Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

G_I_S_M_O

G_I_S_M_O (hodnocení, recenze)

Tak jsem vám jen přišel říct, že od doby, co se Godzilla přesunula z BC jsem neměl jedinou příležitost si někde zahrát. Doplnil jsem zajímavosti k filmu, některé jsem tu i zapomněl předtím zmínit. Momentálně mě agent oslovil ohledně The Hundred. Kdyby mi to vyšlo, dám vědět a připíšu zajímavosti tam. Snad se jim ta Godzilla povede :)

st.ranger (hodnocení, recenze)

Nenapsal Darabont nějakou prvotní verzi scénáře, která byla použita a případně přepsána? To by vysvětovalo počet lidí uvedených na scénáři, poslední dobou se s tím vůbec nešetří a pak vznikají hrozné paskvily.

karlik4801

jo, ale ten daný je špatný uplně v jiném smyslu než ten v knize a ten v knize není zas tak špatný, protože nevíš co bude dál a co se stane s hrdiny

karlik4801

karlik4801 (hodnocení, recenze)

Oba konce jsou skvělý, ten daný je špatný, to si troufne udělat málo kdo. A ten alternativní je více méně taky špatný, takže by taky šel.

movieband

Přesně tak - mnohem úchvatnější a velkolepější - auto jede dál a my můžeme vidět, jak celý svět pohltila mlha plná monster. Taky se mi líbí mnohem více. Takový krásný záběr by to byl, kdyby se kamera začela zvedat až do vesmíru - celá planeta v mlze - krása.

movieband (hodnocení, recenze)

takže podle tohodle konce ta mlha SPOILER zachvátila celý svět? Mě by se to líbilo mnohem víc, než to co bylo v tom normal konci to mi věř .. víc apokalyptické a ponurejší .. takhle to tak sice nepůsobí, protože je to vytržené z kontextu filmu, ale i tak .. mě by to tam mnohem víc sedlo tenhle konec :)

st.ranger (hodnocení, recenze)

Zajímavé, protože film je pro mě perfektní adaptací, dokonce několik drobností rozšířil a závěr je mnohem lepší než v knize. Zde je konečný sestřih fanouška, jak by to vypadalo, kdyby to bylo přesně podle knihy

Pod

tak ona Mlha byla podle Kingovi předlohy ... nevím, jak moc se Darabont vychýlil .. s tím koncem máš, ale pravdu .. ten je zmršený a právě proto se mi ten film už zas tak moc nelíbil .... jak říkáš kazí to celý film

movieband

Bože, ani jsem si nevšiml, že to píše. Mlha se mi líbila, ale mohla být kratší a hlavně ten konec - pořád nechápu, jak to takhle mohli ukončit. Uplně to tím zkazili, snad takhle neposere Godzillu, fakt úplná zbitečnost.

Pod

v to taky doufá .. i když tvůrčí kecy před vypuštěním filmu jsu různé, jen aby navnadily diváky do kin .. v tohle, ale vkládám mnohem větší důvěru, protože přece jenom ruku na srdce je tam Darabont a pro mě je to vcelku záruka .. jen Mlha mě od něj zklamala

Godhaj

Nemyslím si, že to bude takto. Čekám to originální, jiné a naprosto jedinečné a jak slibují tvůrci - realistické.

st.ranger

jo, přesně takhle jsem to myslel - doufám že se edwards vyhne ploše načrtnutým postavám, jednoduchému scénáři vedoucímu jasně od bodu 1 - vyrojí se godzilla, 2 - zničí skoro všechno ale hl. hrdinové ji vždy utečou, 3 - zničení godzily samozřejmě našimi sledovanými hrdiny

movieband

Jo přesně jak říká st.ranger, nemyslel jsem klišoidní monster blockbuster, ale spíš mi šlo o to jestli do tohoto filmu promítne Garteh Edwards nějaký svůj tvůrčí nápad, protože jeho Monsters se zcela vymikají nějakému specifickému žánru a nesnese to moc srovnání s jinými filmu produkovanými v Hollwoodu, které jsou většinou jednoznačně dané, tedy obsahují hodně žánrových klišé a zažitých postupů.

Napadlo mě kdyby měla tato Godzilla atmosféru a podání podbnou filmu Monsters, mohlo by se jednat o hodně povedený film, ale bojím se, že producenti budou držet Edwardse zpátky...

st.ranger (hodnocení, recenze)

To už moc upřesňuješ žánr. Podle mě má Godhaj na mysli předem danou linku a lidské role s tím, že Godzilla bude nakonec zničena.

na příspěvěk reagoval Godhaj

Godhaj (hodnocení, recenze)

Jsem zvědavej, jestli bude tento film mít podobnou atmosféru co předchozí Monsters, to by pro mě bylo příjemné překvapení. Ale jestli to bude další klišoidní blockbuster, tak budu zklamaný. Jak to vidíte vy?

Pod

taky sem na tom byl v kině a je to nářez! na novou Godzillu jsem zvědavý snad ještě víc ...

G_I_S_M_O

G_I_S_M_O (hodnocení, recenze)

Kdo by případně chtěl vidět jak bude ve filmu vypadat voják ze San Francisca (já) a major (David Str.) můžete mrknout ke mně na profil ;) Poslal jsem redakci i plno zajímavostí k filmu, většinou to, co jsem tu zmínil, ale i něco navíc. Uvidíme co vše bude schváleno.

na příspěvěk reagoval Žralok, movieband, Pod

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)