynard.

První řady sme neviděli, ale tak máme rádi historický seroše, tak sem si říkal, proč tohle nezkusit. Od 1.dílu mi bylo divní, že už znělka trvá cca 4 vteřiny... Což je neskutečně odfláknutý. Tenhle seroš se specializuje na brutální záběry, který sou místama tak brutální, že se jim nejde nesmát. Strašný béčko... Co se týče příběhu, tak velmi obyčejný. Jedna rodina, která vychovává zápasníky chve ty svý dostat na hry, toŤ všecko. Celkem dost se tady hejbou nahotinky, ale tady to na mě nějak nezabírá... Sem rád, že to mám za sebou, páč tohle bylo šlápnutá vedle. Ale poslednímu dílu bych dal klidně i 3 hvězdičky :o) ()

Spike23

Po shlédnutí celé série musím s lítostí oznámit, že jediný díl, který za to opravdu stál, byl díl poslední. Původní seriál měl tu výhodu, že měl hlavního tahouna. Spartacus a jeho příběh byl právě tím, co si u mě zajistilo bezkonkurenčních 5*, kdežto Gods of the Arena je spíše zaměřen akorát na fakta a události ohledně Batiatova ludu, které se staly před příchodem Spartaca a bez zajímavého příběhu nejsou moc dobrá kombinace s všudypřítomnými jebačkami, které totálně kazily dojem z jednotlivých dílů a mohly být o dost užitečnější v nějakém pornu . Neříkám, že to je něco nezajímavého, ale rozhodně se to ani po paty nehrabe příběhu předchozímu, i když se to dalo očekávat, jelikož to do plnohodnotné 2. série má hodně daleko. Co ale musím naopak pochválit je Gannicus, který podle mého názoru je skvěle obsazen a není zde až tak plně využit, takže doufám, že se v seriálu ještě objeví. Až na perfektní závěrečný díl bych celý tento prequel hodnotil čistým průměrem a nemohu se dočkat, jak se povede 2. série mimo arénu s jiným hercem v hlavní roli, z čehož mám zároveň pořádné obavy. ()

Jane18CZ

Tahle série byla více nabitá informaceni a akcí, bylo to akčnější, líbilo se mi to více, pro svojí rychlejší dějovost a plynulost :) ()

-Dawe-

Bohové arény jsou pro mě možná eště o kousek lepší než Blood and Sand. Zkrátka už se ví, co na nás platí a co prostě funguje. Už ze začátku se to parádně rozjede a finále doslova vyráží dech (zazdění do arény, souboj v ohnivém kruhu). A samozřejmě přichází Gannicus, kterého jsem si hodně oblíbil, ale vůbec nejvíc sem si oblíbil Johna Hannaha, který podle mě hraje skvěle a mrzí mě že už nebude v dalším pokračování. Spartacus je pro mě vcelku kvalitní seriál, až na ty efekty, které mi ale ani tak moc nevadí (od předchozí série se o kus zlepšili). 100% ()

Wimy

Slabší než Krev a písek. 1,2 a 6díl jede ve dřívějších šlépějích, ale ostatní díly jsou nudnější, takže to nakonec plnej počet nezíská. ()

Dánek

Neni to takova pecka, ale za tu rezbu v poslednim dile proste 5* dat musim! A nechapu, jak muze bejt Xena ve 40+ letech furt tak sexy... ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky