Miranda

• Velká Británie Miranda
Velká Británie, (2009–2014), 10 h 6 min (Minutáž: 30–33 min)

Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips, James Holmes, Naomi Bentley, James Doherty, Adam Rayner, Luke Pasqualino (více)

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží - ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou - většinou spadne na ústa, a to téměř doslova. Groteskní sitcom Mirandy Hartové představuje ženu, která se zoufale snaží zařadit se a vést normální život. Jenže... Miranda se nedokáže postavit své výstřední matce Penny, která činí neustále trapné a zoufalé pokusy Mirandu provdat. Do maléru jí nejednou dostane také její soupeření se spolužačkou z internátní školy Sloane Tillyovou, protože Miranda si zkrátka nemůže pomoci a vymýšlí si všechno možné, jen aby na ní udělala dojem. A úplně nejhorší je Mirandina posedlost Garym. Všechny její snahy často končí tím, že spadne na ústa - a to téměř doslova. Potřebnou podporu bohužel Miranda nenachází ani u své staré kamarádky Stevie, která většinou jen nečinně přihlíží, směje se a zbytečně zdůrazňuje to, co kde udělala špatně. (HBO Europe)

Crocuta

Mám rád velké ženy (s jednou ostatně sdílím společnou domácnost) a tak, přestože "Miranda" nedosahuje třeskuté vtipnosti a absurdity "Black Books" nebo "IT Crowd" ani nenapodobitelné nekorektnosti "Malé Velké Británie", za osobnost a svérázný projev titulní protagonistky hodnotím více než pozitivně. ()

tomeek

Občas v pozdních večerech zabrousím na HBO Comedy a hle! Robustní žena se smrtícím humorem ve své vlastní show o životě nepříliš atraktivní ženy po třicítce. Tak trochu Bridget Jonesová, ovšem humor je čistě sitcomový. Každá epizoda je nadprůměrně vtipná a pokaždé, když to v telce chytím, dívám se až do konce. A její matka, to je kapitola sama pro sebe. Skvělý seriál pro milovníky britského humoru. "Such fun!" ()

Dashiella

Miranda je sitcom, ktorý (podľa môjho súkromného názoru) naplno pochopia (a ocenia) najmä ženy :) . Každopádne dokonalá vec, videla som obe série minimálne 5x (chystá sa tretia, juchuchú!) a stále ma väčšina vtípkov dostáva zas a znova. Nie je tam pre mňa hluchý moment a jediné, čo, resp. kto mi občas nesedí, je Sarah Hadland alias Stevie. ()

Bozvav

Miranda je přesně ten seriál, o kterém nevíte, co si myslet. Je neskutečně vtipný, nebo tak pitomý, až je to sranda. Já vlastně nevím, ale první řadu jsem dala celou. na další nemám chuť, nicméně jsem se fakt nasmála. A mimochodem Tom Ellis je naprosto úžasný, charisma z něj ddoslova prýští. Za mne 60%. ()

zuza99

Na začátku jsem si říkala, jako fakt? No a na konci jsem byla zklamaná, že nejsou natočený další série. trailer Takže, po třetí sérii (která je neskutečně dobrá) zvyšuji hodnocení na 5*. Přemýšlím nad vtipnějším seriálem, ale u málo čeho se směju nahlas. Strašně vtipná Miranda, která mluví o všem co si lidi myslí, ale neřeknou to nahlas. Jestli máte špatnej den (týden, měsíc), pustě si to, hned budete mít lepší náladu. ()

• V úvodní znělce seriálu jsou použité fotky ze života samotné Mirandy. (Patw)
  • V 1. epizodě 3. série se Miranda (Miranda Hart) inspirovala pro scénu s fontánou příběhem, který jí vyprávěla zpěvačka Adele v pořadu The Graham Norton Show (od r. 2007). (Patw)
  • V zimě roku 2012 se stal seriál jediným a posledním sitcomem vysílaným na stanici BBC. (Patw)