Pozoruhodný historický film autora Vladimíra Körnera a režiséra Miloslava Luthera se vrací doprostřed první světové války. V poutavém i drásavém milostném příběhu vdovy po důstojníkovi, která se stala ošetřovatelkou v jednom z válečných lazaretů, a zajatce, nadaného schopností léčit vlastní energií a vůlí, se odhaluje zoufalá a nekonečná touha po štěstí a smysluplné existenci, i když doba, která se řítí kolem hrdinů příběhu, je zbavena smyslu, citu i naděje. (Česká televize)

ostravak30

Anděl milosrdenství je další z řady povídek Vladimíra Körnera. Má to temnou atmosféru, popisuje to opravdové válečné utrpení v jeho syrové podobě. Ale to je asi tak vše. Na rozdíl od jiných děl toto nikam nesměřovalo a krom výše uvedeného nemělo vypovídající hodnotu. Pokud jsem dal Adelheid čtyři hvězdy, musím jít tady do třech. Ingrid Timková nebyla špatná, výprava také nepůsobila nejhůř, ale příběhově to byl nudný film bez skutečného napětí. ()

Zoidberger

Na můj vkus, je příběh až moc zdlouhavý. A abych pravdu řekl, tak se mi ani moc nelíbilo ono téma. Jen bych asi měl vyzdvihnout některé herecké výkony a to především výkon představitelky hlavní role Ingrid Timkové. ()

Winster

Dobove super herecky super. Zblazneni zensky do zajatce az do morku...rychle divne. Prvni pulka filmu je super a druha nestoji za nic. Dobove zvladnutej jeden funkcni kulomet ve skarpe a par oficirskejch uniforem. Rozpracovani postav minimalni. Prohnilost CK maximalni. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá filmová adaptácia príbehu tragickej lásky medzi vdovou po majorovi a vojnovým zajatcom s liečiteľskými schopnosťami. Tento vzťah je pochopiteľne komplikovaný traumami oboch hlavných hrdinov. Produkcia je dobrá a Miloslav Luther spolu s hereckými výkonmi  Ingrid Timkovej a Juraja Šimka vytvoril ťaživú studenú atmosféru hľadania zmyslu a prežitia vo vojne, hoci sa príbeh odohráva v tyle ďaleko od vojnovej vravy. 75% ()

joywork

Ponurý film a podobenství pitvající témata víry, odpuštění a lásky...I po 15 letech na mne film zapůsobil, i když trochu jinak, než tomu bylo při premiéře. ()

mirika39

Psychologická vojnová dráma, hoci zo samotnej vojny je v deji vyobrazené minimum. Film bol natočený v časoch, keď sa u nás ešte robili kvalitné filmy a herci nepodávali strojený preafetovaný výkon. Šarm a herecký talent Ingrid Timkovej je nepopierateľný, ako aj skvelá réžia filmu. Celý dej sa odohráva v zime a určitým spôsobom odzrkadľuje chlad a pochmúrnu atmosféru prvej svetovej vojny. ()

Recoba

Miloslav Luther - víborní režisér, Ingrid Timková - víborná herečka a krásna žena ... Anjel milosrdenstva hodne dobrí film ()