Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Diskuze

Beckett51

Až napíšeš post, který má víc než jednu větu. ;) Jinak na tom, co jsem napsal, není nic nesrozumitelného... aspoň pro kohokoliv s průměrným IQ. :-P

na příspěvěk reagoval Beckett51

Beckett51

Ne, spamování je jakýkoliv nevyžádaný post propagačního rázu. Tady není diskuze o kvalitách filmu, kdy by se zapojil a na místo vypisování argumentů by hodil odkaz na svou recenzi. Chce si jenom zvýšit čtenost.

na příspěvěk reagoval Beckett51

Bluntman , Beckett51

výhody bytí fijalkou... moc pěkný :D

a jinak nevím s tím názvem no, jako... myslím, že podle toho názvu budou očekávat lidi úplně jinou podívanou, ale tak co :D pro mě to stejně budou The Perks, takže to asi nemá cenu moc řešit, rozhodně to není první film u kterýho by mě nasral českej překlad názvu :D

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Alejo, souhlasím, že Ten, kdo stojí v koutě je lepší,..... ale furt je Charlieho malá tajemství lepší, než třeba Charlieho traumata, Charlieho první lásky, nebo Výhody bytí fialkou.

na příspěvěk reagoval shootThemUp, Petaxis

Petaxis

Název Charlieho malá tajemství dává najevo, že titulním hrdinou bude Charlie. Tajemství dovolují spřádat různé hypotézy o tom, o jaká tajemství se jedná, což může zaujmout diváky. Obal, který značí teenagerovskou romanci, zase přitáhne dámské publikum. Celkově jde o atraktivnější titul než "Ten, kdo stojí v koutě". Kdo u nás zná předlohu? A jak by název korespondoval s grafikou obalu, pokud ten zůstane stejný jako americká verze plakátu (viz výše v profilu)? Rozumný marketingový tah, distributoři rozhodně nic nemrví ani nejsou idioti.

A něco pro fanoušky/fanynky: http://d1tk82p0a1n27d.cloudfront.net/pictures/c4015b7f368e6b4871809f49debe0579.jpg . :)

Krissty

Krissty (hodnocení, recenze)

Proboha! Proč musí ti naši distributoři většinu názvů takhle zmrvit? Ten, kdo stojí v koutě by bylo mnohem lepší...

Bluntman

no já nevím, co je na tom názvu atraktivního :D a jinak to že jsem si ho stáhla, ještě neznamená, že si ho nekoupím :D

na příspěvěk reagoval Bluntman

ambron

ambron (hodnocení, recenze)

S takým dokatovaným názvom som na pochybách, či niekomu odporučiť film, tobôž nech si ho kúpi :-)

Petaxis

Nebo si spíš umí spočítat, jaký titul je tržně atraktivnější. A názory lidí, kteří si film stejně stáhli, je zajímat nemusí. :)

(hodnocení, recenze)

tenhle název je na všech internetových stránkách s dvd .

Handle

Handle (hodnocení, recenze)

Tak třeba to "Ten, kdo stojí v koutě" by mi přišlo pořád lepší. :) "Charlieho malá tajemství" mi příjde jako nějakej rodinnej film, co dávají na Barrandově. :D Vůbec se to k filmu podle mě nehodí. :)

Beckett51

tak překlad knihy - Ten, co stojí v koutě je rozhodně lepší a aspoň trochu odráží originální název a jeho smysl... ale Charlieho malá tajemství? tak ty vole....

sankacoffee

Já se nikoho nesnažím přemluvit. Poukazuji na nedostatky, které ten film má a které mnozí nevidí či nechtějí vidět. Je ale pravda, že pokud se Perks někomu zamlouvá, uškodí to leda dané osobě. Lidi asi tyhle vylhané konstrukty potřebují, nebo co. :)

Petaxis (hodnocení, recenze)

Hej to je v háji :D Chtěla jsem si tu knížku s kámoškou objednat v originále a než ta mařena našla čislo účtu a heslo (což jí trvalo tejden :D), tak normálně všechny ty anglický vydání vyprodali! :D Takže musíme čekat, než je zase dostanou a kdo ví, jak dlouho to bude :D

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie