Reklama

Reklama

Zlatokopové z Arkansasu

  • Západní Německo Die Goldsucher von Arkansas (více)

Zlatých nugetů ukrytých na indiánském území se chce zmocnit každý! ... Když se v městečku Marble city objeví muž s pytlíkem zlatých valounů, mezi místními obyvateli se rozpoutá zlatá horečka. Chamtivý majitel místního saloonu a proradný bandita Ellis by chtěli všechno zlato uchvátit pro sebe a neštítí se ničeho. Na stranu obyvatel městečka se postaví dva chrabří a zásadoví pistolníci, kteří jsou odhodláni bojovat za spravedlnost. Koprodukční western vznikl ve spolupráci Západního Německa, Itálie a Francie a nese v sobě výraznou československou stopu – pro kulisy městečka Marble city posloužilo westernové městečko z legendárního snímku Limonádový Joe aneb koňská opera. Jednu z hlavních ženských rolí ztvárnila hvězdná Olga Schoberová a na vizuální stránce snímku se podílel přední kameraman Jan Stallich. (Česká televize)

(více)

Recenze (51)

Flego 

všechny recenze uživatele

Podobne ako Karl May aj Friedricha Gerstäcker bol nemecký spisovateľ, ktorý žil a tvoril v 19. storočí a napísal zopár dobrodružných kníh z Divokého západu. Po filme "Die Flußpiraten vom Mississippi" natočili nemeckí filmári, ktorí urputne chceli nadviazať na úspechy mayoviek, aj tento snímok podľa jeho predlohy, a ten sa drží všetkých chýb i kladov predchádzajúceho. Nedá sa mu však uprieť vysoké tempo a divák sa rozhodne v prepletenom príbehu nebude nudiť. Film bežal v našich kinách v roku 1967. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Na piatkové popoludnie to ušlo. Adorf v hl. zápornej úlohe hrá výborné, bohužial žiadne kladné postavy mu nekonkurujú. V úlohe šerifa môžeme vidieť slovenského herca Jaroslav Rozsívala. Film nezačína zle, ale ku kocu mu dochádza dych, a samotný koniec je až velmi uponahlaný. Nemeckým pesničkám vo filme sa treba radšej vyhnúť/pretočiť :) Film je slabší ako väčšina mayoviek a konkurovat snáď môže východonemeckým mitičovkách (tým lepším ale :-) Hodnotenie: 55% ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Tak jsem to snad po pětadvaceti letech znovu viděl... Jistě, podobný druh snímků je a vždycky bude částečně naivní, ale takových filmů je vážně spousta. Z obecně adorovaných, které já nějak zvlášť nemusím, mě napadají například Hvězdné války, ale nechci nikoho zbytečně nasrat. Šlo mi jen o určitou protiváhu z jiného kontinentu. Zde poctivé řemeslo spolu s naprosto hutným sentimentem vytáhlo moje hodnocení na převelice spokojené čtyři hvězdičky. BĚŽTE NĚCO DĚLAT. COPAK JSTE NIKDY NEVIDĚLI MRTVÝHO INDIÁNA? ()

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele

S filmy Limonádový Joe nebo Vinnetou I se tento podprůměrný snímek nemůže vůbec rovnat, byť zde uvidíte i herce z obou zmíněných filmů. Matku Schoberové dokonce hraje M. Hoppe, která hrála v Pokladu na stříbrném jezeře paní Buttlerovou. Z filmových mayovek let šedesátých jsou horší než Zlatokopové z Arkansasu pouze filmy Old Firehand a Petrolejový princ, a to jen o prsa. Osobně považuji také řadu východoněmeckých indiánek s Gojko Mitičem za lepší než "zlatokopy" – Synové velké medvědice, Náčelník Velký had (rovněž natáčeny v Československu), Osceola nebo skvělý Tecumseh. Umístit meskalerské Apače do Arkansasu je nesmysl, stejné však učinili tvůrci filmových mayovek, např. Jicarillové byli apačským kmenem stejně jako Meskalerové (chyba filmařů ve filmu Vinnetou III). Lom Amerika tvoří kvalitní kulisy pro western/indiánku, avšak o českých lesích to platí podstatně méně. Meskalerové v tomto filmu nakonec pomůžou části bělochů, kteří je předtím likvidovali ve dvou krvavých bojích... Suma sumárum se jedná o podprůměrný film, jenž je pro nás zajímavý zejména českou účastí na něm. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Ach, Bože. Autenticitě filmu hodně pomáhájí české lokace a německý song.                                                 .                         .                         .              .                           .                                            .                                                              ()

Galerie (49)

Zajímavosti (6)

  • Film, který běžel v socialistickém Československu v kinech s českými titulky, se natáčel nedaleko Berouna, ve skalách v Srbsku a proslavil se hlavně tím, že při útoku Indiánů plavaly v záběru po řece kelímky od piva. (Mariin)

Reklama

Reklama