Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

tterez odpad!

Já mám tenhle typ filmu fakt ráda..ale tohle byla fakt slátanina a ještě nemastná a neslaná. Docela mě ta podúroveň překvapila, vzhledem k účasti velmi slibných herců. AUX :-/ ()

Hanes88

Tak zde jsem se hodně rozhodoval, jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Ty 3 jsem chtěl dát za opět skvělé efekty, ale ty 2, a nakonec jsem se i k tomu přiklonil, za to, že od prvního dílu měli tvůrci možnost to něčím oživit. I když jsem se celkem bavil po celou dobu, je to pro mě spíše zklamání. 45%. ()

Savel

Fantasy komedie citující slabší díly Xeny či Herkula. Hvězdička za minotaura a par dalších pěkných pekelných potvůrek. ()

ClimbVibe

Ne, tohle nefunguje ani jako čistě akční film. Samotné akce - hned ta první s dvouhlavým drakem není špatná. Pak ale následuje (tedy, po delší době) bitva s obry, kterou jsem nepochopil. Obři třískají do všeho kolem - jen ne a ne do lidí, po kterých jdou. Akční sekvence končí tím, že Perseus složí obra jeho pastí a (tím, že mu stojí na hrudníku) i ostatní obři uznají, že nemají šanci. Eh. A tak dál a tak dál. Navíc se nedokážu zbavit pocitu, že se vše odehrálo jen před greenscreenem. Neakční scény jsou o to horší - hrozně ukecané, zašmodrchané, patetické, bez sebemenšího nadhledu - stejně jako celý děj. Nejotravnější postava - rozhodně blonďatá válečnice, kterou všichni nábožně respektují. ()

feeme

Ani 3D verze mě neudržela daleko od spánku. Čekala jsem víc. Celé to zachraňují celkem dobré efekty, výborný motiv, to je tak ale vše. Ale tak proč si nedopřát trochu mytologie? Pusa na konec! ()

Movie Gourmet

Již druhý celovečerný film ve kterém Sam Worthington ztvárnil postavu antického reka Persea nese trošku nesmyslný název Hněv titánů. Proč nesmyslný? Jediný z titánů, který zde dostal příležitost ke hněvu byl akorát Kronos, titán všech titánů a Diův otec. Sam Worthington coby Perseus si za ty dva roky od premiéry Souboje titánů (Clash of the Titans, 2010) nechal narůst vlasy a udělat trvalou, jak je vidno. Z Dia (Liam Neeson) se stal ještě větší srábek než v prvním filmu a Hádes (Ralph Fiennes) si musel vzít na pomoc ve své vzpouře proti Diovi jednoho z Diových synů, antického boha války Arese. Poseidon si zde "střihl" pouhé cameo. Lepší scénář oproti prvnímu snímku a děj nění taky tak plitký, řekl bych. Je tu akce, nechybí tu mytologická monstra (chiméry, kiklopové) a jeden, po probuzení poněkud nevrlý titán. Kráska Andromeda (Rosamund Pike) nijak svým hraním neoslní. Sam Worthington jakbysmet. Vedle klasicky zlého a temného Háda a strach, respekt ani úctu vůbec nevzbuzujícího Dia nás zde může zaujmout spíš takové cameo Billa Nighy(ho) v roli "chromého" kováře bohů Hefaista. Závěr filmu je jasný, ještě než film začne. Jít do kina na tento film = vyhozené prachy. Verdikt: 2* a 50-65 %. PS. Recenze filmu na http://filmovygurman.blogspot.cz/ ()

Stanley619

I když tenhle film postrádá nějaký ten smysluplnější příběh, tak to vynahrazuje povedenou 3D akční podívanou. Herecké obsazení se mi taky hodně líbilo, hlavně teda Andromeda. Ku podivu, i hudba za něco stála. Rozhodně lepší, než jednička, která byla odfláknutá skoro ve všech ohledech. Zatím nejlepší 3D efekty, které jsem viděl v roce 2012 v kině. 69% ()

tomik99

Po kostrbatém prvním díle přichází pokračování, od kterého jsem čekal mnohem více a doufal jsem, že mi pomůže zapomenout na chyby jedničky. I když o jedničce vím, že má spoustu chyb a půlku věcí bych chtěl vidět jinak, vybudoval jsem si k ní zvláštní vztah a i tak se na ní rád divám. V novém filmu je vše o chloupek lepší, bohužel ne zase o tak velký, abych byl úplně nadšený. U filmu jsem se bavil, příběh mi přišel lépe zpracovaný než u jeho předchůdce, přesto to všechno stále působí tak uměle a moc tuctově. K mytologii tvůrci stále vztah nemají - viz. blonďatá Andromeda a umírající bohové. Hádes ve filmu postrádal svoji démoničnost, přesto ji dokázal celkem slušně nahradit Áres, který mi přišel jako nejlepší postava vůbec. Perseus stále nemá žádný charakter, Agenor také moc nezaujme. Přesto jsem se bavil. Dostal jsem sice znovu to, co jsem nechtěl, ale tvůrci to aspoň umí prodat. První polovina filmu se mi zdála ve všech ohledech lepší - jak dialogy, příběh, tak i bitky. Souboj s minotaurem a Kronem téměř nulový, závěrečný polibek úplně mimo mísu, když si postavy k sobě za celý film nevybudovali vztah. Na film se znovu rád podívám i přes všechny jeho vady a zřejmě k němu budu mít podobný vztah jako k jedničce, i když by mohl být nejméně ještě o polovinu lepší. Tvůrci už nám slibují třetí díl, přestanu asi doufat v nápravu a třeba to příště dopadne lépe. ()

rossi001

No pokracovani se povedlo o mnoho lepe a na konci jsme musel konstatovat velke uau, co tvurci s filmem provedli. Krome nevidanych vizualnich orgii, bylo to i po strance postav fakt dobre ,tohle jsme vubec necekal. Nektere scene byly dokonce lehce dojemne a bojove duo Zeus&Hades me nadchlo. Vubec jsme necekal ze dam hodnoceni tak vysoko,ale film mel zastihl v dobrem rozpolozeni a jelikoz nejsem prilis narocny divak hledajici za filmem skryte smysly a neporovnavam s tim ci oni jako nekteri , co s ejim porad nic nelibi a radsi by sami meli tocit filmy, tak ja jsem naprosto spokojen ! 89% ()

Zombi

O fous lepší než jednička. Scénář je stejný blábol, a nějaké city a emoce tu nehledejte, ale akce je hodně, vypadá nabušeně a celé je to hodně dynamické. Triky a design potvor se taky povedly. Jako letní výplach proč ne, ale stejně bych v kině radší viděl Kratose se zakrvácenými řetězy a Rocka v hlavní roli. Lepší 3 hvězdy. ()

Phorbo

Po Spikově doporučení mě film lehce zklamal. Je to takový průměr ve světě těchdle mytologických filmů, ale je to pořád lepší kousek než jednička nebo Immortals. Nighy jako Héfaistos mě docela pobavil a Kebbell v roli Perseova bráchy jakbsmet. Úsměvných momentů by mohlo být více, ale teďka se nějak ztrácí serióznost a každý scénárista se v temných chvílích snaží odlehčit.. .takže vlastně proč ne. Dvojka titánů je chytlavější. Árés, labyrint, Mínotaur... pěkný a vlastně i naučný, ale s Krakenem to trošku přehnali... sice jeho malý dvoutorzní válečníci docela dokázali svoje a i efektně, ale ve výsledku je to film, který nenudí, kupodivu je lepší jak dvojka, ale stejně se na něj podíváte jednou a adios... ()

mosnak

Pokračování nudné předělávky :-( Další zbytečné pokračování o ničem. Zeus a Hádem se opět bratříčkují a chcou porazit vlastního fotříka, co vypadá jako několik tun grilovacích briket :-( 40% ()

Blazin

Možná nečekaně solidní pokračování jedničky, ale asi to bude hlavně tím, že jsem čekal naprostou hovadinu. Je to sice zase film plný efektů, prostě taková pořádná řežba, ale koukat se na to rozhodně dá. ()

sona123

No to se nám tu zase sešlo herců! A že hráli o stošest. Leč moji pozornost si nezískali, byť jedničku jsem si užívala. Vizuálně zdařilé, opět lituji, že jsem neviděla v kině, na druhou stranu - i takto to stačilo. Možná jsem jen ale nebyla správně vyladěná, protože všichni, kdo sledovali se mnou, si tu jízdu opravdu užli. ()

Harapes

Určitě lepší jak jednička.Nějaké to klišé tam bylo,ale o poznání zábavnější,akčnější a lépe zahraná jak jednička.Fakt jsem se bavil. ()

ProgLaney

Nechápu komentáře některých z vás, nevím, co jste od filmu čekali...filozofii snad? Je to prostě parádní mýtická řežba, efekty povedený, Kronos je prostě epickej. Na mě tohle zkrátka platilo a film jsem si docela užil. A dokonce je to - a to se nevidí tak často - ještě lepší než "díl" předchozí! ()

Cement73

Bruálna akcia od začiatku až do konca. Efekty a príšery absolútne skvelé a napriek slabej myšlienke to bola skvelá oddychovka. Viac takých kvalitných blockbusterov... ()

Imrwere

Bitky a efekty byly fajn, ty mě zaujaly, ale příběh naprosto o ničem. Ten mě nebavil a místy to byla fakt nuda. Nebýt dnešní technologie, kde si tvůrci zakládají na tom, že co hoří, řve a bouchá je super, tak je hodnocení o dost níž. Jenže lidi jim to žerou a tentokrát tenhle faktor oslovil i mě, ikdyž se to jindy nestává. 60%. ()

Milky.

Tohle není mozkový výplach, to napsal někdo s vypláchnutým mozkem. Jediné plus jsou tady podařené triky a to, že už tady autor neprzní žádnou skvělou původní verzi. Tady si rovnou vymysleli vlastní co nejvíc megalomanský scénář, který slouží jenom k tomu, aby to na plátně vypadalo efektně, logika tady nemá co dělat, dialogy jsou k smíchu a člověk umí předpovědět polovinu věcí předem. Neskutečná krávovina, jejíž jediné plus je, že se na ni dá dobře dívat. Já už ji ale nikdy vidět nechci. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)