Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Diskuze

simon84 (hodnocení, recenze)

Yoda sama: cigarety. tenkrát třeba i moderátor zpráv během vysílání kouřil v TV. :-)

Yoda sama

Yoda sama (hodnocení, recenze)

Alena77: Mad men som ešte nevidel, tak mi objasni, aký zmysel slova "kouřit" myslíš, pretože ten tvoj príspevok je zvrátený na toľkých leveloch :D

simon84: jo jo, je to docela brutál

hlavně jak se všude a všichni hulí

ve výtahu, v nemocnici, v letadle, v kanceláři, těhule atd atd...

klasika, přesně jak to bylo...ne jenom v padesátých letech, ale i v sedmdesátých a začátek osmdesátých.

Pamatuju se, jak se kouřilo v letadle, ve vlaku, v kanceláři, ve škole ve sbornovně : )))  prostě síla

simon84 (hodnocení, recenze)

Alena77: já viděl asi tři díly, nebylo to špatný. ale tenkrát jsem to nestíhal a už jsem se k tomu nějak nedostal. :-)

Alena77 (hodnocení, recenze)

simon84: já jsem tady, koukám na Ashes to Ashes. Vypadá to fakt dobře.

Mad men je prvotřídní. Ale myslím, že vhodné pro 30 leté a výše.....

no...

: ))

simon84 (hodnocení, recenze)

co je AHS? neznam tu zkratku. :-)

Last Resort me hodne chytlo. par dilu bylo slabsich ale treba ten posledni se mi hodne libil. ale rikam si, ze nevadi, ze bude jen 13 dilu. ono tocit nejakou konspiraci par serii dokola by me pak asi nebavilo. :-)

Newroom je super, ale jak píše Alena, člověk se musí aspon ramcove zajimat o politiku.  Mad man se chystam a mesto divu vypada taky dobre... ok, už nenavidím i Alenu77. :-D

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Alena77: ach jo - AHS - moje pravidelná dávka nechutně zábavných zvráceností a šíleností

Arrow - jsem komiksovej fanda a je to lepší než Smallville - o dost

Last Resort - nu, vypadalo to dobře, mám rád armádu, ponorky a takovéto konspirace, ale tady by to snad šlo

Newsroom - první díl mě naprosto uzemnil

Dexter - to je jasný :))

A ty ostatní taky. J, a děkuji za ty návrhy, další krůček směrem k sebevraždě překonán :D

Teď si připočtu tu záplavu filmů, snaha něco číst (jak komiksy tak knihy) a neschopnost odolávat fajn hrám (v tomhle mám aspoň trochu štěstí - moje PC toho tolik nezvládne). Jsem ztracen... http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20100328022954/en.futurama/images/3/39/Morbo2.jpg

simon84 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: stejny problem. ja sleduju HIMYM, Dexter, Homeland, OUAT, Last Resort, Californication, Newsroom, BBT, Castle, GoT, Red Dwarf, Suits...  obcas, Gilmorky, 30 roc, John Adams a Rome rozkoukany...  :-)

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

simon84: ano děkuji jak Aleně, tak KevSpě. To je přesně to, co potřebuji.. :)

simon84 (hodnocení, recenze)

KevSpa: díky za tip. to vypadá dobře. (sice tě pak asi budu proklínat, protože mi to sežere další čas, ale co se dá dělat. :-))

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

takže dívám se na: Dexter, Homeland, Walking Dead, AHS, Arrow

Měl bych se dívat na: Glee, Last Resort, Dollhouse, Borgiovi

Chci se dívat podrobněji na: Flashforward, Rome, Wire, Doctor Who, Newsroom

Taky chci: asi deset dalších

A teď mi prozraďte jak to sakra mám dělat? :D

simon84 (hodnocení, recenze)

Alena77: SPOILER: no tipoval bych, že proto kvuli cemu byl Quin v limuzíně v předminulém dílu. :-) ale to je jen tip. uvidíme no.

Alena77 (hodnocení, recenze)

simon84: spoiler- aha, pravda. Jasně, potřebovali se ho zbavit, tak tohle....   Ale proč ho tam nechtěli? asi to do pondělí nevydžím. Vlastně do úterý, musím počkat na titulky.

Jsem zvědavá, na co se budeme koukat až Homeland skončí..

simon84 (hodnocení, recenze)

Alena77: spoiler: rika to v te ukazce, ma to ve smlouve, ze ho muzou kdykoliv (asi tam bude jednou za cas) poslat na polygraf. tady je to asi pouzito jako buzerace aby ho odklidili z cesty Quinovi. to bych rekl ze je duvod. ne ze by byl zradce. :-)

Alena77 (hodnocení, recenze)

Pato8: spoiler- proč mu vlastně ten polygraf dělají?

: )) sorry zase nějak nestíhám.

Alena77 (hodnocení, recenze)

ty jo....přece to nebude Saul, to není ani snad možný, ne?

Vždyt on přinesl tu kartu , je takový morální- citlivý.....

s tím detektorem mě to taky napadlo...ale....no snad ne..bylo by to zklamání

Možné spoilery

Ešte k tej mojej teórii o Galvezovi - teraz som si vspomenul, nebol to on, kto sledoval toho manžela Aileen (tuším sa volal Raqim) v aute spolu s Carrie? Možno Aileen nejako varoval, to by mohlo sedieť.

SPOILER, SPOILER

Ďalšia ukážka z S02E11

Iba ma to utvrdzuje v tom, že ak by to bol Saul, bolo by to príliš jednoduché. Proste chcú, aby si každý myslel, že to je on a to už od prvého polygrafu (prvá séria, žiletka).

Pato8 (hodnocení, recenze)

Quinn to nebude, ten sa k operácii dostal až v druhej sérii.

Povedal by som, že  z tých hlavných postáv to môže byť Saul a Galvez. Dúfam, že to nebude ani jeden z nich, obaja sú veľmi dobré postavy a dúfam, že sa neukážu ako tí zlí.

Sedelo by mi to na oboch, ale skôr sa prikláňam k tomu Galvezovi. Aj keď bol postrelený v Gettysburgu, možno to bola len zástierka. Možno nebude náhoda, že sa zase zjavil ku koncu série.

Každopádne dúfam, že to nebude ani jeden z nich.

A ešte je tu možnosť, že to bude nejaká postava, ktorá sa tam objavila párkrát a ani sme o nej nevedeli, napr. sekretárka Estesa, ktorá sa tam objavila niekoľkokrát, niekto ju tu už spomínal.

Mikei

Mikei (hodnocení, recenze)

Nevím, jestli jste si toho někdy všimli nebo jestli jste to už řešili, ale fascinuje mě Mike. :D Ten je buď doma nebo hraje basket, projíždí se ve svém Camaru a vždy je k dispozici pro Brodyho rodinu. To je rodinný přítel jak má být.

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace