Reklama

Reklama

Záměna

(seriál)
  • USA Switched at Birth
Drama / Rodinný / Romantický
USA, (2011–2017), 73 h 20 min (Minutáž: 41–63 min)

Tvůrci:

Lizzy Weiss

Hudba:

John Swihart

Hrají:

Katie Leclerc, Vanessa Marano, Constance Marie, D. W. Moffett, Lea Thompson, Lucas Grabeel, Ryan Lane, Sean Berdy, Jason Brooks, Blair Redford, Austin Butler (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(103)

Obsahy(1)

Když dvě dospívající dívky, Bay a Daphne, zjistí, že byly při narození vyměněny, obrátí to jejich životy vzhůru nohama. Bay žije s rodiči a bratrem v přepychové vile a neslyšící Daphne s matkou a babičkou v chudinské čtvrti. Přesto se však jejich rodiny dohodnou na společném bydlení, aby si tak všichni mohli vynahradit ztracený čas. (alyssa18)

(více)

Recenze (32)

chicab8 

všechny recenze uživatele

Zajímavý koncept točící se okolo výměny dětí v porodnici. Jaký by byl život, kdyby se to nestalo? Mnoho otázek a ještě více nejasných odpovědí. Sympatické herectvo, především Daphne a Emmet, ovšem ani Bay není úplně k zahození. Není to seriálová hitparáda, ale poměrně zajímavé 45 minutové pozastavení nad zvláštními kličkami osudu... Je léto, takže sem s tím.. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Po dvou dílech hodnotím kladně. Příběh je poutavý,vztahy zajímavě propletené a postavy celkem sympatické.Rozhodně je to milé překvapení,protože nic tak dobrého jsem od SAB nečekala.Každopádně se u mě pořád řadí mezi průměrné seriály,na které se sice dobře kouká,ale nevytváří se na nich závislost:).Výměna dětí při narození a problematika neslyšících jsou určitě dobře zvolená témata,ale netuším,jak si s nimi tvůrci poradí v dalších dílech.. Takže zatím tři hvězdičky. ()

Reklama

Lachvos 

všechny recenze uživatele

Pecka, vážně výborné! Nečekal jsem to, ale o to pro mě bylo větší překvapení, když jsem zhlédl prvních pár dílů a byl tak..no ano, opravdu unešen. Nejenom že mě dostalo to propojení dvou světů, slyšících a neslyšících, ale i jednotlivé postavy ať se vám zdají jakkoliv napsané, příběh, zápletky, hercké výkony, spolu tvoří velmi pěkný seriál...P.S. Předchozí slova popisují seriál do desátého dílu první série, poté nástává postupný obrat o 180 stupňů...škoda :/ ()

alyssa18 

všechny recenze uživatele

Switched at Birth je takové moje malé „děťátko“ (vzhledem k tomu, že překládám titulky a vedu web), takže ať už budu hodnotit jakkoli, tak to pořád bude trošku nadhodnocené. Každopádně musím říct, že to je po dlouhé době zajímavý teen seriál. Velkým tahounem je tady svět neslyšících, takže nemůže být řeč o tom, že seriál nepřináší nic nového. Znakový jazyk mě opravdu zaujal a není to "jen jako". Na place máme opravdu neslyšící herce nebo (v případě Daphne) herce s určitým sluchovým handicapem. Problém se záměnou je dobrý nápad, ale bohužel se díl s dílem vytrácí (když pominu soudní řízení s Kennishovými v čele) a na scéně jsou hlavně milostné trable Bay a Daphne. Jsem zvědavá, jak dlouho to lidi udrží při obrazovkách. Bohužel sledovanost už pomalu klesá (což mě fakt mrzí). Velkým plus je ale celkem dobrá propracovanost postav a vztahů. Pořád ale čekám, kdy dají prostor i někomu jinému než trojúhelníku Bay-Emmett-Daphne. Nemůžu si pomoct, ale strašně mě zajímá Toby! (a to nejen kvůli tomu, že Lucas je fešák:-D) Jistých máme zatím 32 epizod, což je fakt hodně, takže snad si tvůrci se vším dostatečně vyhrají. Po hudební stránce je SaB také velmi podařený, jsou tam písničky, které vás fakt dostanou. A ještě jedno velké plus - opravdu, ale opravdu oceňuji, že šestnáctileté holky tady opravdu vypadají na 16, mají odpovídající šatník a nehrají si na primadony. (oblíbená postava: Bay) ()

carly 

všechny recenze uživatele

videla som prvých 7 dielov na jeden záťah a je to naozaj dobré. skvele vybratí herci, zaujímavé príbehy a konflikty. vždy, keď si myslím, že už uch mám všetkých prečítaných, niečo sa stane. ETA: po 10 dieloch palec jednoznačne hore. dospeláci sú zaujímaví a dobre vybrali hercov, ale kto je srdcom tohto seriálu sú jednoznačne predstavitelia a postavy "detí". najmenej zaujímavá mi príde Daphne, ale vzťahy medzi hlavnou päťkou - Daphne, Bay, Emmett, Toby a Wilke, sú zaujímavo spracované, všetkým im v podstate fandím a neviem sa dočkať januára. veľmi príjemné letné prekvapenie. ()

Galerie (285)

Zajímavosti (7)

  • Tri hlavné postavy – Daphne, Emmett a Melody – hrajú herci, ktorí sú nepočujúci aj v skutočnosti. (katherine.)
  • Když seriál začal, mělo být Bay a Daphne 15 let. Ve skutečnosti představitelce Bay (Vanessa Marano) bylo 18 let a představitelce Daphne (Katie Leclerc) 24 let. (michy9073)

Reklama

Reklama