Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

longercz

Menší počet dílů tady asi působí seriálu k vlastnímu benefitu protože jde jednoduše k věci, a tak nepůsobí ani trochu zdlouhavě, naopak si nebere servítky a já jsem se téměř ani minutu nenudil. ()

sarkareifova

Gannicus je ještě lepší gladiátor než v první Spartacus. Dobré pokračování neméně dobré první série. V první sérii bylo asi málo naolejovanejch a depilovanejch chlapů, a proto jich do druhé série dali ještě víc. ()

Kadas97

Asi najlepšia prequelová miniséria, 6 epizód úplne stačilo nato, aby človek pochopil ako to fungovalo v Batiatovom dome pred príchodom Spartaka. Gannicus sympaťák jak má byť, milovaný aj nenávidený, taká rímska obdoba Cristiana Ronalda. Tiež je tu ukázaný osud Crixa, Ashura a Onomea. A stretávame sa tu aj s tradičným rímskym životom plným intrig. Posledný diel tejto minisérie asi prekonáva aj "Kill them all" z Blood and Sand. Pre mňa spolu s Blood and Sand srdcovka a nemôžem ináč ako 10 z 10. ()

LordMysti

V jakém stylu skončila první série, v takovém začasla série druhá. Hlavní hrdina mě sice na první pohled moc nezaujal, doufám že bude mít příležitost to postupně napravit. Také se naskýtá mnoho témat jak hezky vysvětlit nějaké skutečnosti které byli v první sérii již samozřejmě, budeme doufat že se tak stane. Naopak doufám že si autoři v první sérii nevystříleli všechna esa z rukávu a nyní to nebudou dohánět pouze erotikou a kopírováním původních námětů. Každopádně jsem po prvním dílu příjemně natěšen, začátek druhé série má dobře našlápnuto! ()

koudak

Takže po prvním díle začínáme na skvělých 4 hvězdičkách. Rozjíždí se to o dost rychleji než v první sérii. Sice mi Gannicus v prvních momentech připomínal nadupaného rockera vystupujícího na pódium před narvaným stadionem, ale ono to tak vlastně má být. ()

Luckyman

Akurát dnes s priateľkou dáme posledný diel, ale je to rovnako skvelé ako krv a piesok, len škoda, že je to DOOOSŤ brutal, Hlavne to ako 1 otrokyňu (pannu) využili na sex a ten druhý ešte prišiel za ňu odzadu. A samozrejme aj to, že na to, aby získali pozíciu v hre, tak sa museli Melitta aj Gannicus podvoliť a od vtedy to škrípe. Onameus aka Doctore sa musí vysporiadať so smrťou nie jednej blízkej osoby, ale keby vedel aké špinavosti a spiknutia sa dejú v Batiatovom dome ... Proste paráda až na niektoré fakt dosť brutálne scény, ktoré nie sú pre slabšie žalúdky. ()

Melvej

Období antiky jsem vždycky miloval, ačkoliv více než Řím jsem měl rád Řecko. Jako pokračování, mohu-li to tak nazvat (přeci jen Gods of the arena nepousouvají seriál dále, ale spíše vysvětlují události, které jsme v Blood and sand mohli vidět), se skutečně podařilo. Přestože se spíše přeorientovalo na intriky, jimiž byl ostatně Řím plný. Přes všechny tyto klady se však Gods of the arena nemohou vyrovnat Blood and sand. Hodnotil bych za 4, ale závěrečná bitva mě doopravdy dostala, takže musím přidat o jednu hvězdičku víc. ()

Tamten

Vlastně "jen" pokračování prvního seriálu, které nepřináší žádné nové překvapení, ale ani neztráci na kvalitě (zatím těch dílů není tolik, aby se to okoukalo, ale pokud by měla být další série, nějakou změnu už by to chtělo). Zajímavé je, že i když se děj odehrává před první sérií, tvůrcům se podařilo natočit vše tak, aby se jednalo o pokračování (tedy kdyby někdo koulal na sérii v chronologickém pořadí, nebylo by to tak zajímavé). ()

patushik

Ačkoliv jsem se bál, že tohle bude propadák, tak je to minimálně na stejné úrovni jako Blood and sand.. výborný herci, fighty dovedený k dokonalosti, sex a orgie posunutý ještě dál.. a navrh nahatá Jaime Murray.. jediná vada, že to má pouze 6 dílů.. 100% ()

vikino1

Od prvního do pátého dílu bych dal 3. Boje v aréně šly do pozadí, vše se motá kolem Batiata a jeho manželky. Né, že by to bylo úplně nudné, ale dějové zvraty jsou všechny předvídatelné. Navíc nový gladiatory jsem si neoblíbil (teda kromě toho síťaře), vlasatej a neoholenej Crixus tam pořád koulí jen očima a celkově se do té role moc nehodí. Gannicus je fakt až moc Gay, jedinej zajímavej "polo"gladiator je tam ten šmatlavec z první serie. 6 díl - musí hodnocení zvednout - protože první den v nové aréně je totální masakr, lepší souboje ze středověku jsem snad v žádným filmu neviděl. ()

zberatel

Prekvapivo fungujuci prequel na rovnakej baze mixu intrik, erotiky a moru digitalnej krvi. Predsa len u mna menej atmosfericke, inak bez namietok. ()

Petulka88

Bohové arény jsou o poznání méně brutální než Krev a písek (snad až na skvělou poslední epizodu), nejsou ale o nic horší. Nejlepší je, jak obě série do sebe skvěle zapadají. A když už padla zmínka o závěrečné epizodě, tak z její poslední půlhodinky jsem padl na prdel. Tohle dokonale překonalo vše, co jsem kdy v seriálu viděl. Bravo!!! ()

Jaxx84

Dlouho předlouho mě žádný seriál tak nechytil, jako dvě série Spartaka. Režisér naprosto přesně vystihl, co dnešní divák chce vidět - nadupané bojové akce, chlapy se svaly vybroušenými jako z mramoru, krásné ženy, napětí, historii ve své syrové a živočišné kráse, krátkou sérii a pořádně odporné zápletky. Erotické scény sice na můj vkus braly příliš mnoho času, který mohl být věnován aréně, ale jak se říká: "proti gustu...". Oceňuji výběr herců, mladé talenty a příliš neotřelé tváře. A ty které přeci jenom známe jsme málem nepoznali =) tak schválně, kdy jste si uvědomili, že Batiatusova žena je Xena? =) Myslím, že vznikl celkem slušný kult a snad jen absence pořádně našlapané metalové úvodní znělky mě zabrání k euforii podobné epileptickému záchvatu. 10/10. Etc: Kam se hrabe Spartacus i s Crixem na Gannica, to je řízek =) ()

ER

Stylizace ala 300 (bitva u Thermopyl) Zacka Snydera opět zabírá. K tomu se přidává solidní intrikářsky laděný děj,řada více či méně proradných postav (ta jediná slušná dopadne špatně) a bitvy muskulaturních gladiátorů, kteří však někdy "bojují" bez meče či jiných vražedných nástrojů a jsou loutkami v rukách svých pánů. Hold i taková byla doba. ()

Shaleman

Oproti původnímu seriálu Vengeance mírný pokles, což vynahrazuje počet epizod. Vše se točí kolem proradného Batiata, který však v tomto prequelu nemá ani zdaleka tak zlověstnou postavu na rozdíl od své vypočítavé Lucretie. Zatímco ve Krev a písek byla ona spíše ta vzadu, před příchodem Spartaca to byla Lucretie, kdo rozjížděl kola nenávisti a spiknutí až do očekávaného, přesto však příjemně krvavého konce. Druhou dějovou linii tlačí dopředu trojlístek Doctoreho, Gannica a krásky mezi nimi, která doplatí na svoji lásku. I když zřejmě toto trio mělo být středem Bohů arény, nebylo tak naplňující jako očekávání, co si Batiatus vymyslí teď. Bohužel, Batiatus zklamal, předal žezlo proradné, avšak stále přitažlivé Xeně a nechal se zahanbit původním Spartacem. A stejně jako slabší příběh, jsou i slabší herci, proto můžu pochválit jedině Lucy Lawless - všechny palce nahoru. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky