Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

J.e.r.e.c

Přes velice moderní look a dynamický střih je to klasický Scorsese, přesně v duchu svých jiných životopisných filmů. Příběh nemá žádné poselství, režisér svým postavám ani nefandí, ani je nehaní, jenom se na plátně odvazuje a interpretaci ponechává na divákovi. Nejsem si jist, jestli je tam vůbec přítomen onen sarkasmus ve smyslu „kapitalismu s láskou“, jak zmiňují některé ohlasy. Klidně by se to dalo brát jako prostý opis životního příběhu Jordana Belforta, který má dle svých slov jediný cíl: být bohatý. Jakmile tohoto cíle dosáhne (což se stane velmi brzy, asi tak v prvních dvaceti minutách), už vlastně „není co řešit“... a to jak v jeho životě, tak ve filmu. Dalších 160 minut tak sledujeme, jak se dá utrácet velkej balík peněz a, upřímně řečeno, hlavní hrdina to nečiní nijak extra vynalézavě – drogy, děvky, jachta, helikoptéra, ještě lepší drogy; toť všechno už stokrát omleté propriety života na vysoké noze, které jsou zde pouze decentně přizdobeny těmi několika roztomilými úchylnostmi typu házení trpaslíků na terč nebo šňupání koksu ze zadnice. Apropo, zadnic, poprsí a fullfrontalů si užijeme dosytosti (Margot Robbie je dokonalá!), což kvituji s povděkem. Nečekaně otevřená prezentace nahoty je vlastně na celém filmu to nejlepší… což asi není úplně dobře. Nelze se vyhnout srovnání s Boiler Room, který mě, přestože je to v porovnání s Vlkem téměř televizní záležitost, chytnul za srdce víc. Zaprvé, je důslednější v popisu mechanismu celého toho makléřského šméčka s chytáním mřenek a velryb na udici. A především, má hrdinu, se kterým se lze ztotožnit a svým způsobem mu i fandit, což u Belforta neplatí. Belfort mi byl celý film dokonale u prdele. Jenže z tý mojí by si asi lajnu nedal. 70 % ()

waeslly

Kašlu na morální hlediska. Prostě se to stalo. to bychom mohli odsuzovat všechny nechutnosti válečných filmů a pod. Tenhle film má koule. Pro mě plná palba. ()

satanjel

Na môj vkus dosť nudný film. Furt len prcali a drogovali a nič sa tam poriadne nedialo. Keby nebolo perfektného Leonarda musel by som vytiahnuť niektoré zo škaredších hodnotení. Po tomto filme odporúčam pozrieť Assault on Wall Street pre napravenie chuti v ústach. ()

Marty7CZ

Těžkotonážní superklasa z neskutečně nevyčerpatelný dílny vládce Scorseseho!!!!! DiCaprio je definitivně herecká ultraliga vedle DeNira, Douglase a Pacina!!! Naprosto dokonalej biják, za mě 130%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

El Patron

Místy mě přišlo, že si DiCaprio opravdu vzal kokain, ne že to jenom hrál. I přes délku filmu, mě bavila každá minuta, každá myšlenka, přesto že mě možná nějaká utekla. Budete se bavit od první sekundy, do poslední. ()

will.i.am

mal som vysoke ocakavania, a nemozem povedat ze by som bol sklamany :) dobre sana to pozeralo clovek sa nenudi ani tie 3 hodiny a zbehne to v pohode. Len mi chybal aspon 1 nejaky vyznamnejsi zvrat, lebo vsetky okolnosti boli viac menej ocakavatelne a logicky vyvoditelne :) aaa nemozem opomenut ceresnicku na torte Naomi (Margot Robbie) velmi dobre sa na nu pozera :) 85% ()

viviak

Leova životná rola :o) Asi tolko k tomuto filmu. Je jednoduco vidiet, ze sa poriadne vyblaznil, a dostal zo seba všetko čo mohol. Samotny film nie je nejak extra vynimocny, avšak pači sa mi, že v dnesnej dobe sa nebali spracovat taku tematiku a ukazat veci, ktore bezne clovek nevidi vo filmovom priemysle. Skoda, že trapny akademici, nedokazali prave toto prekusnut a dat Leovi konečne sošku... ()

Indyi

Tak Leo skvělej, jeho výkon naprosto úžasnej a pár scén opravdu stojí za shlédnutí. Ale, že by to měla být nějaká filmová bomba roku? De facto film úplně o hovně, kterej drží pouze a jenom Leonardo v hlavní roli. Nic proti drogám a sexu ve filmu, ale když v něm není vůbec nic jiného, tak to se pak ty 3 hodiny už docela vlečou... ()

Lukaso1

Bezpočet WTF momentů a po strašně dlouhý době film, na který se těším, že se podívám ještě jednou! Film nedoporučuji lidem, co jsou právě na odvykací kůře a naopak doporučuji těm, co mají po ruce kokain, je to neuvěřitelná jízda:-)). ()

sWONDER

3 hodiny mojej nepretržitej pozornosti ako nič. Hltal som každú scénu, vynikajúce dialógy a fantastického Lea, ktorý zaručil plnú palbu.No ja na zadok nepadám. Martin to pojal príliš odahčene, až komedialne. Myslím že vážnejsí pohlad by pristal Vlkovy z Wall Street viac. Mám pocit že na druhý kuk, by to už taká sláva nebola. Aj ked..... :) 85% ()

Zombiepod

Scorsese opäť na vrchole. Životopisná filmová tvorba mu jednoducho ide najlepšie, čo Wolf iba potvrdzuje. Mierne odrádzajúca stopáž neskrýva jediný hluchý moment, či zbytočnú scénu, protagonisti sú so svojimi rolami dokonalo zžití ( už dajte DiCapriovi tú sošku, preboha) a Belfort môže byť iba hrdý. Film plný sexu, podvodov, drog, humoru a jednej výbornej kriminálnej línie je jednoducho moja šálka kávy. Bravó Martin, ako obvykle. ()

Hisnuklusi

Mě to teda nedostalo a za tak výrazný film, jak se z toho dělá, bych to určitě nepovažoval. Scorsese mě víceméně sklamal. DICaprio to zahrál fakt supr na vybornou. Scéna, v které se spraškovaný neschopen pohybu plazí z budovy přes venkovní schody až do auta, byla bezva. Hláška, nezatinej se pořád, vypadáš jako idiot, fakt supr. Ale jinak mě v tom vlastně nic krom toho, že to zahrál fakt dobře, nebavilo. Tři hodiny ? A proč tři hodiny ? Výpovědní hodnota filmu je víceméně nulová a to je na to, že to má tři hodiny docela slabé. Já se o tom člověku krom toho, že to byl docela mazaný a hlavně sfetovaný idiot, vlastně vůbec nic nedozvěděl. Tři hodiny !!! Sori ale to není dobre, nehledě na to, že ten film byl vlastně o ničem. To nemělo pořádný příběh. špatne. Ale na druhou stranu jsem to vydržel cele. Ještě jednou aby bylo jasno, DiCaprio byl fakt sám o sobě ocenitelny, ale ten film už určitě ne. PS: A ať si o tom myslí kdo chce, co chce, tahle látka by byla jak dělaná pro Miloše Formana. Myslím, že by z toho dokázal vyždímat mnohem víc než jen štětky, drogy a love. ()

create

Ačkoliv mám DiCapria rád a je to jeden z mých oblíbených herců a na film jsem se vážně těšil jako malé děcko, tak si myslím, že film si nezasloužil 3 hodiny. Některé části filmu byly docela zdlouhavé a utahané. Po třech hodinách průměrného a zcela nevyčnívajícího filmu bych hodnotil třemi hvězdičkami, ovšem tento film má jeden velký klenot a tím je samotný DiCaprio, proto v konečném hodnocení přidávám ještě jednu hvězdičku k dobru. :) ()

Cooller

Poměrně dlouhé ale DiCaprio zase nezklamal, plně vás vtáhne do děje snad už se konečně dočká toho oskara :) ()

DaveSmith

Zdlouhavý, hrózně zlouhavý. Naprosto skvělý pasáže střídá nuda. Což o to, po filmařský stránce není moc co vytknout. Spolupráce Scorsese-DiCaprio funguje vždycky. Ale stopáž měla bejt určitě do dvou hodin. Plus, jak psal Verbal...po morální stránce je film odpad. Já vím, padouši jsou vždycky lákadlo, ale nechtěl bych bejt jedním z jeho věřitelů a sledovat, jak ten borec není prakticky nijak potrestanej a co víc, dál vydělává na svým příběhu. No po dlouhým rozvažování, jsem se rozhodl (těsně) pro čtyři hvězdy a to díky hereckejm výkonům (jen bych zkrátil ty motivační proslovy, to byla fakt nuda). Pravda, trochu mě strašil vybělenej předkus Jonaha, ale hrál to kluk skvěle. ()

ANTYCHRYST

Tak tohle je ukázkovej a motivační film pro všechny obchodníky :) Neskutečnej masakr jak z bandy loooserů udělá team dravejch vlčáků. Přesně, když člověk chce, tak dokáže prodat všechno :) No a ty oslavy, když vykřičí do kanclu provizi - tak to je jízda, šlapky, drogy, chlast ouu jééé. Jako obchodník smekám, krom drog bych to bral taky :) Leo D. je jako vždy skvělej. Parádní soundtrack to vše jen podtrhuje. No a Jonah Hill ten taky nemá chybu. 100 % S hláškou McConaugheyho naprosto souhlasím :) :) je třeba min 2 x za den honit :) ()

Oudee33

Od Scorseseho jsem zvyklý na jinou laťku, tady je pocítit celkem punkový přístup k režii a stavbě filmu. Leo přehrává, občas vůbec nehraje a charakter celé jeho postavy je takový plytký. Nápady zde převyšují hora kokainu a všudypřítomného sexu takovým stylem, že jsem nevěřil svým očím. Celková stopáž by se tak dala pokrátit kdyby se pár kilo drog ubralo a energie by se přesunula od velké jízdy směrem k příběhu, který sám o sobě nestojí za moc. Přes tyto protiklady ovšem pobavilo, jen kdyby tak celá ta taškařice měla nějaká pravidla ...mohlo se to pak zarýt hlouběji do kůry mozkové... takhle se ovšem celé pozlátko a velké očekávání rozplyne jak pára nad hrncem. 68% ()

papadoce

Brutálne natiahnutá zbytočná sračka, ale za scénu s Lemonom z roku 1981 dávam 2 hviezdy a za nádherné pipky tretiu. No a to je asi tak všetko. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení