Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (Cinemart)

(více)

Videa (13)

Trailer 2

Recenze (319)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Přespeedovaná slabota, která těží jen z toho, že dětem humorně připomene to, co už (asi) vědí. Pár humorů tam je, OK, ale jinak je to příliš rychlé na to, aby to mohlo být i zajímavé. Šup šup šup, vžum, prásk, hvízd, humor, šup šup, humor, konec. Škoda, díky tomu chvátání to totiž bylo tak zhuštěné, až to po chvíli nemělo smysl sledovat a snažit se to v té rychlosti pochytit a ke konci je to tak už pěkná nuda. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Luxusní animák. Až mě překvapilo, jak lehkovážně vedle mě proplul. Naštěstí jsem si na něj vzpomněl a nadchnul mě mnohem víc než také letošní, všude opěvovaný, Lego příběh, který mi nesedl úplně na 100%. Asi začnu více sledovat animáky v angličtině, protože dabing Perabodyho je naprosto fenomenální a zcela mě uchvátil. A to Tye Burella jako herce příliš nemusím. Přislibovaná vážnost tématu a celého toho absurdního kolotoče s cestováním v čase je na místě, přičemž se daří tvůrcům prezentovat vlastně úplný opak a člověka to jednak baví a jednak ho to rozesměje...a to i dospělého. A když se v dnešní době draků a tučňáků a mimoňů povede u mě něco takového vyvolat, nesmírně si toho vážím. Naposled jsem se takhle u animáku bavil právě u Já, padouch 2, kde jsem se sice hlavně smál, ovšem u Mr. Peabody & Sherman jsem spíše hltal absurdnosti každé scény a film si užíval jako celek...90% ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Film je zábavný a má skvěle vytvořené postavy, které si udržují svůj charakter celou dobu. Nemám rád cestování v čase, protože se používá až moc často a přes míru ale v tomhle provedení top nakonec bylo snesitelné a pro zápletku celkem funkční, už jen proto, že s tou vědou se v důsledku vlastně až tak do hloubky nešlo. Myslím, že tohle je animák snesitelný i pro dospělé. Taková ta současná rodinná klasika, kdy si tam každý najde něco. ()

Dont 

všechny recenze uživatele

Kromě skvěle vymyšlené hlavní postavy pana Peabodyho těží tenhle animák především z toho, že je velmi vtipný a drží si svižné tempo po celou dobu. Nedokážu v tomto případě posoudit, jestli budou tak plesat i děti, ale dospělí se nudit fakt nebudou. Cenu o nejlepší hlášku u mě vyhráli Robespierre a Spartakus. :-) ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Buržoj myslel při tvorbě na omezené historické povědomí amerického školáčka, proto se neodvážil popustit uzdu své fantasii a brýlatého bobra spolu s feministickým potěrem zaslal jen k takovým dějinným událostem, které hvězdoprudný fuckan pobere. To by ještě sice skousla morda má vyhnilá, ale ten pes.... ten pes musí zemřít! Takhle odporný exemplář uvědomělého mamrda jsem naposledy shledal v Timurovi. Šosácký nabob, převlečený za starostlivého tatínka? Prohnal bych mu kullku hlavou. Jeho kulku. Levou. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (6)

  • Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)
  • Na Shermanově krabičce na oběd je obrázek vědce Stephena Hawkinga a nápis "Brief History of Lunch", v překladu "stručná historie oběda". Jde o narážku na Hawkingovu slavnou knihu "A Brief History of Time", česky "stručná historie času". (D.Moore)
  • Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)

Související novinky

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

10.07.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 10. do 16. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)

Reklama

Reklama