Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Burdock

Jak se to říká - kdybych dostal pětník za každej podobnej film.... Scorsese tu v podstatě kopíruje svoje daleko lepší filmy. ()

patrikus

Nejvíce oceňuju scénu, ve které se Leonardo plazí zfetovaný do svého Ferrari, zvlášť ten jeden dlouhý záběr, v nemž se doslova zastaví čas. Geniální výkon i aranžmá! ()

cab

Ohňostroj nápadů, skvělých herců a dobře ukočírovaného námětu, jak peníze a následná opojná moc v šikovných ručičkách dokážou divy a že jich vlastně člověk nikdy nemá dost. Mít nejvíc nerovná se šťastný život. 100% ()

amna

Konečně film co má koule a nebojí se je použít! Vlk z Wall street je zkrátka jízda. Dekandentní, hravá, tragikomická jízda. DiCaprio září a dává si to jako ještě nikdy. I přes dluhou stopáž film nenudí a ani vás nenapadne se podívat na hodinky. Scorsese na to přes pokročilý věk ještě pořád má. Střídá drama s komedií a všechno šlape jako hodinky. Sledování mladého Belforta od dob, kdy byl nesmělým začínajícím makléřem přes šílence na drogách až po trochu trpký konec, je strhující. Člověk by skoro až nechtěl věřit, že film je založený na skutečných událostech/biografické knize Jordana Belforta (který si na konci střihne cameo). Scéna, která se jednoznačně vryje do paměti? DiCaprio a Hill sjíždějící se na prošlých lécích. Má asi 15 minut, ale je to čisté zlato. Na blogu za rovných 90%. ()

Pavkan

Bakchanálie moderní doby. Martin Scorsese neunavuje grafy, čísly a akciemi (v jednu chvíli dokonce prostřednictvím hlavního představitele divákovi vysvětlí, že tomu stejně nerozumí) a místo toho servíruje fascinující příběh člověka, který žije tak, jako by měl za hodinu umřít. Možná je to při tříhodinové stopáži trošku delší, ale nudit se nestihnete. To vám Márty a DiCaprio, který zase dokázal, že je bezkonkurenčně jedním z nejlepších herců současnosti, nedovolí. Ale ještě k tomu Scorsesemu - že ještě v 72 dokáže natočit takhle nekompromisní, vulgární, obscénní, oplzlý a přitom neskonale zábavný film, bych nečekal. ()

Ještěřák

Jemný film pro jemné diváky... Epesní usměvavá míca z ostravského Cinestaru vpravo uprostřed, které jsem se ptal na volné fleky, nechť se mi s pozvánkou na kafe ozve do profilu, a toho nádheru, co seděl vedle ní, nechá doma! ()

Dyas

Vskutku velmi povedený film. Scorsese se nám opět společně s DiCapriem předvádí v tom nejlepším světle, díky čemuž jsme dostali tříhodinový film plný zábavy, drog, sexu a peněz. První dvě hodinky uběhly nádherně, ale posledních 30 minut bylo mnohem slabších. Herecký výkon DiCapria mimochodem vynikající jako vždy, k tomu není co dodat.Rozpočet $100 miliónů ][ USA tržby $78,425,771 ][ Celosvětové tržby $96,925,771 ][ Otvírací víkend $18,361,578 ()

Hadriel

Wau. Tak to bylo jízda. Naprosto parádní film. A není to jenom tím, že dané téma naprosto žeru a až vyrostu chtěl bych být jako on :-p Leo opravdu září, pan herec. Monstrózní stopáž mnoho lidí odradí, ale nevzdávejte to. Vydržte do konce a zhodnoťte film jako celek. Óda na kapitalismus. A Leo si jde pro oskara. Musí. Jonah Hill v pohodě. More is never enough. Chce to víc shlédnutí, ale po prvním jsem unesen. + Scorsese a DiCaprio jsou super dvojka. + Jonah Hill se propracovává k lepším filmům. + Leovi proslovy připomínají Baldwina z Konkuretnů + Prachy, kurvy, drogy chlast. Co vic si přát? ()

Lionheart

Neskutečná jízda! Živelný film, který člověka i přes tříhodinovou stopáž a téma, kterému 99 % lidí nerozumí, strhne a nepustí. Mistrovské dílo. ()

ClimbVibe

Rozhodně zábavný film se skvělým obsazením, vtipnými i dramatickými scénami. Mám ale problém s vyzněním - ikdyž vím, že pohádky Scorsese moc netočí. Celkově se z Jordana Belforta dělá hrdina, ačkoliv nikdy nevytvořil jedinou hmatatelnou hodnotu. Ona "bouře" co měl sklidit vůbec nevyzněla zle a já se trochu obávám kolik mladých diváků si z postavy vezme příklad. Už tak je podobných vykuků dost. ()

slunicko87

Tříhodinový film, jehož děj by se v klidu vešel do filmu krátkometrážního. Co tedy nabízí? Hezké obrázky, prostředí luxusu, spoustu (polo)nahých manekýn a spoustu řvaní (replik pronesených normálním hlasem je ve filmu poskromnu). Navíc soudě podle ohlasů v kině je film i vtipný, což ale nemohu sekundovat. Mně totiž tyto scény přišly bud rovnou hloupé nebo spíše smutné. Očividně barevné pozlátko většině zabrání odnést si z tohoto filmu nějakou hlubší myšlenku. ()

jedenzdvoch

Dajte už chlapcovi niekto toho debilného Oscara :D Lebo to čo predvádza v tomto filme je proste herectvo vystrihnuté z učebnice :D Čistá komédia ten film ani tie tri hodiny ktoré mi bránili sa postaviť a ísť sa vyprdieť mi nezabránili sa rehotať na plné hrdlo cca každých 5 minút :D ()

Honzeek95

Ajajajaj... Tak to tedy nee... Aby se dávalo 5 hvězd filmu jen proto, že je režírovaný Scorsesem a hraje v něm oblíbený Leonardo DiCaprio, to by nešlo! Film plný porna (ano, čtete správně, ještě jsem neviděl podobný film, který by nebyl oficiálně označen jako porno), drog (které se tu jednoznačně propagují, člověk by řekl, že když si vezme drogu, má to na něho jen blahodárné účinky, v klidu se může jeden den předávkovat a druhý den je už jako rybička a přednáší geniální projevy před stovkami svých zaměstnanců, kteří jsou - jak jinak - non-stop zdrogovaní a v práci se chovají jako na koncertě). Ve filmu nefunguje prakticky nic. Tvůrci ani pořádně nevědí, jakou formou mají příběh Belforta odvyprávět. Skákají z jedné formy do druhé, člověk je poté už zmatený - jednou se Belfort prochází po své firmě, a vypráví do kamery, co všechno zažil, poté je něco podáno formou retrospekce, hned na to jsme zase v minulosti nebo přítomnosti... Člověk už poté těžce přestává mít přehled nad tím, co se děje. Výsledkem je, že jsem odešel z kina a jediné, co ve mně zůstalo a opravdu se mi líbilo, byla scénka s mozkovou obrnou. To je ale opravdu smutné, protože od tříhodinového filmu bych čekal více zábavných momentů. Použití slova "fuck" 5x v každé větě mě opravdu po celý film iritovalo asi nejvíce, na druhém místě je určitě zvrácenost lidí, většina z nich se chová ve filmu jako zvířata. Neustálé křičení a pištění hlavních i vedlejších postav a snaha stát se co nejvíce "cool" snímkem v historii tomuto filmu opravdu také vůbec neprospívá. Dialogy jsou splašené, zbytečně rychlé, ani je nestačíte dočítat v titulkách, natož abyste se nad nimi pořádně zamysleli a bavili se jimi.. Suma sumárum obrovské zklamání a jestli tento film nespadne minimálně na 80 %, určitě bude mít prvenství v nejpřeceňovanějších filmech v dějinách csfd.. ()

vander19

Tento film má pre mňa len dve chyby. Osobne nepoznám pána Belforda, ale jeho život je veľmi podobný Georgovy Youngovy z KOKAÍNU. Je možné, že sa až do takej miery Scorsese nechal opantať touto predlohou? Alebo tí dvaja majú vážne toľko spoločného. Druhou chybou bola veľmi kratučká účasť McConaugheyoho. Ten bol perfektný na začiatku. A teraz ku Leovy DiC. Chlapec, to čo si mi vyviedol??? Toto bol zrejme tvoj najkráľovskejší výkon zo všetkých čo som videl. Strúha tu také esá, že prirovnať to ku niečomu je takmer nemožné. Možno, keď Messi dá 5 gólov v zápase alebo Ronaldo premení dva priame kopy, Crosby vypracuje 4 góly a Kobe Bryant nahádže 40 bodov. Takú show to ten Leo stvoril, scéna keď prvý krát volá pred svojimi podriadenými???-úžasné. Keď si šlahnú Lemmon???Nechápem ako to zvládol, ale dokonale ma presvedčil, že je v rauši ako Kurt Cobaine. Inak musím veľkú poklonu zložiť Jonahovy Hillovy, chlapec ukázal aký potenciál v ňom drieme. ()

DarkKnight

Jak Martin Scorsese stárne, jeho filmy mládnou. "The Wolf of Wall Street" srší skvělým hereckým obsazením, výkony, kamerou, vtipem a hlavně režií. Martin Scorsese vytvořil film, který znázorňuje a kritizuje život na Wall Streetu hravou a zábavnou formou. Přestože se na první pohled může zdát, že pohled na Jordana Belforta je neutrální, opak je pravdou. Celý film je kritikou Wall Streetu a životu na něm. Čím více peněz,drog, párty a sexu se ve filmu ukazuje, tím více je zde kritizován život burzovních finančníků. To, že tento úžasný kousek srší zábavou, ani na chvíli se nezastaví a stále příchází s něčím novým neznamená, že chválí Wall Street, burzovní finančníky nebo dokonce Jordana Belforta, ale pouze potvrzuje skvělý Scorseseho filmařský cit, umění a úžasnou režii, kterou prokázal již u svých předchozích filmů. ()

Matt Raider

"Je to nemorální." - No to si kurva piš že je to nemorální. Oslava peněz, drog, pokrytectví a sobectví. Ale jak to tak bývá pýcha předchází pád. Scorsese nám podává podmanivou podívanou u které je hlavním trhákem DiCaprio. Profesionální výkony obou jmenovaných. Tři hodiny ale nic neřeší a i přesto, že mě to nenechalo chladným ba naopak jsem se smál i dost, mi to nepadlo do oka a k takovému tématu budu vždy odtažitý. (-70%) ()

Milodar

V podání Scorseseho je i tak nezajímavé prostředí burzy (tak trochu) zábavné. Na rozdíl od mnoha komentátorů čsfd si nemyslím, že to byla oslava zlodějů a manipulátorů. Naopak, pohled mi přišel objektivní, nestranný. Takhle to prostě chodí a kdo se chce dobře mít, musí se zbavit handicapu v podobě mravní morální vyzrálosti. Bohužel, od roku 1996 z mého pohledu filmy od Scorseseho už na pátou hvězdu nedosahují. Není nic špatně, ale něco tam prostě chybí. ()

Lefty86

Ve spoustě filmů kritizuju zbytečnou délku, tady to platí tak na půl. Film je sice moc dlouhý , ale těžko říct kterou pasáž vyřadit, je to vyprávění příběhu, který ale nijak negraduje mimo úplného konce. Škoda že větší prostor nedostal McConaghey, jehož postava údajně pracovala s Belfordem i dál a když už mám obsazeného takového herce dám mu větší prostor. Scéna kde si brouká a bouchá si do hrudi se mi vryla do paměti, byla správně ujetá. Ale rozhodně to není špatný film 70% mu patří hlavně ho drží výkon výborného DiCapria, ve scéně kdy leze do Ferárka pod vlivem drogy je boží, celkově hraje výborně, ale nový Titanic to není. ()

Darth Maul

Komentár obsahuje spoilery! Belfort stratil dve manželky a prišiel o svoje krásne deti, ale i tak sa počas záverečného motivačného seminára pozerá na tých "úbožiakov z ulice" s rovnakým pohŕdaním ako v časoch jeho najväčšieho besnenia na Wall Street. Bolo mu to niekedy ľúto? Hanbil sa za túto svoju životnú kapitolu alebo bol na ňu dokonca hrdý? To sa žiaľ z filmu nedozvieme. Výkriky: "Hilfe! Hilfe!" nadrogovaného Jordana a jeho spoločníka/priateľa Donnieho, sú tak zrejme tým najúprimnejším momentom v trojhodinovej freske, čo sa mi zdalo žalostne málo... Je to veľká škoda, lebo Vlk je po filmovej stránke dokonalý. Scorsese je majstrom réžie. Dokáže spomaliť bez toho, aby začal nudiť a, naopak, extrémne zrýchliť bez toho, aby pôsobil chaoticky. DiCaprio je zase prvotriednym majstrom hereckého remesla a v tomto filme mu zdatne sekunduje Jonah Hill. Vlk z Wall Street má aj úžasne vtipné, ikonické a nezabudnuteľné scény. Hádzanie trpaslíkov na terč, Šialený Max, rozhovor s agentom Denhamom na jachte, myšlienkový dialóg Belforta a Saurela, rozhovor s tetou Emmou, Pepek námorník a mnohé ďalšie. Naozaj obrovská škoda neprítomnosti hlbšieho posolstva, silnejšej myšlienky... Mohlo to byť Scorseseho najlepšie dielo! ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení