Krtkova dobrodružství

Od dob, kdy „krtek ke kalhotkám přišel“, uplynula už pěkná řádka let. Přesto tenhle nestárnoucí hrdina dál baví nové a nové generace dětí. Snad proto, že má dobré srdce a věčně udivené oči. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ArsenalEagle

Krásnž seriál s krtkem. Krteček je symbol mého dětství, ať jsem se na něj podíval v televizi, ať jsem si ho prohlížel v knížkách, a nebo ať jsem se s ním bavil s kamarády ve školce.. Kouzelný krtek, takřka bez chyby.. ()

laik_60

pokiaľ na Západe vládol nemožný káčer Donald, či Tom a Jerry zvádzali nemilosrdné súboje, u nás to vyhrával (a aj naďalej bude vyhrávať dobrosrdečný Krtko, jedna z najlepších animácii v Československu. ()

WolfR

Legenda, jedním slovem opravdu legenda. Klasika Zdeňka Milera o malém Krtečkovi, tímhle se jako malý bavil snad každý :) 5 hvězd. ()

sator

Klíčová otázka, kdo vlastně mluvil krtečka ? Vypadá to na Jiřího Pragera... V době kdy byl spisovatel Ivan Klíma zakázaný, dostal nabídku napsat několik námětů k seriálu, aniž byl uveden mezi tvůrci. ()

otík

Pěti disková edice Krtečkových příběhů, které na databázi pak nalezneme i v jednotlivých podáních. Doba vzniku jednotlivých dílů je 1963 - 2002, v sérii je 47 dílů. Pro děti nezbytná záležitost. ()

Monoxid

Není to vůbec špatné, jsou tam přidané i prvky z moderního světa a přesto to neztrácí na roztomilosti. A nechybí ani dramatické vyvrcholení a happyend. A když vidíte rozzářené oči dítěte, které kouká na tenhle večerníček, řeknete si, že tenhle se jim poved:) ()

pursulus

Krtkova dobrodružství.¬         Krtkova dobrodružství jsou výjimečným počinem i v celosvětově špičkové československé animované tvorbě. K vynikající animaci je totiž přidružen i jedinečný scénář — v příbězích je půvabným způsobem propojen svět zvířátek a člověka s jeho civilizačními a technickými výdobytky, a to bez jakékoli násilnosti a bez zřetelného poučovatelského sklonu způsobem, učícím děti lásce, citlivosti a srozumění. O takovém spojení si animované snímky pro děti z "ameriky" — všichni ti Tomové a Jerryové, Doby ledové nebo Medvídci Púové po americku — mohou nechat jen zdát.¬                 S ohledem na nestejnou kvalitu příběhů nemohu ohodnotiti Krtkova dobrodružství jako celek nejvýše; to ale neznamená, že řada jednotlivých epizod si takové hodnocení nezaslouží. ()

tommy187

Čo si budeme hovoriť? Takéto seriály je zbytočné hodnotiť.Je geniálne ako dokážu zabávať aj dospelých, a aj deti - hoci to je z roku 1957. A vôbec sa tak na to nemusíme dívať :). A v podstate tu nie je ani čo komentovať ... Skrátka KLASIKA. 85% - ****. Tú jednu hviezdičku si nechávam pre lepšie seriály ... ()

Zagros

Po delší době musím svůj komentář upravit. Krtek je sice klasika a dobrý večerníček, ale... Když Krtkova dobrodružství srovnám s novějšími seriály, bohužel musím zkonstatovat, že Krtek je docela nudný. Děti u něj hůře udrží pozornost, protože se tam občas nic moc neděje. Navíc v některých dílech vystupuje Krtek docela zlomyslně, což se mně osobně nelíbí. Přesto zůstává v ranku těch lepších večerníčků, jen z těch úplně nejlepších vypadl. ()

Xavi6

Tohle je prostě klasika, asi jediné pohádky, které jsem si pamatoval z mého raného dětství a provázeli mě celým dětstvím. Nikdy se nic podobného už nebude opakovat, tohle je jedinečná záležitost. ()