Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

RADX1

Výborné efekty, rozumně vykreslené postavy vzhledem akčnímu ladění, opravdu vysoká a kvalitní kreativita ve všech směrech. Bohužel samotná nosná příběhová linie stojí za velké houby. :-( Těžko popsat bez toho aniž bych nebyl hrubě spoileroidní. Pokusím se. Např. Godzilla by mohla mít nějaký motiv proč dělá to či ono, klidně plně přírodní - například se chce něčeho specifického nažrat a hned by to nevyznělo tak, že se její chování jen hodí do scénáře. Neopodstatněné polidšťování Godzilly bylo jedno z mnoha dějových zklamání. Možná se vše vysvětlí v druhém dílu - třeba se dozvíme, že je výtvorem mimozemšťanů.... :-D No jsem zvědav a dvojku si nenechám ujít. Sic až za čtyři roky... a to zatím jen možná... Budu očekávat hollywoodský blockbuster se vším všudy krom kvalitní nosné dějové linky. No a možná budu nakonec překvapen. Kdo ví.... ()

Maddoc

Film mě potěšil odklonem od Emmerichova přístupu zpátky k japonským kořenům. Některé scény (seskok s padáky) jsou v kině opravdu kulervoucí. Za mně velmi příjemné překvapení. A to i přesto, že některé logické lapsy jsou opravdu mimo. Body navíc za Heisenberga. ()

pa3k16

Ako pozerám, strašna vlna kritiky zmieta tento film...vcelku ide o japonsku sci-fi klasiku "po americku". Samozrejme, že film, ktorého počiatky siahajú do 50tych rokoch minulého storočia a má niekoľko desiatok verzií, tak úplne stopercentne originálny nebude a samozrejme, že filmovému klišé sa nevyhne. Emmerich natočil godzillu po svojom bolo to fajn, u verzie 2014 máme godzillu hrdinu, čo sa zhoduje aj s japonskou predlohou. Vizuál nemá chybu. Vo filme cítiť Edwardsove nadšenie pre Spielbergovú školu...vo veľa scénach podobnosť čisto náhodna :) ()

chrochtos

Nekdy si pripadam jako mimozemstan. Vsichni lide okolo jsou nadseni a raduji se, jaka je to "spravna" godzilla, a jak je lepsi nez ta Emmerichova "spatna", ale ja se stale nedokazu prenest pres to, ze v 21. stoleti nekdo muze brat vazne tak strasnou a nebetycnou blbost. Opravdu nevim kde zacit, protoze: 100m nezranitelne potvory, ktere nemaji na praci nic jineho nez miliony let cekat, aby mohly rozbit par pozemskych mest , tak takove potvory jsou na me planete totalne smesne a nikdo krome predskolnich deti je nemuze brat vazne. A kdyby na me planete nekdo preci jenom natocil takovou pitomost, alespon by si dal praci s tim, aby to bylo zajimave a napinave. Ale ja jsem u toho malem usinal - ano, hluboke vrzajici tony jsou skutecne pusobive, ale po 2h uz je i to nuda. No a korunu tomu dodavaji "herecke vykony" - u Kena Watanabeho jsem mel pocit ze se stale nemuze odhodlat k harakiri, ten vojacek byla takova namakanejsi verze Elijaha Wooda, ktery se vetsinou jen tvari tak ze trpi a ze nevi co rici. Bryan Cranston byl fajn, ale moc se na platne neukazal. Za be to byla otresna a nudna kravina. Ale jak jsem rikal, jsem asi z jine planety, a u vas na zemi se takove veci asi libi. Naproti tomu Emmerichova Godzilla byla sice taky blbost, ale nekolikanasobne uveritelnejsi, lepe natocena a s tisickrat lepsimi hereckymi vykony. A jestli to porusovalo nebo neporusovalo nejaka priblbla pravidla z priblble serie japonskych monster filmu je mi uplne ukradene. Byl to proste mnohem lepsi film, nez Godzilla Garetha Edwardse ()

Tomrou

Dívat se na dá, ale ptákovina je to prvního kalibru, postavy jsou úplně o ničem a dávat za tohle čtyři nebo pět hvězdiček - jako sorry, ale tato Godzilla na to nemá. Ve srovnání s tímto je Pacific Rim o třídu víš.Upřímně, je to ale lepší než pokus o Godzillu z roku 1998. Těžký průměr [65%] ()

perteus

Neskutečná nuda. Rovnou píši, že jsem u filmu málem usnul. Můj problém asi byl v tom, že jsem viděl trailler a hodně se na tento film díky tomu těšil. Jenže to co je v upoutávkách na tento film naznačeno, to co říkají tvůrci, že máme očekávat, tedy hutnou atmosféru, kdy nikdo neví, co se to městem pohybuje, protože je tma a postupně se to zjišťuje, tak to ve skutečnosti ve filmu není. Je to zcela opačně. Hned na začátku zjistíte základní fakta, že něco jako Godzilla je, a že se o ní ví. Pak už to jde hrozně špatně. Ještě úvod by se dal říci, dobře. Jakmile ale na scénu přijde druhá oblida, je to pak už jen nuda. Zápletka se točí hlavně kolem otce a syna, kdy syn nevěří otec zemře, syn náhodou mariňák a náhodou expert na výbušniny a náhdou na cestě za svou manželkou a synem, kteří jsou náhodou v místě, kde si rozhodli nestvůry dát dostaveníčko, tomu už fakt nevěřím, ani když vypnu mozek. Přitom efetky jsou výborné a proto dostává film ty dvě hvězdičky. ()

Tobias_Sin

Kdyby byli hlavními postavami ony zmiňované bestie, bylo by to na výbornou. Jelikož se tam ale pořád pletou lidi a s scény s nima jsou pořád stejné, jako už jsme mnohokrát viděli, dostanete scifi-akční podívanou, přičemž první polovina filmu je ta vědecká, druhá ta akční.. váhal jsem mezi 3 a 4 *.. ()

tx238

Myslete si co chcete ale původní Godzilla od Rolanda Emmericha z roku 1998, je dle mě nepřekonaná! Takovouhle krávovinu, nebál bych se nazvat i ztrátou času už nikdy víc. Co se týká těch triků a podstaty třeba EMP, už i kdyby něco takového nastalo, tak jenom nestačí nahodit znovu generátor. Elektronika je spálená... Takže nezkutečná kravina ()

Vachisek

- nudil sem se od začátku do konce je to škoda dal se z toho sakra vytřískat víc - Godzilla z roku 1998 mi navždy zůstane v srdci jako mnohem zajimavější film ikdyž není podle legendy tohle je výplach ()

Polda99

Musím ocenit zajímavý nápad dívat se na Godzillu jako zachránce lidstva, ale bohužel samotným nápadem to končí. Kromě této originální vsuvky ve filmu nenacházím nic od běžného thrilleru, kdy režisér ani neumí dostatečně vyvolat napětí a jeho přestřihy působí chvílemi zmateně. Na večerní oddech po náročném dni proč ne, ale upřímně jsem vzhledem k humbuku kolem očekával mnohem víc. ()

CitySP

K tomuto filmu nemohu přistupovat bohužel nijak kladně. Jak jsem se na něj těšil, tak mě zklamal. 123 pro mě celkem nudných minut až na pár momentů, který mě zaujaly. Každopádně obří monstrum chránící svět před zlými monstry, nasazené do dnešní doby mi nějak moc nehraje do sebe. Ale to je nejspíše věc názoru. ()

jzhk

Docela by mě zajímal věkový průměr a vzdělání všech hodnotitelů tohoto filmu. Pro mě to je nafouknutá bublina, nacpaná akcí, efekty, nereálnými scénami a nepochopitelnými dialogy. Nakonec proč ne. Na druhé straně je to film nad kterým není třeba přemýšlet. Hodnocení může být nadsazeno snad díky 3D, ale ani tak mě tento snímek nijak nenadchnul, ba naopak vzbudil zklamání a dlouhodobou vyčerpanost. Možná jsem už těch Godzil v životě viděl tolik, že jsem chtěl něco zajímavějšího. No nic, počkám si na další jiné zvířátko, které se tu usadí třaba ze souhvězdí Andromédy a přiletí na nějakém asteroidu. Určitě zajímavější námět než oprašovat už zapomenuté. ()

filmus odpad!

Po skončení filmu som si uvedomil, že to bol najhoršie zabitý čas za posledných 10 rokov návštevou takéhoto braku v kine. Na konci filmu mi už chýbalo len ten potlesk, ako to v takých amerických filmoch býva. ()

Monikasson

nebolo to zle,ale tie dve somariny tam byt nemuseli.vizual bol super,dej nic moc a priserky az na Godzillu tazka a nezaujimava bieda.60% tomu musi stacit uplne bohate.nebyt tych mega svabov,tak dam i 70% . ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)