giovanni3

Film po jehož shlédnutí jsem zvažoval 5z5, ale nakonec dávám jen 4. Proč? Herecké výkony mi velmi seděly a to od ústředních postav po ty nejmenší role. Jennifer Lawrence je krásná, ale umí hrát u "hezounka" Bradleyho Coopera jsem herecký výkon moc nečekal a překvapil. De Niro zde neměl hlavní roli, ale role otce se zhostil parádně. Chris Tucker tu měl jen pár scén, ale vždy děj odlehčil. Celkově má film logickou zápletku i konec, ale to mají romantické filmy vlastně vždy = jde o provedení a to zde bylo položeno na pevném základu dvou psychicky labilních jedinců se vzájemnou náklonností což v kombinaci se zmíněnými hereckými výkony prostě fungovalo. Navíc zde bylo překvapivě hodně hlášek, či scének kdy Pat řekl to co si měl nechat pro sebe a hned bylo o zábavu postaráno. Celkově silné 4z5 ()

Liqid

Větší drama než jsem původně čekal. Každopádně jestli něco můžu vypíchnout na toto snímku, tak jednoznačně psychologii postav. Na té to celé stojí a to jsem taky sledoval. Sice mi občas pár věcí přišlo mimo, ale jinak OK. ()

milancecil

235. Film o lidském utrpení pozoruhodně svým pojetím rozšiřující žánr komedie, z bezpečného odstupu se nám vše opravdu může jevit jako velmi zábavná podívaná, ztřeštěná, překvapující, dokud nepřistoupíme blíže, trýzeň v lidském nitru má tak mnoho rozmanitých podob, jakoby divoce spletená z našich prožitků, jako labyrint do kterého jsme vlastním životem lapení, zmateně, jako ve tmě, pobíháme zoufalí sem a tam, zuříme, tlučeme kolem sebe, ale nic se stále nemění, dokud nám chybí laskavé, milující vedení, vysvobozující z nás postupně, s velkou trpělivostí, roky hromaděnou bolest, až pak utichne běsnění a s úlevou pro všechny zvítězí klid, ano, jde o mimořádné dílo a záleží jen na nás, jak se jeho účinkům my sami otevřeme, jak se necháme do událostí vtáhnout, jestli zůstaneme jen těmi v povzdálí, odtažitými a jen pobaveně přihlížejícími, nebo naopak s aktéry, tak jako jejich blízcí, bez vyhnutí, prožijeme všechno to drásavé šílenství. Zajímavý komentář: Fridecka ()

zsn odpad!

Jedním slovem bez vulgarit - ženské pohlaví. Film ztratil veškerý šarm, když se nominuje na prestižní ocenění něco takového. Snímek je akorát o agresivních argumentech, překřičování, hádkách, navíc je to první role, kterou Bradleymu nevěřím. Tu protekční čůzu po jeho boku ani nekomentuji. Naprosto zbytečná práce, do které byla vsazená významná osoba talentovaného De Nira. Pokud je tohle pro vás romantika, měli byste vystoupit ze svého naivního postoje. Nerozumím, co na tom vyzdvihujete - postavy s defektni nálepkou, která nebyla využita jako potenciál. Každá profesionální recenze film naštěstí naprosto degraduje. A propos - kde je ten humor v té smeti zbytečných monologů a dialogů? ()

TroiMae

Jo, je to průměrný… ale romantický. A Jennifer Lawrence. A vlastně i Bradley Cooper. A OCD taťka Robert De Niro. Taková normální rodinka. Kurz pozitivního myšlení? A taky indický psychiatr/terapeut. OCD a jiné poruchy v denním životě :) ()

Babous

Když se sejdou dva mentálové... Film vyniká nad průměrné romanťáky snad jedině nevšedními hrdiny a zajímavým soundtrackem. Jo a ještě vlastně Jennifer Lawrence, protože to je fakt kočička! ()

upson

Bradley Cooper je velmi zdatný konkurent oscarovým aspirantům pro rok 2013. Tento film se stal ambiciozním právě díky hereckým výkonům, na kterých film stojí avšak sám o sobě má silný příběh emocionálně rozvrácených postav. Cooper má bipolární poruchu, Denzel Washington hraje alkoholika a Daniel Day-Lewis vzal Lincolna jako by ani už nehrál v něčem jiném, po čem nebude mít alespoň nominaci na Oscara. Osobně zlatou sošku přeji právě Bradley Cooperovi :-) 85% ()

slovan1

Cooper a Lawrence v životní formě. Ti dva k sobě pasovali a jejich výkony byly nadprůměrné. Několik scén, které mi v paměti zůstanou vryté: Reakce Pata po přečtení Hamingwaye, rozhovor v restauraci no a taneční soutěž se závěrem filmů. Škoda, že film mi zprotivilo typické americké dohadování se, jeden přes druhého, což je asi doménou US filmu, protože tohle mi fakt leze krkem. Ať už to mělo nastínit atmosféru nebo ne, tohle nesnáším. Na délce by se dalo taky zapracovat, přes dvě hodiny je trochu příliš na romanci. Film, který zaujme herecky a nezapomenutelnými scénami. Možná bych chtěl vidět i s dabingem, podruhé může jít hodnocení nahoru. ()

Reanimated

Hezké romantické drama. Ten Oscar buzz ale tak trochu nechápu. Brad je skvělý a Jennifer krásná, ale něco mi tam prostě chybělo. Na konci to zkrátka všechno jelo až moc po dokonalých kolejích. I tak jsem si ale kousal nehty, aby jim ta pusa vyšla. Asi měknu... PS: Narozdíl od Fightera, který byl taktéž zajímavě natočen to zde Russell zabydlel narušenými sympaťáky (ve Fighterovi platilo jen to o tom narušení). Příště možná zahrne i nějakou - pro mě - hmatatelnou myšlenku/pointu. ()

danca044

Ještě teď jsem z filmu unešena. Těšila jsem se na něj kvůli Jennifer Lawrence a ukázalo se, že jsem měla opravdu na co. Zpočátku se mi příběh moc nezamlouval, ale čím jsem se do děje nořila hlouběji, tím více se mi líbil. Konec mě dostal a sledovat vytoužený happy end, byl nádherný zážitek. Opět smekám před Jennifer Lawrence a Bradleym Cooperem, kteří předvedli skvělý herecký výkon. ()

KR4T4S

Adept na jeden z nejodpornějších filmů roku. Spousta otázek - včetně za co ty oscar nominace? Cooper? Lawrence? Ale hlavně proboha proč Weaver? Hlavní hrdinové nejsou nemocní nebo smutní ze ztráty blízkého člověka, ale pouze nesympatické ploché postavy - rozmazlení fakani. Takhle naivně a rádoby cool podanou látku jsem už dlouho neviděl. ()

Sdoom

Ze začátku jsem si říkal, že by to zas po dlouhé době mohla být povedená romantická komedie bez obvyklých klišé. S tímhle námětem a hereckým ansámblem (obzvlášť Jennifer je luxusní!) jsem tomu ze začátku i věřil. Ale s postupem času se to zplošťovalo a zplošťovalo, až nakonec...no prostě klasika. Škoda nevyužitého potenciálu. (SD, orig.) ()

Heraldika

Výborně vybraná a zahraná ústřední dvojice filmu hodně pomohla, jinak by to bylo trochu moc ukřičené na můj vkus. ()

civrss

Na Silver Linings Playbook mě hrozně mrzí, že jsem mu přišel na chuť až ve druhý půlce filmu. Této partičce kolem D. O. Russela jsem moc fandil na film se pekelně těšil. Bohužel ta první polovina na mě působila tak nějak rozpačitě a k tomu, abych se bavil, jsem měl opravdu daleko. Od momentu, kdy se Bradley a Jennifer vrhnou na tancování se zase na mě z filmu vrhla záplava pochopení a nostalgie. Nakonec jsem z toho vybruslil skoro s maximálním pochopením. A o hereckých výkonech ani nemluvě, Cooper a De Niro rulez. ()

ZkuKol

Russel pokračuje ve filmech založených na šílených postavách/rodinách plných zběsilých dialogů, agresivní snímání mluvícího, přepjaté emoce, atmosféra předměstí a lidí jenž mají své škraloupy napsané na čele. I v tomto prostředí se může najít místo pro upřímnou lásku - jen musíte mít strategii... 90% ()

Ferinka

Silver linings playbook je ten nejobyčejnější film, jaký jsem za poslední dobu viděla. Není na něm v podstatě nic zvláštního. Neskutečně mě vytáčelo patologické prostředí šáhlé rodiny, která by se dala srovnat snad jen s famílií z Kočky na rozpálené plechové střeše, hudba byla nak nevýrazná, že si ani nepamatuju, jestli tam nějaká byla a nekonečně dlouhé dialogy o fotbale (nebo co to bylo) mě nudily. Jediné a zásadní, co lze na Terapii láskou ocenit, je skvěle napsaná postava Tiffany - sice to není prototyp ženy, která někoho zaujme na první pohled, možná ani na stodvacátý, ale je schopná, obětavá, milující a jen tak mimochodem trochu psychicky labilní - Ale! když můžete být psychicky labilní ve dvou, hned je to snesitelnější. Vrána k vráně, blázen k bláznu.. "Do you love me?" " I do". "Ok". ()

h0n24

Lawrencová a Cooper. Perfektní práce! ░ Fascinují mě scény, kde na sebe pokřikuje několik herců zároveň a kamera se třese jako pominutá. Prostě blázinec. ░ Vystavěno jen na dialozích. Ale dochází k jakémusi - pro romantické komedie nepříliš typickému - vývoji. Konec je předvídatelný, ale přesto kouzelný. "To jsem napsal před týdnem. A tos mi celou dobu lhal? Snažil jsem se o romantiku." ░ Není to oddychovka ani jednohubka. Nedoporučuji konzervativním divákům, neb zešílí už u popisu hlavních hrdinů. ░ Viděno dvakrát. ()

pavcas

David O. Russell you made my day! Slzy na závěr (moje slzy dojetí), miluju takovýhle konce, to už se v Hollywoodu snad netočí,asi to není cool. Jsem celkem náročná, i když jak na kterej žánr, ale aby mně bavila každá minuta filmu, to se mi nestává, vlastně si nevzpomínám kdy naposledy....Bradley Cooper má charisma jak blázen, který se snad nějak film od filmu vyvíjí a graduje( to je asi blbost že jo ale mně to tak připadá) a Jennifer, tý bych odpustila i kdyby po cestě pro toho Oscara upadla na schodech 3x, stačí promluvit o hodit ofinou. A může mi někdo vysvětlit proč on( B.C.) ho nedostal? Rob de Niro je standartně the best,ale tady ne, tady ho válcuje Bradley a Jenn. Nádhernej film, uvěřitelný a zábavný dialogy (což mně asi kromě hereckejch výkonů hlavně dostalo)...100% a to nedávám nikdy..Víc takovejch filmů...protože v životě potřebuje každej z nás věřit v lepší zítřky a každej z nás je tak trochu blázen..... ()

BMAJTZ

Na romantické komedie koukám opravdu ale opravdu pouze výjimečně, to už mě ten trailer musí jo navnadit abych si to pustil. Tady se tak stalo a jednoduše mě to pohltilo. Peripetie ústřední dvojice jsou skvěle napsané a ta jejich chemie vyloženě hraje. Přiznejme si, že na tom má nemalý vliv velké charisma obou ústředních herců. Navíc i vedlejší postavy jsou poměrně zajímavé a co se mi taky líbilo byla jakási sebereflexe obyčejného života, jinak řečeno kdo chce určitě by se zde v něčem našel. Každopádně pozor vyznavačům klasické romance, zde se sic s klišé pohrává trochu jinak ale rozhodně nejde o naivní romantickou řachandu. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží