Hanys_

Rozhodně lepší podívaná než poslední Russellův snímek. A dost možná romantika roku (ikdyž to je hlavně z důvodu nedostatku pořádné konkurence v tomhle žánru). Jennifer samozřejmě zamilováníhodná. ()

beba789

Ano,tak tohle se povedlo,a hodně!Naprosto dokonalá dramatická komedie,která za svůj uspěch vděčí hlavně úžasnému hereckému obsazení!Jennifer je prostě dokonalá a každym jejim filmem dokazuje,že si to nemyslím nadarmo.Cooperovi role psychicky narušeného Pata sedla namíru dobře!95%. ()

lukasch

Herecky hodně nadupané. Jak nemám rád (ani se mi moc nelíbí) Jennifer Lawrence, tak tahle role jí hodně sedla. Dokonce i Chris Tucker byl snesitelný. Takhle má vypadat romantická komedie s přesahem do psychodramatu. A De Nirovi více takových vedlejších roliček. ()

Lewisek

Nemůžu si pomoct, ale první část byla strašná nuda. Bylo to takové "o ničem", i když herci hráli dobře. Skutečně mě začal film bavit až když se začala naplno řešit taneční soutěž. Bohužel vycpávky ohledně otcova sázení, stále utíkajícího kamaráda z blázince a nekonečná touha se spojit s bývalou Nikki tomu příběhu jen škodí. Nakonec to je netradiční a dobré, ale není to skvělé a bohužel to na mě nezafungovalo. ()

Prcek54

Takhle si představuju romantický film! Drama, ze kterého romanci cítíte jen z dálky. A to i přes to že se nejedná o romanci v pravém slova smyslu. Nečekejte ohranná klišé, trapné fráze vyznání lásky, či hádku a následné sladké udobření! Ani nápad! Silver Linings Playbook je dokonale pojatý film stojící na skvěle vyvážené hranici mezi zmíněnou romancí, satirou a dramatem. Film neměl hluché místo a to hlavně díky skvělým hereckým výkonům nejen ústřední dvojice. A proto si snímek s příběhem, propojujícím dvě odlišné věci, jako je tanec a fotbal, či šílenství a lásku rozhodně někdy pustím rád znovu! ()

Orthank

Príjemný pocit, zo zistenia, že Bradley Cooper nebýva vždy len po opici alebo všemocným intelektuálom. Samozrejme film nie je prehliadkou jedného človeka (herca), ale skladačkou zosypaného života jedného na prvý pohľad normálneho "jedinca". Pat síce netrpí žiadnou životu nebezpečnou psychickou chorobou, aj keď ľudia z jeho okolia a celková atmosféra sa nás celý čas snažia presvedčiť o opaku. Vďaka ukecanému scenáru a (dúfam) zámerne zmätenému strihu nestačíte pobrať všetky dialógové perly, ale scéna s Hamingwayom a zoznamovacie trable so svojráznou Tiffany sa prehliadnuť nedajú. Terapia láskou je všetkým len nie zástancom svojho presladeného slovenského prekladu. Je to najmä exotická ryba v stojatých vodách romantických dramédií, ktoré vždy vďačne útočia na tie najvyššie ocenenia - aspoň ústredná dvojica Cooper-Lawrence si po nejakú trblietavú určite zabehnú. Na podobné záležitosti tváriace sa ako schématická romantika sa jednoducho treba prichystať. V opačnom prípade bude nejeden divák sklamaný z roztržitého a skutočne fakt mega ukecaného "papiera", z ktorého spotreby by "Grínpisáci" zaručene radosť nemali. Už po prvej minúte prepnúť do vlastného uponáhľaného sveta reality a všetko bude v poriadku. Záležitosť pre náročnejších romantikov. ()

Arach.No

Nemůžu si pomoct, ale nebaví mě dívat se na film, u kterého si každou chvíli říkám "to je kretén/kráva...". Cooperovo zabloknutí se u představy, že ho Nikky miluje, je omíláno až do úmoru. Konec ale je takový, jaký každý očekává. To by mi ani nevadilo. Problém jsem měl s tím, že během prvních tří čtvrtin není ani náznak motivací postav, aby se na konci mohly zachovat tak, jak se zachovají. Jakkoliv finále nepostrádá emoce (a bavilo mě asi víc, než první hodina a půl), je vykalkulované a nekoherentní s předchozím dějem. Herecké výkony opravdu potěší - až na Chrice Tuckera, vážně nechápu proč tam narvali někoho tak protivného a zbytečného. Bohužel Jennifer Lawrence vypadá na svůj věk (něco přes 20) a tak jsem měl velký problém věřit jí všechno, co její postava měla údajně zažít. ()

Tessie

První chyba filmu vězí v tom, že je vpuštěn do kina. Nejsou tady k vidění žádné skvělé efekty, honičky, jenom se prostě klábosí.. ke konci i tancuje.. Nebýt kina, pravděpodobně bych dala vyšší hodnocení. Tenhle typ filmu je na velkém plátě škoda promítat. Hudba? Žádnou si nevybavuji, takže to nestálo za moc ani v tomhle ohledu. Co se týče hereckých výkonů takové normální rodinky, tak fakt dobrý. Vyšilující magoři všude, kam se podíváš. Místy vtipný snímek však i přesto hodnotím jako průměrný, toho šílenství na mne bylo trošku moc. ()

RichardLev

Co vám budu podívat, šel jsem na film kvůli Jennifer Lawrence. Zahrála to dobře, ale nevím jestli to bylo na Oscara...ale asi jo. Film je zvláštní a není to tradiční romantická komedie o čemž svědčí jeden postarší pár, který zhruba v polovině opouštěl kinosál - zřejmě pobouřen sprostými slovy a některými tématy, o kterých se protagonisti baví. Bavil jsem se, chvílemi jsem se uculoval, Jennifer se mi líbila...ale film mě prostě nedokázal nadchnout. Slabší čtyři hvězdy. ()

Ledkodlaq

Kdyby šlo dát 2 a půl*, dám, nejde, takže radši tři. Poměrně zajímavý nápad, lehce připomínájící kurz sebeovládání, je bohužel z většiny (cca prvních 40 minut) tak nudný, že jen má lenost zabránila výměnu za jiný film. Ke konci je to už koukatelné, ale až k němu. Hodnotím tak nápad a druhou polovinu filmu. Ta první je téměř zbytečná a shrnutelná do 10 minut. ()

bloodline

Kostrbatá a ošemetná prvá polovica jasnozrivo vyzdvihnutá noblesou výkonov (nielen hereckých) v tej druhej. Hodnú chvíľu trvalo kým som si osobne vybudoval vzťah k charakterom a k celkovej žánrovej identite. Ponosovanie priamo úmerne ustúpilo plynulo precíteným, stále však vzťahovo náročným, osvojením charakterovej interpretácie. Pán Russell nestvoril gýč a aj keď nejde o filmovú kalokagatiu, s daným výsledkom a s približujúcim záverom prevládala spokojnosť nad rozčarovaním. Silver Linings Playbook patrí do kategórie "až na druhý pokus", pretože, podľa môjho názoru, v tom tkvie elementárna genialita a vysvetlenie záhady 8 nominácií na cenu zaoceánskych filmových kritikov (som toho názoru, že oprávnených). Sám prechovávam sympatie k dielam s veľkým citovým základom, postavených na nenáročnom zobrazení kúsku života obyčajných ľudí. Navyše, keď to svojou prítomnosťou okorení sám Veľký Robert De Niro, úspech (u kritiky) je z veľkej časti zaručený :) ()

MareT.

Cooper i Lawerence tvoří dostatečně zajímavý kontrast, aby to utáhli sami. Neříkám, že děj je nudný nebo hloupý, ale je to jeden z těch, který na poli celovečeráku působí nedostatečně. Právě díky tomu se mi ale líbí rozbor psychologie obou postav. Vedlejší postavy doplňují celou mozaiku. ()

miksacka

Patrik v knize tvrdí, že se nebude dívat na žádný film do té doby, dokud nedojde ke šťastnému konci toho svého. Snaží se myslet pozitivně, být milý k ostatním a i když je to mnohdy těžké, věří ve stříbrné lemování a už zmiňované šťastné konce. To by se mohlo stát ponaučením pro nás všechny, protože bychom s takovým přístupem nebyli spokojenější jen my sami, ale i všichni kolem. Druhá věc, kterou jsem si z tohohle filmu vzala, je ta, že je opravdu hodně nutné vážit slova podle toho, s kým zrovna mluvíme. Všichni Patovo blízcí se tváří, že nevidí žádný velký problém v hromadě léků, které bere každý den, v terapiích, na které týdně dochází nebo v záchvatech vzteku, kterým se občas nedokáže vyhnout a přitom o lidech s podobnými problémy mluví jako o cvocích a vůbec je nenapadne, jak se asi musí cítit Pate, pro kterého je vážně rozdíl, jestli se za blázna označí sám a nebo ho tak v podstatě nazvou ostatní. Škoda, že Oscara nedostal i Bradley Cooper, zasloužil by si ho. ()

farfalla

Začátek fimu byl zajímavý. Postavy byly vykresleny moc dobře, každá měla svoji minulost a důvody pro své nynější konání. V ději pak přišlo na tajemné a předvídatelné náhody. To, že postav stále přibývalo, mi nevadilo. Spíš to bylo milé, jako život na malém městě, kde každý je v určitou chvíli důležitý. Závěru však předcházelo příliš dlouhé, vysvětlující a komplikující očekávání, a tak samotný konec vyšumněl. Byla to však milá romantické komedie, na kterou se dá dívat. ()

HArna

V tomhle filmu není šílený jen Bradley Cooper a Jennifer Lawrence, zde jsou šílení všici. To je asi největší výtka k filmu. Jsou zde momenty, kdy si film hraje s emocemi diváků a snaží se býti filmem vážným, ale pak přijde nějaká strašná sprcha hůmoru, který se k tomu nehodí, alespoň ne pro mě, byť jsem se zasmál. I tak je to prima film. ()

dopita

Oproti knize je příběh výrazně osekaný, nicméně funguje a to bez problémů. Film na mě působil trochu zvláštním dojmem, podivnou kombinací romanťáku a ukázkového nezávislého filmu... zvláštní, ale mě to hodně baví. Herecké výkony jsou bezchybné. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží