Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

monicorn

Za filmem vidím především touhu hl. hrdiny po úspěchu. Ne jen koks a sex jako mnozí.. Podle mě buď lidi musí tenhe film milovat nebo nechápou co je to za další ufetovanej snímek. Ale já jsem po delší době byla opět spokojená! Okamžitě jsem film zařadila ke své top po Grand Torinu. DiCaprio absolutně úžasně hraje (ne, nejsem jeho fanynka). U scény s autem jsem myslela že se nikdy nepřestanu smát! http://cdn.filmschoolrejects.com/images/The-Wolf-of-Wall-Street-Car-Scene.jpg ()

baner

BRAVO, BRAVO, BRAVO vstávam a tlieskam..Prvé bravó patrí Leonardovi DiCapriovi. Pre mňa je to najlepší herec dnešných čias BRAVO Druhé bravó patrí pánovi režisérovi Scorsesemu. Čakám kedy ma ďaľším filmom už sklame a on stále nie a nie BRAVO Tretie Bravo patrí ostatku teamu, za to, že mi naservírovali najkratšie tri hodiny v kinoséle, aké som kedy zažil. Ďakujem ()

Raziel811

Vizuálně krystalicky čisté, příběhově zajímavém, avšak Leo je zde asi ve své životní roli a film jako celek zastiňuje i výtečný Inception. Je to však i dílo, které potřebuje čas na vstřebání všech vrstev a pravděpodobně půlce diváků se hned znelíbí. Těm, kterým do oka padne naopak vryje do paměti scény typu "domů jsem dojem naprosto v pohodě a nikde jsem neboural" atd. ()

Jeez

Film, který dokáže z jednoho hlediska velice nadchnout a z druhého hlediska je to ukázka toho, jak to přesně vypadat nemělo. Film, jako dílo a jako umění je fantastický, krásné záběry, vyladěný humor, za každým záběrem lze cítit přemýšlení režiséra, jak to má vše vypadat. Film jako ukázka toho, co se skutečně stalo, bohužel ukazuje, jak to vypadá, když se v kapitalistické společnosti nechá moc v rukou morálně pokleslých lidí. Tak či tak to každý musí vidět a pokud si morálku nechá na konec, tak musí souhlasit s mým hodnocením. ()

Johgas

Nechci kázat o morálce, ale dvě hodiny koksu, lekcí ze sprostých slov a porna? Ještě k tomu s příšernou hudbou? To jako k čemu mělo být? Ta třetí hodina - vlastně první a úvodní - relativně o něčem byla, antihrdina svoji firmu opravdu vybudoval z ničeho, využil šance na trhu a stal se milionářem. Ale k čemu to vedlo. Gordon Gekko byl taky zloděj, přesto jeho příběh ve mně nebudil takový odpor. V závěrečné scéně vystoupí opravdový Jordan Belfort - nadšením jsem netleskala, žaludek se mi obrátil. Toho asi autoři dosáhnout nechtěli. Nicméně uznávám výkon Leonarda di C., je v podstatě v každé scéně po celé tři hodiny a hraje teda dost dobře. I když posledních 90 minut nemluví, jen řve nebo sípe, podle toho, jaké mozkové centrum momentálně zasáhly drogy... ()

StereoHearts

Úprimne povedané, do tohto filmu sa mi moc nechcelo, no vďaka DiCapriovi som sa odhodlal na to ísť. Po prečítaní žánrov a nejakého toho popisku k filmu, som si povedal že to hádam nebude také zlé. Po tých 3 hodinách čo som odchádzal z kina, som zistil že som sa mýlil. Jednoducho úžasné, príbeh založený na princípe, ktorý sa snaží veľmi zaujímavým spôsobom povedať, že pokiaľ sa človek nevzdá, tak dokáže to čo chce, v tomto prípade z poskoka vo firme až na riaditeľa niečoho takého veľkého ako bol Straton. Opäť sa mi potrvdilo že Scorseseho filmy majú niečo do seba, až tak že som očakával oscara, ktorého som sa bohužial nedočkal. ()

ydenbroy

no tak jako bylo to dobrý, opulentně okázalé s hromadou koksu, sexu a modelek a všeho možného, ale právě proto za nadměrnou dávku laciné šmíry nedám 5.... Caprio je dobrej, to je bez debaty. ()

gael83

Každopádně jízda, od začátku až do konce.., kterak se jednomu makléři podařilo pojebat systém a jak pak systém pojebal makléře v letech. Ve zkratce famózní, scénář je jak pila, jedna hláška za druhou a ty párties sakra to chci taky, jiná věc je Leo, nejmarkantněji je to vidět, ve chvíli kdy si doslova buší mikrofonem do hlavy a je prorudlej až na prdel, ano je to šmíra, neumí a nikdy nebude umět hrát, to je můj osobní názor i kdyby odehrál všechny velkofilmy světa, on není herec a za tím si stojím a podepíšu se. Kdo mě nepřestává překvapovat je Jonah Hill, sakra ten kluk má, ale koule, ta jeho ultra buzna, ježiš to je nebe, líp to odehrát nešlo. Stopáž no comment! Velké překvapení je teta z Londýna, Joanna Lumley ježiš tu ženskou miluju "Absolutely fabulous". Hitovka, jak prase přesto nepřekvapí, že to zůstalo bez Oscara, akademie nedá nikdy cenu filmu, kde je vidět penis v akci, tím si to pohojili doslova, nevadí, ultra zábavná jízda, která kurevsky baví. Sorry za ty výrazy, ale tenhle film si to zaslouží. ()

badett

Na tady tomto filmu mě mrzí pouze jedna věc a to je ta, že jsem na něj nebyl v kině. Skvělá kamera, střih a herecký výkon Leonarda a Jonaha na jedničku. Musím vyzdvihnout neuvěřitelný herecký výkon DiCapria jak na něj začne působit se zpožděním prošlý prášek ''na spaní''. Jeho mimické gegy už z paměti snad nikdy nevymažu. Jinak film sám o sobě má spád, není v něm žádné hluché místo při kterém máte chuť jít na záchod. Je to prostě skoro 3 hodinová jízda od které jsem neodtrhl oči. Tento film však není pro všechny. Podle mě tento film buď budete zbožňovat nebo ho odsuzovat. Já patřím do té první kategorie a za mě určitě 90% ()

Big Daddy

Absolutní špička roku. Nebýt poněkud prudérnějšího tématu, pak mohl dopadnout i oskar. Skvělý DiCaprio dostal do rukou stejně dobrý scénář a mohl se tak do své role pořádně a hlavně věrohodně opřít. Divák tak dostává prostý návod jak se stát boháčem na úkor lidské naivity, ale kdo chce moc, nemusí mít také nic. Pokud si stále kladete otázku, co mohou ti největší boháči s tolika penězi dělat, či jste snad jedním z nich, pak se můžete nechat inspirovat opravdu zábavnou formou. ()

Luke_1

Nechápu proč Leonardo nedostal za ten herecký výkon Oscárka..Opravdu nejlepší výkon DiCapria co jsem zatím viděl. A film? Místy možná až moc přisprostlých scén, ale vzhledem k bohatosti hlavních hrdinů to lze pochopit. A mě osobně jako chlapa zaujala i žena Lea, skvělá Margot Robbie (Lásky čas). Prostě sex, drogy a peníze, tak bych to shrnul. Snímek se mi líbil a dávám 5 hvězdiček. ()

klaranapoli

Jo slyšela jsem že je to skvělej film a i podle ukázek se mi zdál dobrej a bacha....ono to tak opravdu je :D Ten film mě naprosto nadchl je mi líto že Leo toho Oscara nedostal, protože to je fakt bomba. Nevím kdo jinej by tohle dokázal tak bravurně zahrát než-li on a ty jeho drogové stavy např. v letadle nebo když se snažil dostat do auta no báječné :D ()

vabambule

Oblíbený herec, naprosto strhující a pravdivý příběh o potřebě mít víc a víc... O chytrosti a zároveň blbosti lidí... Takových témat už tady sice bylo dost, ale tento film má opravdu drive, baví vás od začátku až do konce. DiCaprio do této role sedl. Hlubší rozbor by si tento iflm jistě zasloužil, ale bylo by to opravdu na dlouho :). Zkátím to na 98% ()

sha.piro

Úleťárna. Sprostá, vulgární, zvrhlá, ale dobře natočená a s vynikajícími hereckými výkony. Ač jsem si v prvních minutách myslel, že to vypnu (nemám rád americké vulgární opičárny), jsem nakonec rád, že se tak nestalo. Film je to ve svém jádru dobrý, jen se k němu musíte propracovat. ()

rezor

Sex, drogy a hodně akcii. Leonardo se v té roli vyloženě vyžívá a hodně mu sedne. Já jsem si té stopáže nevšiml, dokud jsem neměl jít spát. Ale jinak se u toho dá bez problému vydržet. Tím jak je to absurdní a fascinující zároveň, tě to od obrazovky nepustí Avšak přesto všechno jsem tomu musel dát průměrné hodnocení. Přestože se jedná o film, který si člověk bude hodnou chvíli pamatovat a při prvním sledování ho naprosto uchvátí, tak se nejedná o nic hlubokého ani extra promyšleného, dějová linka je jednoduchá, vlastně už skoro od začátku divák ví, s čím bude moct celý film počítat a oč poběží. Témata a motivy se nemění celý film, mění se vlastně jenom kulisy, kde se odehrává dokola to samé - drogy, sex a peníze o nic jiného tam nejde. Občas, aby se oko diváka neodpoutalo od monitoru je do kontextu hozena hrozba zatčení a to je tak vše. Nejedná se tedy o nijak propracovaný film, jenom vyčnívá z řady klasických filmů;) ()

stret

Film s obrovským renomé, ktorý sklamal. Celý dej je pretkaný moralistným prístupom bez sebemenšej snahy režiséra obuť sa do topánok hlavnej postavy a chvíľu v nich ísť. Režisér moralizovanie umne skrýva tak, aby nemohol byt obvinený zo zjavnosti. Jednovrstvový dej natiahnutý na 3 hodiny ukážok "morálneho úpadku". V čom je vlastne rozdiel medzi podvodným maklérom a obchodným reťazcom, v ktorom vám včera dnes aj zajtra predajú šunku nadopovanú chemikáliami aby v nej stabilizovali čo najviac vody, a to za účelom aby vám predali vodu za cenu masa? No len v tom, že majitelia reťazca vám neukážu, ako si svoje "poctivé zárobky" užívajú. Jordan Belfort áno. Podvod je v súčasnej dobe štandardným obchodným prístupom. Burzoví makléri v tomto probléme hrajú tretie až piate husle. Sú ale šťavnatým námetom na poriadne vymoralizovanie a Scorsese si to poriadne - až zvrhlo (3 hodiny) - užil. Filmu patria dve hviezdy. Tri má za pekný výkon hlavnej postavy, ale skôr za fyzickú náročnosť. Na Oskara to nebolo, ani zďaleka. ()

Mrazik7

Po první projekci jsem si říkal WTF?! Všichni z toho strašně na větvi a jak je to super, blablabla fucking bullshit... Tak jsem to nechal odležet a po půl roce, plus mínus, jsem si to pustil znovu. A udělal jsem dobře! Asi jsem neměl náladu na takovou jízdu, když jsem na to koukal poprvé, ale teď jsem naprosto odrovnanej! Takže zvedám na pět a vůbec se toho nebojím! Nemáte někdo trošku kokainu? ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení