Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Intimní náhled na epochální finanční krizi na Wall street v roce 2008. S ministrem financí Henrym Paulsonem v centru dění, kamera nahlédne i za zavřené dveře a vyzvihne symbiózu mezi Wall Street a Washingtonem…  Na začátku 21. století byla Wall Street v rozpuku a oslavovala rekordně vysoké bonusy, mnohamilionové platy a rostoucí trh s nemovitostmi. Jenže v roce 2008 se najednou všechno zhroutilo. Na podzim zažil americký finanční systém po letech deregulace volný pád, spolu se všemi více či méně výhodnými hypotékami. Přese všechny varovné signály nikdo nevěřil, že by finanční instituce mohly být v ohrožení. Trh se propadal hlouběji a hlouběji a začalo být jasné, že banky jsou příliš velké na to, aby vyhlásily bankrot. Hrozba však přišla z jiné strany a globální katastrofa byla na dosah, v měřítku, které se nikdo neodvážil ani předpokládat.
HBO představuje fascinující pohled do zákulisí nedávné finanční krize, jež málem vedla k pádu amerického národního bankovnictví a s ním i celé ekonomiky. Snímek Velká krize nabízí intimní pohled na finanční krizi Wall Street v roce 2008 a zkoumá vnitřní svatyně mocných mužů a žen, kteří rozhodli o osudu světové ekonomiky během pouhých několika týdnů. Film se soustředí na ministra financí Henryho “Hanka” Paulsona (William Hurt), při spolupráci s předsedou Federálního rezervního systému Benem Bernankem (Paul Giamatti) a prezidentem Newyorské federální rezervní banky Timothym Geithnerem (Billy Crudup), společně se členy kongresu a nejvlivnějšími (a nejpřeplacenějšími) generálními řediteli světa – ti všichni se snažili vzkřísit americkou ekonomiku a zachránit ji před kolapsem.
Film obratně nastiňuje ekonomické nápady i ne vždy harmonické charaktery finančních titánů. Velká krize je aktuální připomínkou toho, že bitva o ekonomické zdraví a stabilitu není ani zdaleka u konce. (HBO Europe)

(více)

Recenze (43)

kersten 

všechny recenze uživatele

Mne tento film nič nehovoril. Nudila som sa. Ničomu som nerozumela. Zaujali akurát tak herci. To je všetko. Viac mi tento film nedal. A keď si nabudúce budem chcieť pozrieť film o začiatku finančnej krízy a páde hypotekárneho trhu, pozriem si určite niečo inšie a zaujímavejšie. Verím že taký film sa nájde. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Takové to retrospektiva let ne tak dávno minulých, možná brzy opět součastných. Abych byl přesný obhajoba formou "někoho" prostřednictvím HBO (kterým je do toho ho*). Shrnu to… US. vláda dělala vše proto, aby „jakási“ finanční krize vůbec nevznikla (prý úplně vše), to že absolutně nic netušili, regulace bla, bla to je nesere, nerozebírá se. Poslední volba? Kapitalistická injekce bankéřům na půjčky. Bankéři je ojebali?! co udělá bankéř když mu někdo jen tak pučí 10 miliard USD, investuje je do puček... to jo. Takže kdo za to všechno může? Dementní lidé všude kolem 7/10 ()

Reklama

Happens 

všechny recenze uživatele

Film i s dobrými hereckými výkony vcelku přehledným způsobem vysvětlí, co se stalo, když zvýšil FED úrokovou sazbu a co zbylo z CDO (toxická aktiva složená z hypotečních úvěrů). Aneb morální hazard vs světová krize. Film ukazuje lidskou nepředvídatelnost činů, za které nikdo nenese zodpovědnost. Nicméně film je zpracován tak, že se nenudíte: "He is a real fighter: There is a blood in a water, let´s kill someone." :D ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Nejaké dokumenty na túto tému som už videl, ale od filmu som čakal niečo osobnejšie, divákovi bližšie. Hanson asi robil film len pre ekonómov a diváka na obrazovke neustále doprevádzajú odkazy na každú postavu, ktorá sa tu mihne. Jeho meno, firmu ktorú zastupuje, ich podiel na trhu atď a to po čase dosť lezie na nervy. Janko či Jozef z našich končín i tak p..u vie o amerických bankách, poisťovniach, ich majiteľoch a ich prepojenosti s s inými firmami, o hypotekárnych úveroch, trhu s nehnuteľnosťami a realitnej bubline...Nechcem spochybňovať herecké výkony, ani nasadenie tvorcov, len som čakal film pre širšie publikum. Výsledok nie je lepší než hociktorý dokument na túto tému. 60%. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Plno kapitalistických rečí, ktorým nerozumeli ani samotní herci. Len odverklikovali svoje repliky a boli radi, že za to môžu aspoň oni uhradiť svoju drahú hypotéku. Film je fikciou, no odhaľuje aspoň trochu pravdy? Čert vie, ale jeden recenzent to možno vystihol: Je to ako natočiť film o Hitlerovi a vykresliť ho, ako keby mu na Židoch záležalo. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama