Reklama

Reklama

Sean Bean hraje Ewana, agenta tajné služby pracujícího v hlubokém utajení v londýnském kriminálním podsvětí, který je na stopě teroristické buňky. Jeho úkolem je skoncovat s extrémními předsudky. V dalších rolích manipulátorů James Fox a Charlotte Rampling, Abhin Galeya jako Ash, titulní "cleanskin", extremista, který ještě nebyl trestán, takže jej Národní Bezpečnost nezná ... a nejhorší noční můra každého agenta. (Canal+ Action)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (134)

emma53 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavým způsobem pojatý thriller a navíc prvotina od režiséra Hajaiga, který se odehrával ve více časových rovinách. Celkem solidní tempo a dobře vykreslené hlavní postavy, zejména Asheho postupná proměna, která se vykristalizuje v druhé polovině filmu. Sean Bean tam zas tolik prostoru pro svou roli neměl, tak jak bych si představovala já. Co mně ale ani trochu nesedlo, bylo závěrečné finále, kterým chtěli asi šokovat, ale na mě to působilo příliš křečovitě a násilně. Ale je to určitě lepší trojka. ()

kaposlav odpad!

všechny recenze uživatele

Hádam dva roky som mal tento film v sekcii chcem vidieť a keď si ho zoženiem s dabingom, tak sa z toho vyklube takýto hnoj. Buď to bol film s politickou zákazkou na účel propagandy, alebo sú už tvorcovia načisto vymetení. V 90tých rokoch sa nikto nezaujímal o arabov, moslimov a nič proti ním nikto nemal. Zrazu ma niekto ostatných 15 rokov potrebu vykreslovať arabov, moslimov a najnovšie emigrantov ako zaostalých šialencov, čo sa obkladajú výbušninami a odpalujú a sú extrémne nebezpeční. Tento spôsob použili už nacisti a všade, kde sa dalo všetko zlé pripisovali židom až tomu prevažná väčšina uverila. Neskôr pomocou podobnej techniky ovplyvnil verejnú mienku v USA, kde bolo skoro 90% ľudí proti vstúpeniu krajiny do vojny a behom roka ich spracovali cez média a 80% bolo za vstup USA do 2. svetovej vojny. Tento film ma jeden hlavný účel a to manipulovať názor ľudí, aby neznášali a boli proti islamu, arabom a emigrantom. To keď drvivá väčšina ich neznáša, tak sa tolerujú nedemokratické a neľudské praktiky voči ním a obhajujú sa ľahšie vojnové zločiny páchane NATO na čele s USA, GB a Francúzskom a ich praktiky v rozpore s medzinárodným právom. Zločin proti ľudskosti sa môže nazývať v TV ako boj proti terorizmu a ovečky to pekne papajú. Za pár desaťročí bude ten váš Obama v dejepise uvedený ako vojnový zločinec a poskok oligarchov, čo do všetkého po celom svete pchal nos a doma v USA mu v kanáloch zomieralo státisíce bezďákov a milióny nemali prácu, keď 700 miliard pchal do armády, aby hádzali bomby, kde sa im hodilo. A tá vaša kráľovná ako darebáčka, čo sa priživovala na práci celých národov a ako mala na rukách krv miliónov obetí toho ich hýrenia po lacnej rope.... Hurá na teroristov!! Neskutočné ako to všade očkujú ľudom a účinok očkovacej látky je vysoký. Najnovšie si vymysleli rozprávku o Islamskom štáte o ktorom tu už všetci počuli aký sú to diabli, len oni tam o tom ani netušia, že to existuje. Tie média a propaganda dokážu z rozprávky spraviť pravdu a tak ešte raz Hurá na teroristov!! ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Škoda, tohle totiž mohla být vážně hodně zábavná jízda, která disponoval prostředky, se kterými šlo usilovat o prvotřídní biják, nicméně tu máme spousty pověstných ALE, takže ve výsledku se z toho nakonec vyklubala bohužel ale jen průměrná podívaná, která patří do ryze nevýrazných béčkových vod. Přitom filmy s tématikou teroristických šmejdů, po kterých jde nekompromisní hrdina, který se fakt s ničím a nikým nesere, a kdy se navíc tvůrci nebojí ratingu, zní zatraceně slibně a líbivě, jedním z nejzásadnějších ALE je ovšem to, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, z nichž se jedna zabývá pomalu jen romantickým vztahem ústředního islámskýho zmrdečka, což je prostě neskutečný průser, a ta druhá nepřesvědčivým pátráním drsnýho agenta, jehož nemilosrdná cesta za pravdou, pomstou a já nevím čím vším ještě, zas chvílemi připomínala spíš skopičiny Johnnyho Englishe, než respektováníhodného řezníka, takže jeho postava vyznívá spíš jako takový nabručený Rowan Atkinson v akci. Další problémy vidím v navazování jednotlivých scén, kdy to chvílemi nedávalo ani příliš smysl, akce pak byla skutečně nekompromisní a krvavá, jenže jí bylo málo a působila dost lacině, syrový vizuál a atmosféra jinak byli hodně velkým pozitivem, ale ani toho tvůrci nevyužili na maximum a pointa je tak tuctová, až by se za ní měl její autor stydět. Co se obsazení týče, to klaplo, a především Sean Bean se pro tento typ postav snad narodil, ale ani jeho využití nelze považovat ve výsledku za splněné. Cleanskin je tak zkrátka podívaná, která tedy rozhodně nenudí a vyloženě jí ignorovat by byla asi škoda, ta pachuť promarněné šance z toho je ale cítit fakt silně a vážně tomu dost ubližuje. ()

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele

Klasický špionážní thriller podle osvědčeného schématu, kdy má hlavní hrdina víc nepřátel, než si původně myslel. Několikrát dojde k dějovým zvratům, některým čekaným, některým překvapivým, ale hlavní problém filmu IMHO spočívá v odbyté postavě Seana Beana, která je upozaděna na úkor Arabáčů. Sledujeme hlavně postavu Ashe a jeho kamarádů, kteří jsou archetypičtí teroristé - psi, kteří koušou ruku, která je živí - zatímco Beanovy motivy vysvětluje jenom jedna dvě věty. Hlavní myšlenku vidím v tom, že si Britové postěžovali na nevděčné Pakouše. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Tak si schválně trochu proklepněme psychologickou stránku tohoto filmu, kterou tady leckteří vynáší do nebes. Scéna, v níž se Ash opásán výbušninami chystá zamířit do ráje muslimských mudžáhidů, je doprovozená jeho voiceoverem, v němž světu vysvětluje své motivace. Tato řeč (která se mimochodem zdá být nekonečnou) je do značné míry inspirovaná vzkazem Mohammeda Sidique Khana - skutečného atentátníka, jenž v roce 2005 vedl útok proti vozům londýnské hromadné dopravy. Stejně jako Khan se tedy Ash především hlásí k solidaritě se svými souvěrci, kteří jsou podle něj západními silami nespravedlivě zabíjeni a týráni v zemích Blízkého východu. Přitom ale z předchozího děje není vůbec zřejmé, že by Ash takhle silnou sounáležitost s muslimskou komunitou vůbec cítil, natož aby tato motivace vyzněla věrohodně a byly postihnuty její kořeny. Cleanskin se nám místo toho očividně snaží namluvit, že Ashe britské společnosti odcizila jeho promiskuitní přítelkyně, kterou lze ovšem nazvat bezohlednou děvkou i bez toho, aby člověk musel mít z náboženství odvozený prudérní pohled na lidskou sexualitu. Film Hadi Hajaiga ve skutečnosti nenabízí žádné přesvědčivé odpovědi na to, proč mladí muslimové nepovažují zemi, ve které vyrostli a která jim nabízí veškeré občanské svobody, za svou vlastní, ani na to, proč by se poměrně úspěšný, vzdělaný a společensky i ekonomicky vesměs integrovaný člověk rozhodl k spáchání krvavého útoku na své "sousedy", při němž sám zahyne. Naopak tu uvidíme spoustu očividných nesmyslů, jako když se džihádisté rozhodnou zabít naprosto nevýznamného člověka a zbytečně se tak vystavit pozornosti bezpečnosti sil. Ještě absurdněji působí Ashova věrnost k jeho militantním souvěrcům (kteří asi nabírají rekruty jen tak náhodně na chodbách univerzit), k nimž jej vlastně vůbec nic nepojí a naopak jej upřímně šokuje jejich brutalita... Film navíc příliš neexceluje ani po stránce stylu a organizací mizanscény i některými motivy ve vyprávění působí jako cosi z časů Boddieho a Doylea. Prostě 35% a víc ani ťuk. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Snímek se natáčel výhradně v centru Londýna, konkrétně v hotelu Mayfair Hotel, Radisson Grafton Hotel, ve čtvrti Tottenham Court Road, v knihovně Kings College Library a ve čtvrti Hoxton Magistrates Court. (chelseaman22)
  • Ve scéně, kdy Ewan (Sean Bean) a Mark (Tom Burke) přicházejí k domu teroristy, mají oba na zbraních tlumič. Ten však po několika záběrech zmizí. V závěru scény se pak opět objevuje. (Teabag)
  • Termín "cleanskin" je ve Velké Británii používán pro označení bombových útoků. Tento termín vznikl po bombových útocích v Londýně v roce 2005. (chelseaman22)

Související novinky

Bean stahuje teroristy z kůže

Bean stahuje teroristy z kůže

06.01.2011

Ne Mr. Bean, samozřejmě. Pokud jde o Seana Beana, nejočekávanější premiérou roku 2011 je samozřejmě výpravná televizní adaptace fantasy ságy Game of Thrones, kterou začne v dubnu vysílat HBO. Rádi se… (více)

Reklama

Reklama