Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

KoRner

Godzilla (skoro) bez Godzilly. Mne osobne nevadí, že film je vlastne o ľudských postavách, vadí mi ich ta očividná zbytočnosť, pretože iba v jedinej scéne zasiahnú do deja, inak všetky scénky sú akoby epizoidné. No ale Godzilla to všetko zachraňuje. Jeho parádny súboj mohol byť kľudne oveľa dlhší a myslím, že nikomu by to nevadilo. ()

Krabak

Z celého filmu jsem se bavil tak 2x. A to pouze u bitky 3 příšerek a podruhé u toho, když Godzilla plivla modrý hlen té druhé do držky. Takže suma sumárum poslední půl hodinu. BTW... scenaristi se u tvorby těch monster inspirovali na 95% u Pacific Rim. Jinak je to film totálně o ničem. Scénář není (žerou radiaci? WTF?), snad ani jeden herec není sympatický, monstra jsou skoro nesmrtelná, Godzilla nesmrtelná je, což vede nejspíš k dalšímu pokračování :-( a debilní happyend. Klady na filmu? Zpracování Godzilly, ta je fakt krásná. Záporů je milion. Nejvíc mě štvalo to, že když už se tam začnou rvát, což má film táhnout, tak buď to ukážou v televizi!! Ano v televizi(kině) v televizi, nebo to radši úplně vypnou. Případně přepnou na tupé mariňáky, kteří překvapivě nemohou vypnout atomovku a musí ji dostat pár km od města, kde může vesele bouchnout a zamořit radiačním znečištěním celé San Francisco. To obyvatelé neřeší, páč mají plné ruce práce s "úklidem" města, formou dlouhých řad lidí, podávajících si cihlu po cihle. Sakra! S odstupem času jsem z toho filmu čím dál víc na nervy a opravdu nechápu, jak může mít tato píčo*ina lepší hodnocení jak Godzilla z 98mého.--->20% ()

bloodcountes

Moje první Godzilla, nemám s čím srovnat, je to čistě hodnocení tohoto filmu. Varována, že první půlka je nudná, jsem byla ve střehu a vcelku se mi to líbilo, zato v druhé půlce jsem opakovaně upadala do mikrospánku (možná to bylo tím vedrem nebo tak, ale už dlouho jsem v kině neusínala:)) Nicméně abych tak řekla se mi to vcelku líbilo, ačkoli vůbec nemám páru proč. Příběh opravdu příšerně klišoidní, lautr nic novýho nebo aspoň neobvyklýho, zkrátka o to asi nešlo, žejo. Potvory byly skvělý, dobře vymyšlený i provedený, hlavní hrdina vcelku sympatickej a neokoukanej, Desplat opět potěšil, vyjma těch přiblblých hollywoodských triků se smyčci a volume doprava, když se dva políběj, objeví se potvora nebo tak něco. Za to bych fakt někdy fackovala. Docela mě bavily takový ty béčkoidní horrorovitý lekačky, ty jsem v takovémhle filmu fakticky nečekala:)) Zaujal mě barevně hodně střízlivej vizuál- v akčních scénách hlavně všechny odstíny šedé, sem tam karmínová - onen opakovaný motiv červených japonských lampionů před šedými ruinami a ještě šedějšími monstry. Ano, ruiny, to bylo pěkné pozitivum filmu , ruiny a zdevastovaná města, atomové elektrárny, lodě, či cokoliv dalšího byly opravdu výborně provedený.... Technická stránka filmu byla velmi povedená, ačkoli některé záběry se opět nevyhnuly takovýmu tomu pocitu umělosti a kulisovosti (asi to vážně líp nejde, nevím). Napadlo mě taky, čím to asi je, že všechny ty velký potvory se vždycky pohybují tak pooomaaaaaluuuu....Je to takový blbý klišé, asi aby si diváci mohli víc užít nebo co..Pomalu až důstojně se pohybující kreatury připomínající souboje kamenných obrů nebo titánů....No pořád váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami... když to tak rozebírám, jasně vidím, že je to na trojku, když to nerozebírám, tak pocitově skoro 4. ()

MareT.

Musim rict, ze tenhle look a podebrani Godzille slusi vice. Je to temnejsi a realnejsi (v ramci dopadu na cloveka). Co mi nesedlo byly ty lidske charaktery, kterym jsme meli "fandit" a ztotoznit. Byli ma muj vkus moc plosi a nezazivni. Naopak napinava stranka filmu je mistama briliantni a nektere sceny primo berou dech. Konec uz je trosku bolehlav, ale pro kino je to fajn:) ()

HArna

Určitě lepší Godzilla než jakou natočil Emmerich z roku 1988. Tu Japonci nesnášejí a tato jim to asi vynahradí. Trochu přemýšlím o čem že bude dvojka, ale tahle se mu celkem povedla. Godzilla to jest král monster-zachránce našeho města jak je uvedeno v závěru není záporná, to jsou ty dvě přerostlý kobylky. Myslím, že celé to bylo natočené pro starší generaci diváků a jak už jsem napsal taky pro Japonce. Teď neberu v potaz jak je vyžraná (jako ty předešlé - Japonské), ale hlavně to, že se film jako celek podobá těm starším. V tom filmu dlouho čekáte na střetnutí monster a mě to bylo v celku jedno. Dost uživatelů zde píše, že jde film svoji vlastní cestou a to je pravda. Sympatické 80% ()

farfalla

Nuda. Výčitkama ztrhaná tvář Forda Brodyho. Kdyby on a ostatní neměli tatínka za pitomce, tak to takhle nemuselo dopadnout. Ještěže je tady věrná godzilla, ochránkyně lidí. V mnohých dlouhých scénách zvukovou stopu zaobstarává fičení větru a kvílení zrezivělých transformerů. ()

Junglista

UF! Zklamání se nedostavilo. A to řikám jako člověk, kterej nikdy neviděl japonský godzibabičky. Na tohle sem se prostě těšil jak malej kluk a Edwards mi splnil to, co trailerem nastínil. "Herce" (kromě Watanabeho) bych ve dvojce úplně vypustil a idiotskej rodinnej happyend mi zase hnul žlučí, ale potvůrky potvůrkovaly na jedničku a to mi tentokrát ke štěstí stačí. ()

Balu... odpad!

Asi jedinej film, kterej sem si pustil v obýváku, u kterého jsem stačil na balkóně vykouřit 4 cigarety, 2 napěchované skleněnky, sežrat litrovou vaničku čokoládové zmrzliny, na záchodě se vysrat, v kuchyni uvařit a sněst večeřu a v koupelně si po tom všem vyčistit zuby a přesto jsem bytostně přesvědčenej, že mi z filmu neuteklo nic zásadního a že kdyby tam jeli místo dabovaného srance titulky ve stylu 00:01 : "Nic se neděje" 14:39 : "Kromě bezduchého žvatlání se furt nic neděje" 44:18 : "Sice se tam něco dělo ale zábavnější je pozorovat vožralce pod okny než tohle, pořád se nic neděje" atp, byl by to důvod dát filmu alepon jednu hvězdičku. Asi jsem na tenhle film zvolil špatné drogy.. ()

Corpsegrinder

NO KURVA. Tak tohle jsem nečekal. Těšil jsem se na novou Godzillu jak malej ale bál jsem se aby to nebyla píčovina jako ta Emmerichova a po loňským Pacific Rimu se moje obavy zčtyřnásobily. Ale naštěstí to má k oběma hodně daleko. Úvodní půlhodinka parádně navnadí a jakmile se vylíhne Hokmuto tak víte že tohle nebude žádný béčko hraničící s komedií. Destrukce je naprosto super, baví mě když je ve filmech bordel a to tady fakt je. Samotná Godzilla tu má asi nejlepší provedení vůbec a její nástup se světlicema a první close-up záběr... no mám sluchátka a naskočila mi obří husí kůže. Potěší i to že je film vyprávěnej seriózně z pohledu lidí a celej ten masakr tak vypadá relativně realisticky. Můj novej nejoblíbenější monster movie. Za 4 roky u dvojky zdar. ()

Fary

Brutální jako nikdy předtím, ale svým způsobem tak nějak plytká a úplně jiná Godzilla. Někde mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale rozhodně stojí za to ji vidět. :) ()

Ledkodlaq

Tak tohle se moc nepovedlo, nebudu tu rozpitvávat herecké výkony a odfláklou režii, na ty si každý udělá názor sám, ale film byl celkově strašně roztahaný, uzívaný, 20% akce a 80% nudy. Ty zajímavější scény strašně tmavé, aby se skryly nedostatky v animacích, takže ani po vizuální stránce mě neuspokojil. Přes jiné postavení Godzilly vůči člověku a netypické americké bezmoci ve srovnání s pacific RIM nemůžu dát více než 3* ()

Litvicek

V první řadě musím pochvalit vizuální stránky filmu, koukat se na jakékoliv záběry, je radost pohledět a je vidět, že si s tím pohráli. Děj je napínavý už od samého začátku, ačkoliv se to ihned nehýbe monstrem sem, monstrem tam, je tam takové příběhové vlákno, které vás vrhá do světa, který musíte poznat a naučit se ho chápat, není to už žádná komedie, hraje to na vážnou strunu a je to dost znát. Herecky se Cranston vyznamenal, mimo skvěle uvařeného perníku, umí vyvařit i skvělý herecký výkon! Ken Watanabe, no, univerzální herec, který zvládne všechno, veliké + za získání tohodle herce do filmu. Aaron Taylor-Johnson, co se jeho výkonu týče, moc se neukázal, je však mladý a ještě toho může hodně dokázat ale v tomhle filmu působil spíš jako "pěkná tvářička", než hlavní herec. Jdeme na hodnocení filmu. První moment, kdy se Godzilla objeví v plné své kráse, no ty vole! To je to, co od takového filmu čekám, jedno velké WOW, abych čuměl s otevřenou hubou, ještě o to víc, když si Godža zařve. Souboje nejsou tak epické, jak bych čekal. Hlavní postavy jakoby tam vůbec nemusely být, děj by se obešel i bez nich. Konec dobrý, všechno dobré. Co dodat? Čekal bych sice víc ale filmu dát 67 procent je prostě zločin, narozdíl od jiných fantasy filmů, tento obsahuje logické vysvětlivky a inteligentní průběh. 4 hvězdy, kéž bych to byl viděl v absolutní HD, velká škoda, možná by to pocit z filmu umocnilo. ()

Tessie

Hodinu a chlup jsem čekala co se začně dít a když se to rozjede.. v hodině a půl mi došlo, že to bude asi všechno.. a poslední půl hodina asi byla to nejlepší, co z toho dokázali vyždímat. Zbytečně časově zbytečné, vlelké, nudné.. a udělat z Godzilly velkého kamaráda, která nás chrání.. ale no tak.. Že jste se na to páni tvůrci raději nevykašlali. Kéž by se tady objevili giganti z Pacific Rimu a pořádně vám natrhli prdel! ()

Hanys_

Novou Godzillu jsem dával natřikrát a dost často jsem při ní vzpomínal, kterak jsem loni trpěl u Pacific Rim. ()

Ashar

Trefný příklad toho, že se člověk stále plete do přírody a chce vše ovládat. Svým zasahováním a svými činy si jenom způsobujeme problémy a pak je musíme pracně napravovat. To jen tak, abychom se při tom našem množení a hemženi moc nenudili. ()

dopita

Nic moc. Asi bych za největší klad považoval to, že se film snaží bej co možná nejvíc realistickej. Samozřejmě realistickej vzhledem k tomu, že je o Godzille. Žádnej zběsilej popcorn to není. Jenomže k tomu se zase váže největší problém co s filmem mám. Je tam pořád tma, což je sice pochopitelný, když se tam řežou v noci a nikde nejde elektrika, jenže tím pádem je vidět prd a to mě nebaví. Příběh tam vlastně není skoro žádnej a herci nepřekvapivě hrajou druhý housle. Vyzdvihl bych ještě hudbu a zvukový efekty - všechny ty pazvuky co vobludy vyluzovaly se mi fakt líbily. Ale jinak, sice se opakuju, nic moc. ()

ti88na

Zatiaľ najhorší tohtoročný filmový "zážitok". Nebavil ma ani predchodca, ale toto je tragické. Niekto si zjavne myslel, že prerastený dinosaurus súčasného diváka nezaujme, tak sa nechal strhnúť gigantizmom a prehnal všetko čo sa prehnať dalo. Výsledkom je len ďalší vizuálny sotva dopozerateľný filmový paškvil. Škoda Kena Watanabeho. ()

SpaceOdyseus

Nejlepsi monster-movie. Narozdil od Emerichovi verze se tolik nesoustredi primo na Godzillu a davkuje nam ji poskrovnu ale diky tomu nezklouzne do samoucelne ptakoviny jako se to povedlo Del Torovi. Ano, lidsti predstavitele mohli byt sympatictejsi, ale vygradovane finale, kdy konecne dostaneme plnou naloz monster, i na tenhle nedostatek necha zapomenout. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)