Reklama

Reklama

Inherent Vice

  • Česko Skrytá vada (více)
Trailer 2

Ve filmu Skrytá vada, který se odehrává v roce 1970, exceluje Joaquin Phoenix v hlavní roli Larryho "Doca" Sportella, soukromého očka z kalifornského města Gordita Beach. Jeho bývalá přítelkyně Shasta Fay Hepworthová Doca přesvědčí, aby vyšetřil zmizení bohatého realitního makléře, kvůli kterému ho opustila. Doc během svého podivného pátrání v marihuanovém rauši odhalí síť vzájemně propojených spiknutí, do nichž je namočená policie, neonacisté, gangsteři, drogoví dealeři, zubaři, rehabilitační zařízení, rockeři, federální vláda i tradiční novoanglický establishment. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (327)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Este pocas prvej polovice to vyzera celkom nadejne ako taka variacia na genialneho Big Lebowskeho. Znova sledujeme jedneho totalneho zhulenca ako vysetruje nejaky pripad. Lenze to pôsobi ako hruba prvotna verzia skveleho 90 minutoveho filmu. Je to prilis roztahane. Takisto sa postupne zbytocne nabaluju dalsie a dalsie pripady, ktore ma hrdina vyriesit. Citelne tu chyba partak s ktorym by si Phoenix vymienal vtipne hlasky akym bol v Lebovskom skvely John Goodman. Tym partakom mohla byt postava, ktoru hra Josh Brolin, pretoze chemia medzi nim a Phoenixom funguje dokonale. Ale Brolin tu hra len vedlajsiu postavu a väcsinu stopaze vysetruje Phoenix samostatne. Dalej sa tu mihne kopa dalsich znamych hercov v malych divnych ulohach. Obcas su vtipny, väcsinou aspon zaujimavy. Bohuzial v druhej polovici filmu Paul Thomas Anderson rezignoval na nejake forky a rozhodol sa, ze natoci predsa len nieco svojske. Ale o co mu presne islo som nepochopil a ani ma to nebavilo. Len kvôli slusnej prvej polovici s niekolkymi vtipnymi pointami davam nakoniec aj tretiu hviezdicku. 5/10 ()

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Paul Thomas Anderson. Nádherné postery. Nahá sexy Katherine Waterston (podávající vzrušující dialogy, při kterých bych se zachoval přesně jako Joaquin Phoenix, prostě si to zezadu po desíti minutovém dialogu o sexu zasloužila) všechno nahrává geniálnímu snímku, který mně opět odrovná, ale bohužel všechno vyšumělo do prázdna. Barevně podkreslené, dialogově plné, ale emocionálně tak chladné, že to Andersonovi nezbaštím, ale přesto se těším na Mastera, protože Anderson dokáže zklamat pouze jedenkrát za pět let. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Tak tady to Andersonovi poprvé opravdu ujelo. Mám rád jeho styl, i když určitě nesedne každému, ale dvou a půl hodinová retro detektivka s příchutí humoru a mysteriózna, byla v jeho podání i na mě moc. Phoenix je zajímavý a občas i zábavný, ale filmu chybí tempo, zajímavý příběh i cokoliv poutavého, co by diváka udrželo v pozornosti. ()

Jellini 

všechny recenze uživatele

Film o generaci rodičů samotného PT Andersona (film se odehrává v roce jeho narození) je po boku Nejhledanějšího muže a Map ke hvězdám tím nejzajímavějším a nejlepším z celého loňského roku, včetně mimo-hollywoodské produkce (a všechny tři filmy svým způsobem mluví o Americe... a všechny tři filmy svým způsobem přehlédli na Oscarech). Zfetovaná matka Amerika aneb s Larry "Doc" Sportellim triviálně řečeno: "Jak dlouho už pracujete pro Golden Fang?". "Peace" + vztyčený prostředníček knižním vydavatelům - Pynchona je tu málo! (a repete distributorům - proč to nešlo do českých kin!?) Skvělá filmařina, skvělá komedie, skvělá hudba a především krásný film o lásce! ()

cinefob 

všechny recenze uživatele

PTA má Pynchonove knihy rád (do jednej scény z Majstra sa mu už podarilo prepašovať pasáž z V.), ja tiež, v názore na zmysel ich sfilmovania by sme sa však nezhodli. 95% z toho, čo je v románe, vo filme chýba a je doňho v zásade neprenositeľné. Niečo sa tam dostane cez voiceovery, ktoré sú ale len čítaním z knihy. Zmätené reakcie mnohých komentujúcich naznačujú, že to zásadne nepomohlo. Základná kostra príbehu a pokus o prevod niekoľkých pamätnejších epizód z knihy do filmovej reči je málo a zároveň asi maximum možného. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (12)

  • Mapa, kterou můžeme vidět na stěně v kanceláři doktora Blatnoyda (Martin Short), je takzvaná  "Goode´s homolosine projection". Jedná se o mapu světa navrženou geografem jménem John Paul Goode, která bere v potaz poměry velikostí mezi kontinenty a vodními masami. Protože všem známá klasická atlasová mapa světa je v důsledku špatného rozložení značně deformovaná - například Grónsko je na této mapě větší než Austrálie. Ve skutečnosti je ovšem Austrálie 3,5x větší než největší ostrov světa - Grónsko. (cze.Oi)
  • Fotka s Coyem Harligenem (Owen Wilson), pořízena na párty, odkazuje na malbu Leonarda da Vinciho – „Poslední večeře“. (LucasAbelle)

Související novinky

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Kriminální drama Klan Gucci režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Poslední souboj) má za sebou první víkend v kinech, a byť prozatímních 21,8 milionů dolarů v rámci prvních pěti dní z USA není ve… (více)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (více)

Vetřelec vs. Katherine Waterston

Vetřelec vs. Katherine Waterston

18.12.2015

Pokračování Promethea nás čeká v říjnu 2017 a bude se jmenovat Alien: Covenant. To nejsou žádné nové informace a pár týdnů už známe i zápletku, která se bude točit kolem nové vesmírné lodě a jejího… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Reklama

Reklama