Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

BranuliQ

Je pravda, že keď sa nad tým zamyslím, je to poriadna blbosť, no hľadať niečo normálne v tomto filme ani nejde. Odhliadnuc od toho všetkého som videl neuveriteľnú bitku obrovských monštier, ktoré zdemolovali všetko, čo im stálo v ceste a bolo to výborné. Mám pocit, že som práve videl jeden z najlepších filmov tohto typu a som si stopercentne istý, že Edwards splnil to, čo sľuboval a to priniesť na plátna kín toto legendárne monštrum presne tak ako si zaslúži. ()

LukasLukas odpad!

Proboha je možné, že může někdo natočit takový film? Je! Na vlastní oči jsem ho viděl a abych byl upřímný, jsem rád, že jsem se na to dodíval. Kobylky zde válčí s Godzillou, tanky jezdí mezi autobusy. Vojáci válčí s ani nevím čim.... Já říkám strašné, strašné a znovu strašné. Už nikdy více tento film nechci vidět. Doufám, že budu klidně spát, jelikož jsem silně z té stupidní kraviny rozrušen. FUJ těžký odpad. ()

walker2014

Zklamání, dost zklamaní. Od těchto témat v dnešní době očekávám přiběh a úrověň tak, jak se to podařílo u Zrození planety opic. I tak dávám 3 hvězdy ale jen proto, že shlédnout se to dá a kvůli efektům se na to možna ještě někdy mrknu. ()

swater137

Trochu to připomíná požár na ponorce ). Myslim, že by jsme si jako lidstvo se zbraněma co máme hravě s takovou potvůrkou poradily ale dobře necháme ji řádit a pěkně podusíme pár turistů jako černochy v New Orleansu. Naštěstí máme armádu která to všechno bude čekovat ale nestřílí nevim proč)))). Letadla letěj tak blízko aby mohla být zničena a dopadla přesně na hlavy na zemi operujících vojáků. ()

ma2sko

Po zhliadnutí najnovšieho remaku klasickej Gojiry nemôžem zakryť sklamanie. Film je spracovaním a kamerou v skutku dobrý, no dejovo tu fajnšmeker nemá čo hľadať. Efekty a zobrazenie monštier, rovnako aj katastrofických scén je v poriadku, chýbalo mi tam však rozpitvanie pozadia pôvodu Godzilly. Na rozdiel od Emmerichovej Godzilly z roku 98´ je tu badať značný pokrok v spracovaní, i keď tá jeho verzia sa mi páčila viac. Film pre romantický večer vo dvojici to určite nie je, na skrátenie dlhého večera, prípadne zabitie času bez dlhého rozmýšľania sa ale hodí pre každého nadšenca sci-fi/fantasy žánru. ()

Lyshitski

Máme zde, na rozdíl od Emmerichova podání, přerostlou ještěrku alá Made in Japan. A myslím to v pozitivním slova smyslu. První půlhodinka je sice dost vleklá, ale když se na scéně objeví první monstrum, je o zábavu a akci vystaráno až do konce. Celý film je pak vlastně dokumentem z živočišné říše o tom, kterak se okřídlený, radiací se živící, sameček blíže nespecifikovaného hmyzýka, touží pomilovat se svojí partnerkou a poté chtějí společně založit svou početnou rodinku v malém americkém městečku. Toto se však nelíbí jak všudepřítomným emeričanům, tak přerostlé ještěrce, která se rozhodla amíky zachránit. "Godzillu má každý rád, Godzilla je kamarád!!", zpívají si na závěr všechny děti v Americe. Oukéj, a teď vážně, film je skvělý a pokud mu nedáte šanci, uděláte dost velkou chybu. Větší než je samotná Godzilla. Za mně monstrózních 88%. ()

waxtrax

Tohle je výsměch filmovému kultu. Nejen že, ve filmu prvních 70 minut Godzillu téměř vůbec neuvidíte, ale tupost a debilita scénáře a hereckých výkonů vystoupila tímto dílem vrcholu. ()

sovel

Parádní pohodička film, herci ucházející, tempo svižné, akce řízná, Godzilla fakt parádně udělaná. Nevím proč to tu má tak nízké hodnocení. Na kino asi ne ale na doma na BD ideálka. Krásně zabité 2 hoďky. ()

Lazy87

Tento film není jak Emmerichovo plivnutí do ksichtu japonským tvůrcům. Toto je relativně milá poklona potvoře zvané Gojira. Samozřejmě, že se film neobešel standartních klišé, bez kterých by dnešní produkce zdechla hladem. Já jsem se ale osobně nenudil. Navíc pro fanoušky metamfetaminového táty se tam objeví i Bryan Cranston, tentokrát ne jen v trenkách, ale opět jako táta. ()

Isfio

Obsahuje SPOILERY. Mne je jedno, že toto je remake japonského originálu a niektoré veci sú tam preto tak, pretože tak to bolo v japonskom filme. Ja to pozerám teraz v roku 2014 a hodnotím podľa toho. Aj to, že celý film sa odohráva v tme má asi svoj dôvod, ale nefunguje to. Schválne sú tam tie tri beštie natáčané v tme, častokrát vidno len obrysy, ale ako navodiť pocit bezmocnosti a beznádeje, keď tie príšery pôsobia komicky. To čo stačilo pred 50 rokmi dnes už nestačí. Godzilla vyzerá ako prerastená jašterica z gumy a okrem nej sú tam ďalší dvaja kríženci netopiera a kobylky, ktorí si to tam rozdávajú medzi sebou a ľudská civilizácia slúži len ako kulisy. Toto je ten hlavný motív z pôvodného originálu, to je tak všetko. Nechápem ako sa tu mnohí rozplývajú nad týmto filmom, dávajú 4-5 bodov. Začo? Herecké výkony sú dosť mizerné, efekty slabé, väčšina filmu je v tme, tak je figu vidieť. Scenár je najväčšia perla - tie potvory, miesto toho, aby sa živili mäsom alebo rastlinami, tak žijú a rastú z radiácie, najlepšou pochúťkou pre nich sú atómové bomby, tie s radosťou vyhľadávajú a konzumujú. Jednu potvoru zavrú ešte ako vajce do malej komôrky v skalnom masíve a ona absorbuje radiáciu, prerazí horu a vyrastie do 100 metrového monštra. Logiku v tomto filme nehľadajte, vlastne ani dej - vo filme sú 2-3 súboje tých monštier,, okolo ktorých chaoticky pobehujú vojaci a robia kulisy. V každej dramatickej scéne sú zakomponované deti a na koniec si hlavný hrdina vymení láskavý pohľad s Godzilou a tá v mieri odkráča späť do mora. ()

sobol1

každému se líbí něco jiného mě tohle godzillováni se moc nelíbilo jinak efekty byly dobré ale herci o ničem a musím přiznat že pacific řím se mě líbil o malinko víc ()

zahi_02 odpad!

no čekal jsem něco jiného ale rozhodně bych to po 2 vidět nechtěl strašná chujovina , velké zklamání ()

dinko22

Až na pár scénok ma tento film nijak nezaujal.. Čakal som omnoho viac a viac ma bavila Godzilla 1998. Myslim, že túto verziu 2014 si už nikdy nepozriem... ()

lineker

Dvouhodinová porce zábavy, která společně s Colou a Popcornem vytvoří očekávaný celek. Příště prosím ještě přidat Vetřelce a Predátora. ()

Mazmen

Stupidní děj a ještě horší réžie. Nenávidím filmy které se natáčí stále ve tmě, pak tam jde vidět velké hov.. ()

hujerita

Godzilla Godzilla kadze si chodzilla. Dlho som ťa čakal až ma mráz ľakal. Nakoniec som sa dočkal a 5 hviezd film dostal. Godžirraaaaa ()

danny79

Efekty dobre, scenar prumerny s radou nesmyslnosti, plny klise a naivnosti, takze film bavi hlavne ze zacatku. Od cca 1/3 muj zajem klesal a upadal a konec uz jsem ani nechtel dokoukat. Herecky nezajimave, obcas divny strih. Slabsi prumer. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)