Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

Wormboy

Absolutne odlisne spracovanie znameho pribehu ako nedavna sterilnodetinska verzia s chlpatou Lily Collins. Charlize Theron ako Ravenna je fantasticka a porovnanie s Juliou Roberts je az usmevne. Film funguje z mojho pohladu od zaciatku do konca bez problemov, napriek pomalsim pasazam nestraca drajv a je krasne natoceny (no a co, ze vykrada Pana prstenov). Videl som rozsirenu verziu, neviem, ako ta kinova, ale s touto som bol velmi spokojny, az prekvapujuco. ()

ic

Mnoho lidí tu zmiňuje vykradené scény / inspiraci v jiných filmech / kopírování ... no zajímavé je kolik jiných filmů se do tohoto kousku vešlo... to je taky umění... vzpomenout na tolik cizích filmů. ()

Sammya

Je mi to vlastně i docela líto, ale ani na třetí pokud jsem to nedokoukala. Dostala jsem se někam k 50. minutě, každopádně jak se tam objevil ten trol nebo co to bylo, to už bylo na mě moc a vypnula jsem to. Už ani předtím mě to bůhvíjak nebavilo. Jediné, co bych tak pochválila, byla královna a její slizký bratr. ()

necisty

Přes všechny své sympatie ke Kristen s kouzelným zrcadlem nesouhlasím, Charlize je v celém království rozhodně nejkrásnější i s ohledem na jejich aktuální věkový rozdíl. Moc jsem tomu nedával, ale ono se mi to zalíbilo a postupně ty 4 hvězdy vybojovalo, konec mě dokonce tak uchvátil, že dám plný. Sněhurka v brnění vypadala v traileru divně, ale ve filmu už to bylo v pohodě. Moderní a temné zpracování starých pohádek se mi vážně líbí, už kvůli drobným změnám a překvapením, protože jsem málem zapomněl na okur... pardon na jablko. ()

PavelVanekArt

Ten film mohl být tak fajn... nebýt naprosto idiotsky obsazené Stewartky. Ta ženská opravdu neumí zahrát ani prd. Hemsworth je oproti ní herecké eso. Charlize Theron to ale drží hodně vysoko spolu s vizuálem a kouzelně temnou výpravou. Bohužel kdykoliv se objeví již zmiňovaná herecká zrůda tak je mi upřímně do smíchu. Škoda. ()

Motinski

Temnejšia, dospelejšia a akčnejšia verzia klasickej rozprávky. Vizual je nádherný, vyhranie sa s námetom svieže a herci skvelo obsadení. Prvá polovica (možno prvá tretina aby som bol presný) ale šľape o dosť lepšie ako zvyšok. Predstavenie postáv a načrtnutie zápletky bolo presne také aké si moderné fantasy vyžaduje. Cítiť osudovosť, smútok aj dobrodružnú chuť po pomste. To že po stretnutí s trpaslíkmi príbeh zbytočne spomalý by som prekusol, no že záver pôsobí ako veľkovýpravne béčko, skratkovité a klišoidné už nie. Celkový dojem mi to stiahlo ku priemeru. Ajtak ale cením istú nápaditosť, plnohodnotné využitie rozpočtu aj drobné mystické vychytávky. ()

papaJA21

Charlize Theron hraje jak o život, je to krásně přesvědčivá mrcha, až Vás zamrzí, že plýtvá talentem v takové kravině. Což bohužel Sněhurka a lovec nepopíratelně je. ()

pakobylka

Poněkud nesourodý, neuspořádaný, samoúčelný, ale zároveň neodolatelně přitažlivý - s trochou nadsázky by se dalo říct až návykový, trošičku strašidelný mišmaš ... zejména když pominete pár drobností: Kupříkladu že sličná princezna, od svých osmi let zavřená v hradní věži, jen tak z ničeho nic bravurně jezdí na koni a vcelku zručně se ohání mečem ... asi se s těmi k životu nezbytnými dovednostmi už narodila. Dále musíte tolerovat zčásti nepřehledné akční scény, kterým by jednoznačně prospělo, kdyby byly snímané z větší vzdálenosti. Jinak je věčná škoda, že "Temný les" a "Útočiště" nevěnovaly alespoň malou část svého pohádkového kouzla i ostatním lokacím, které přes svůj nesporný půvab vedle svých šťastnějších, privilegovaných sousedů vyhlížely až příliš obyčejně. Leč samotný příběh velice spolehlivě a bez jakýchkoli známek únavy táhnou společně kupředu všichni protagonisté - a to bez ohledu na to, zda jsou jim přisouzeny kladné nebo záporné úlohy. Milá Sněhurka si sice možná mohla odpustit svůj plamenný proslov k davům - ale co měla chudák holka dělat, když ho měla předepsaný ve scénáři ? Takže ať to vezmu z kterékoli strany, jedná se o velice nestandardní a neobyčejně zajímavý kouzelný příběh a veškerá kritika je už dopředu odsouzená k hanebné a zdrcující porážce. Pravda, je naprosto nevhodný pro dítka s citlivou dušičkou, zato je nadmíru vhodný PRO MĚ. P.S: 1) Scéna s bílým jelenem mi vzdáleně připomněla "Princeznu Mononoke" Hayao Miyazakiho; 2) ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Sakra ... VĚDĚLA JSEM TO !!! Lépe řečeno jsem si to intenzivně přála, což je skoro totéž. Odjakživa mám slabost pro "otrapy, kteří ztratili sebeúctu". Sázím na ně - a pokaždé mi stačí ke štěstí, když mě nezklamou ... ;-) ()

čidlo

Dosti drně vypadající ale pro mě okouzlující verze Sněhurky v podání Kristen a skvělá zlá,krásná královna Charlize. Mile překvapen 80% ()

c.tucker

Proč ne, takovou Snehulienku si nechám líbit. Kristen Stewart mám rád už od Panic room a nenechám si na to šahat (od ní bych klidně nechal). Charlize je naprosto výborná a roli si patřičně užívá. Postavy jsou castingově na výbornou a to především trpasličí skvadra našroubovaná na těla malých lidí. Triky mě vůbec nerušili, tedy s výjimkou trolla na mostě. Fantasy jak má být. ()

WolfR

Průměrná upachtěná fantasy na základě tradiční pohádky, sice je tu pěkný vizuál, ale třeba postavy, která tam jsou, jsou tam jen fakt, že tam jsou. Charlize Theron je ultimátní sexy mrcha, ale to je tak všechno. Jinak je to opravdu žádnou scénu nevyčnívající průměr s pár scénáristickými kiksy, 3 hvězdy. ()

pufina

Nová temná Sněhurka, rozhodně mě pojetí překvapilo a celkové zpracování se mi líbilo. Ale naprosté zklámání v hereckém obsazení - Charlize Theron dovede zahrát lepší výkony, zde na mě působila tak, že do toho nešla naplno; Kristen Stewart jsem nemohla nic uvěřit, do role Sněhurky mi nepasovala, přišla mi zde jako naprosté kopyto a jako kdyby neměla za sebou žádné herecké zkušenosti, no hrůza! Chris Hemsworth to nezachránil, ale byl skutečně výborný! ()

Riley

No ano, je to skvělá podívaná, ale ten lovec se měl s tou sněhurkou v tom lese prostě fyzicky sblížit, sakra. :) ()

dr.fish

Film je poměrně zručně řemeslně natočený film, zdá se, že režiséři reklam dnes umí víc, než ti někteří filmoví. Líbilo se mi, že film ze sebe nedělá víc než je- je to béčkový film v áčkovém kabátku a není z toho,jak je obvyklé, cítit snaha o umění a velikost. Prostě to plyne. Nenudil jsem se, ačkoliv o spádu se opravdu nedá mluvit. Pár momentů mne bavilo, několik překvapilo (projev Kristen Stewart před bitvou), jednou mne to i strhlo a jednou i dojalo. Shrnuto podtrženo, příjemná zábava po pracovním dni. 70% ()

KajusaK

Nebýt úžasné Charlize Theron a Chrise Hemswortha tak nevím jestli bych to dokoukala. Spíš ani nevím jestli bych takový film vyhledávala. Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic jsou podstatně lepší. 4* slabé. BTW je vážně docela blbé když Sněhurka která má být hezčí tak v podání Kristen vypadá hůř než Charlize na začátku filmu :D) ()

mortak

Koncept Sněhurky jako fantasy sympatický a životaschopný, bohužel fungující plně jen v první třetině, kdy má všechno na povel Charlize Theron. Kristen Stewart se pak snaží, jenže scénář jí toho na bedra nakládá až moc - od zachraňované, přes sexuální objekt, spasitelku až k Johance z Arku, a královně. Tohle prostě jedním polibkem nevysvětlíte. Pak už není čas vůbec budovat vztah k ostatním postavám jako je lovec, princ nebo trpaslíci. Scénáristé totiž ani moc nevědí, proč je tam vlastně mají. Po takto nezvládnuté jedničce mám chuť dát dvojce čtyři hvězdy, protože Jessica Chastain to válí s Hemsworthem daleko líp. ()

bartias

Dobrodružství v předvídatelném stylu Dostaňte Sněhurku! aneb Sněhurka musí bojovat, aby zachránila království a vyhnala z něho Temnotu je ambiciózní, ale nic se v něm neděje. Nejdříve přes hodně dlouhý a hodně vysvětlující prolog trvá, než se něco konečně dít začne. A pak akorát přibývají čím dál trapnější výroky a veškeré to dění je stejně nuda, jakoby se nechumelilo. Herci jsou (kromě rozpačité Kristen Stewart) skvěle vybraní a film je vizuálně krásný. Jenže spíše než fantasy ve velkolepém stylu Pána prstenů je to taková úplně průměrná pohádka se špatně promyšlenými a nedomyšlenými detaily. 5/10 ()

Noviik

Tak si to shrňme. Kristen Stewart se stále nenaučila zavírat hubu, její zubař musí mít upřímnou radost. Charlize Theron je naprosto dokonalá mrcha. Christ Hemsworth je nový Bruce Willis, z toho chlápka fakt něco bude. 8 trpaslíků vám nedá spát, nakonec to však v tomhle ohledu "dobře" dopadne. Film dokázal být svým způsobem opravdu krásný (hudba, vykreslení lokací, ač umělých), ale také hodně otravný (již zmíněná Kristen Stewart, dvě hlavní mužské postavy, přičemž ani jedna nedostává dostatečný prostor, přemrštěná stopáž). Při vstupu do temného lesa se vám vybaví Tim Burton, při cestování vidíte Pána prstenů či Hru o trůny. Nakonec ale odejdete celkem spokojeni. ()

Iwus.ka

V žádném případě nečekejte pohádku, ale příběh plný temnoty a zla. Později samozřejmě svádějíc boj s dobrem. Na jedné straně tu máme Sněhurku, údajně nejkrásnější ženu na světě, přitom se jí lekne v lese kdejaký trol. Ona Kristen rozhodně není typická kráska. Pokud však bylo záměrem mít Sněhurku drobnou, křehkou a plochou jak žehlicí prkno, budiž. Od Tvajlajtu zatím příliš herecky nevyspěla a líbat se taky nenaučila. Stále ta nesmělá Bella. Na druhé straně máme zlou královnu Ravennu. To je jiná. Krásou předčí samotnou Sněhurku, bohužel má tu nevýhodu, že časem usychá jako švestka. Ani její nejvěrnější přítel zrcadlo, jí zrovna nelichotí. Charlize je v roli naprosto nepřekonatelně úžasná a tu její zlobu, nenávist i utrpení ji prostě žerete. Vychválit musím taky dokonalé ztvárnění území, upadající pod její krutou vládou. A do Temného lesa raději nevstupovat. Působí halucinace tak věrohodné, o nichž si huliči můžou nechat jen zdát. Děj příběhu skvělý, nádherná filmová výprava a po vizuální stránce se tají dech. Stačilo jen odbourat trochu nesmělý výkon Kristen a parádně jsem si to užila. Během filmu se mi několikrát příjemně naježily chlupy, zvláště při onom legendárním probouzecím polibku. Neméně dobrá práce byla odvedena i na hudebním doprovodu. Když poslouchám soundtrack, husinu mám ještě teď. Nakonec jsem se tedy rozhodla změnit své hodnocení ze čtyř* na pět* a konec! ()

mr.filo

Všechny akční scény jsou bahužel v traileru, ale i přesto je film dobrou vizuální pohádkou. Vlastně ani nevím, proč dávám tolik hvězdiček. Rozervaný lovec není až tak velký sympaťák (dívčí osazenstvo se mnou nesouhlasilo), agitační monolog Sněhurky v brnění z Johanky z Arku mě opravdu nepřesvědčil, ale fantaskní ráj s jelenem z Mononoke mě dostal na kolena a doslova mi otevřel pusu. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)