Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

shinbone

jedině v tak podělaný zemi jako je amerika může bejt tenhle týpek na svobodě. a ještě dává motivační semináře.. asi se od něj chtěj lidi naučit jak bejt bezcharakterní lhář a narcis. ()

muti

Dlhý rauš, z ktorého keď sa prebudíte ostane vám len spomienka na prehýrený večer a jednu pointu - kto sadí vietor, žne víchricu. ()

Glukoza odpad!

Nevím, zda je slušné dát "odpad" filmu, který jsem nedokoukala, ale mám velikou chuť někam to všechno napsat. Ve chvíli, kdy si asistentka v Belfortově firmě nechá oholit hlavu pro prachy a má u toho výraz, který je zároveň vyděšený, excitovaný, překvapený, šťastný i zoufalý, věděla jsem, že už dlouho nevydržím tuhle podívanou., Zahráno je to výborně, o tom žádná. Jen moje idealistická, starosvětská duše se nějak nemůže přenýst přes zlo, který v tomhle filmu je vynášený na zlatým podnose a servírovaný divákovi tak, aby po něm  toužil. Ano, lidi se při koukání na tenhle film touží stát součástí toho šílenýho světa, a protože život ani film neukázaly stinnou stránku věci, bohužel to funguje. Ach jo, prostě proč? Prokletý ostrov je takový masterpiece, ale Vlk? Morální dno. Děsivé, odpudivé, smutné. Jediné štěstí je, že většina lidí, kterým se film tak líbil, nemá koule na to takhle žít. Přesto se obávám, že v mnoha divácích může zhlédnutí takového díla probudit to horší. ()

cimrman2.

Tohle je to nejlepší možné zankončení mého kinematografického putování! Měl jsem to taky velké dilema, který to snímek si pustím jako poslední. Nakonec jsem zvolil ten, který jsem si během několika měsíčního ultramarathonu, oblíbil nejvíce. Pro mě ultimátní film kde na všech důležitých postech sedí legendy. Ať už je to Scorsese, se kterým jsem otevřel pandořinu skříňku a to sekci filmů vzestup - pád. Či Leonardo DiCaprio do jehož herectví jsem se zamiloval a zhlédl 20 filmů s ním. Nebo momentálně nejznámější žena planety, se kterou jsem samozřejmě taky spadl do lásky. Jak se stavím k filmu? Tříhodinová hymna kapitalismu a zároveň nejdiskutabilnější Scorseseho film. Přece jenom Scorsese tady Belforta úplně neodsoudil a ani na konci vrátka úplně nezavřel. Největším argumentem nefanoušků Vlka je, že odrbávat nebohé babičky o peníze není dobré, ovšem jsem téhož názoru. Patřím však do táboru, který obdivuje herecký výkon Lea a skvělé scénky na kterých tento film stojí. My se můžeme poučit z Belfortova příběhu a rovněž se jím částečně inspirovat abychom náš american dream prožili naplno a taky ho přežili. Tak za pár let v americe čačáu. HMMM - HM ()

peaceNwar

I like whatever will piss off the church. Go work to your McDonalds. Najkomplexnejsi a najstrhujucejsi pribeh tohto roku. Nanestastie prichadza ale este o takych 10 rokov dopredu. Konzervativnejsi a vsetkovedkovia, ktori potrebuju nadavat na kazdy kvalitny film a obdivovat hemsworthove bradavky go suck my dick. ()

vofo

Velký Martyho film. Další velká záležitost, která navazuje svým pojetím a natočením na Casino. DiCaprio a Hill si to dávají neuvěřitelně a jejich sekvence s Lemmons drogou je nejlepší z celého filmu. Marty, Leo a Jonah jedou na plný koule a celé 3 hodiny se nezastaví. ()

Petriver

DiCaprio nejlepší herecký výkon v kariéře, snad si toho všimnou i ti, co rozdávají sošky. Jak já jsem ten jeho přeslazený ksicht kdysi nesnášel.. No, časy se mění. ()

KacHnAop

Bohatý život burzovního makléře Jordana Belforta v jednom velkém strhujícím příběhu. Tak jak se komplexně Scorsesemu podařilo propojit jednotlivé filmové žánry a nastavit po celý film tak vysoké tempo je neúvěřitelné. Ocenění oscarem Leonardového výkonu by tentokrát po právu zůstalo zasloužené. Opravdu vtipný film patřící k nejlepším začátkům roku. ()

kacer4

Od začiatku až po koniec sa od toho nedalo odrthnúť. Dĺžka filmu ma najskôr riadne odrádzala ale nieje čo lutovať. Výborne ale najzaj výborne natočený film, v ktorom samozrejme vyniká DiCaprio. Najsympatickejšie mi bolo konanie Jodran, ktorý sa očividne riadil heslo: Je lepšie zhorieť, ako vyhasnúť. ()

JONYT

Super, neměl bych problém tam v tom kině sedět klidně ještě o hodinu déle, baštil jsem to od začátku až do konce :-) Skoro podezřívám herce, že byli sjetí, když hráli ty zdrogované scény, protože si nedovedu představit, jak to mohli tak dobře zahrát :-) ()

Jamall

Vlk z Wall Street má na ploše téměř tří hodin poměrně tupé zuby. Jazyk ostrý (to fuckování v takovém množství mě pomalu obtěžovalo), ale film by se řekněme bez půl hodiny v pohodě obešel. Ve všech směrech je to velmi dobře zvládnutá filmařina, jenže mě minula. DiCaprio si nicméně roli vyloženě užívá. ()

yourhead

Tvrdit že Vlk z Wall Street je Scorseseho nejlepší film je rouhání!!! Nevím proč ale celou dobu jsem u toho myslel na Casino. Parchant co se vyšplhá,začne vydělávat nehorázný prachy a potká osudovou blondýnu co ho nakonec stejně pošle do prdele jakmile se přestane dařit. v Casinu to bylo ale jakési komplexnější. Tady jen sledujete jak si parta zfetovaných neandrtálců užívá luxus z peněz a řeší jak to udělat aby je o ně nikdo nepřipravil. Joe Pesciho vystřídal Jonah Hill a násilí zde střídá humor. A proč se mi na konci filmu vybaví závěr Zuřícího býka? Ach jo. ()

Nicole32

Je to vtipné, úprimné, drzé, oplzlé a najmä neskutočne dobré. Plné alkoholu, drog, sexu a peňazí, obrovského množstva peňazí. Všetci zúčastnení herci sú výborný ale Leonardo nad nimi vysoko vyčnieva. Ak Jennifer Lawrence dostala Oscara za Silver Linings tak Leo by za svojho vlka mal dostať aspoň päť. Film má 3 hodiny ale ja som si to absolútne neuvedomovala. Bezchybná réžia, strih, kamera. Pohltilo ma to tak, že som zabudla ísť aj na záchod. Toto je jeden z tých filmov, ktorý sa podľa mňa nedá opísať - proste si to pozrite. Ách, I fucking love you Jordan. I fucking love you. ()

Stelletta

Tří hodinová jízda, která utekla bez mrknutí oka. Oplzlé, nechutné, sprosté, ale výborné. Za tohle už mu snad toho Oscara dají, upřímně, ten film stojí na jeho schopnosti zahrát cokoliv a to zejména egomaniakální psychopaty (viz Django, Letec, i Gatsby...). Hláškuje se tam o stošest, 2/3 filmu střídá výbuch za výbuchem...konec lehce nakopnuté tempo filmu zpomalí, ale to jen umocní samotný konec. Upřímně by mě zajímalo, co ještě tam stihli narvat do té původní 4 hodinové verze. Takže suma sumárum 100%, s tím, že jestli za tohle nedostane Leo oscara, tak je Akademie banda přízemních omezených puritánů. P.S. Zajímalo by mě, proč je Mathew McConaughey tady hned na druhém místě, přitom ve filmu je jen kratinkou dobu. ()

Kada80

Tohle je pořádně velká a dlouhá lajna koksu.K výkonu Leonarda - nemám slov.Snad jen to,že tímhle si už získal místo v mé TOP 10 a nechápu,že jsem ho dřív neměl moc v oblibě.Děkuji pane Scorsese a pane DiCaprio za filmovej orgasmus. Všem vám říkám - tohle musíte vidět.Strašně dlouho se mi nestalo abych se u filmu smál až tak,že by mi tekly slzy. Jednoznačně 100% ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení