Lovci lebek

USA, (2011–2012), 16 h 29 min (Minutáž: 43 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Domenick Lombardozzi, Laz Alonso, Brooke Nevin, Jimmi Simpson, Malcolm Goodwin, Serinda Swan, Hubert Boorder, Robert Knepper, Derek Webster, Glen Warner (více)

Aby dopadli unikajúcich zločincov, skúsení šerifovia využijú služby bývalých trestancov, ktorým sa úspešne podarilo ujsť z väzenia. Kto sa najlepšie vžije do mysle väzňa na úteku? Bývalý úspešný utečenec z väzenia! Keď z väzenia ujde vrah August Tillman, federálni maršali Charlie Duchamp a Ray Zancanelli zvolia neortodoxný prístup na jeho dolapenie. Vytvoria špeciálnu skupinu zloženú z maximálne troch najväčšmi nepolapiteľných utečencov, ktorých kedy Ray chytil. Odsúdení Lloyd Lowery, Philomena „Philly“ Rotchlifferová a Shea Daniels s pomocou súhlasia iba v prípade, že sa im skráti doba trestu... (oficiální text distributora)

Bohdy67

Souhlasím s názorem,že je naprostý nesmysl srovnávat lovce lebek s prison breakem...Prison byl určitě alespon v prvních dvou seriích daleko výše, v dalších dvou,ale zase pod úrovní, proto u obou dávám čtyři hvězdy a skoro stejné hodnocení. Lovci lebek jsou taková "coolovská" oddechovka na večer, bez nějaké strhnující akčnosti či drtivého zapojování mozkového traktu.Seriál má od všeho trochu a řekl bych že si na nic nehraje, za což má odemě tak vysoké hodnocení. 62% ()

VanThomass

1. sezóna: Pokud někdo čekal, že se bude jednat o seriál ve stylu Prison Break musí být asi zklamán, jelikož jediné, co je společné je vězeňské prostředí a útěk. BK je spíše kriminálka, kde si US maršálové berou na pomoc vězně. Mírným zklamáním pro mě je, že každý díl je prakticky "stejný". Vždycky uprchne vězeň a sestavený tým se ho snaží chytit. Tím si myslím, že z tohoto seriálu vznikne další kriminálka, ovšem na trochu jiný způsob. Spíše jsem čekal, že se bude jednat o jeden ucelený příběh, který se potáhne třeba celou první sezónu nebo i více řad podobně jako právě Prison Break. 70 %; 2. sezóna: To, co jsem mírně hanil v první řadě, bylo v té druhé bohatě splněno a tuhle partu jsem si prostě zamiloval. 90 % ()

Frajer42 odpad!

Nuda, nuda, nuda, nuda. Po čtvrtém dílu mi to došlo. Tímto jsem se se seriálem rozloučil. Každý díl má naprosto stejné schéma. Uteče zločinec a 5 nesympatických postaviček ho 45 minut chytá. Nejsem příznivcem kriminálek a bohužel tento seriál je kriminálkou se vším všudy. Tento seriál nemá naprosto žádnou budoucnost. Otázkou pouze je kolik dílů každý stráví než seriál odsoudí a nasměruje do odpadních vod. A to ani nekomentuji naprosto debilní chování všech postav. Odpad! ()

kingik

Seriál tvářící se v oblasti seriálové tvorby nadstandardně, ale vlastní stín nepřekročí. Vše se odvíjí od originální myšlenky zapojit do chytání uprchlých zločinců tři nej trestance, kteří z "lapáku" kdysi vzali roha a bylo je obtížné polapit. Nevím, kde na to scénárista Michael Gilvary došel, že by právě tohle mohlo fungovat v reálu, ale v zásobě nic duchaplnějšího neměl a pro účely seriálu je to něco neotřelého, co by mohlo vyvolat divácký zájem i když ten námět působí dost krkolomně. S realitou to poměřovat nelze, protože k takovému kroku by sotva došlo. Diváci zareagovali pozitivně a nezůstalo jen u jedné řady. Nicméně je nutné se smířit s tím, že na nějaké velké atrakce stran akčních scén ani známější herce nebyly finance a vděčný divák snad ocení, že se režie některých epizod ujal alespon známější režisér a sice Gavin Hood. To se odráží především na dobrém vizuálním pojetí a lepší kameře, která nevypadá, jak když je to to točeno dražším mobilem, což je častý nešvar současných rádoby vizuálně propracovaných seriálů. Příběhově se to nijak extra nerozvíjí a je to strojově točeno a to v praxi znamená nepříliš vtažení do děje, ale ono to ani tak není podstatné. Kdo je na seriálovou tvorbu zvyklý, tak se tím zabývat nebude, a kdo není, což je můj případ, tak si pár epizod dá. Příšerný český distribuční název "Lovci lebek" spolehlivě odradí sám o sobě. Mé hodnocení: 60% ()

Luk Skywalker

Herci v rolích trestanců se vám zalíbí hlavně skvělý výkon Jimmi Simpson v roli psychologa. Jinak kriminálka, která neurazí ani nenadchne. 1.řada: Volné příběhy, které navozují jen ve vztazích mezi federálními maršály a trestanci, 2. řada: "Hlavní " zločinec, který prchá celo řadu a k tomu každý díl epizodní utečenec. ()