Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

chessbeer

Jako člověk, který viděl Prestige alespoň 5x, jsem od toho čekal mnohem, ale mnohem víc. Popravdě to byl jeden ze dvou filmů, na který jsem se nejvíce těšil. Nakonec velké zklamání. Čtveřice superkouzelníků předvádí vcelku laciné trikokrádeže, které následně černý Svobodnýmuž lehce vysvětlí. Do toho agent, který jako náhodou všechny akce zkazí. Vrcholem zakženého díla je honička v paneláku (nebo v něčem takovém), při které přichází na řadu souboje alá Matrix (což je pěkná sra*čka) a kdy jeden z "kouzelníků" uvězní nějakého agenta v drtičce odpadu, odkud se agent s rukama za zády osvobodí pomocí pistole. Závěrem kouzelníci dokonají největší trik a objeví cosi jako "magické oko", které uvede do provozu kolotoč (doufám, že to tak bylo). Závěrem se odhalí, že nešikovný agent byl vlastně hlavní mág, který všechno naplánoval. Podtrženo sečteno - 55,4%, zaokrouhleno 3*. ()

Zombi

Obsazení je perfektní a všichni si své role užívají, režii má Leterrier v malíku, celé je to hodně dynamické a oblečené v cool vizuálním kabátku. Každý divák si pak musí ujasnit, jestli mu to stačí aby se dobře bavil, nebo nepřekousne příliš okatou snahu diváka oblbnout a kulhající logiku, mě ještě chyběla větší charakterizace některých jezdců a alespoň náznak nějaké motivace, proč to všechno dělají. Vlastně to na konci ani nedává moc smysl, ale bavilo mě to sledovat. Edit: ze silných 3 na slabší 4 hvězdy po druhém zhlédnutí. ()

Matros

Debilnější finální twist (a vlastně asi i scénář) už jsem pár let neviděl. A ať má Leterrier sebelepší hereckou sestavu, stal se z něj hrozný rutinér a jeho poslední čtyři filmy jsou toho důkazem. ()

Prehry

Skvělé! Rychlý spád, dynamické, zábavné, napínavé, nepředvídatelné, prostě .. PERFEKTNÍ! Jsem nadšena! Jenom nechápu, jak J. Eisenberg může mluvit tak rychle! BOMBA. ()

Ukko

Čekal jsem, že to bude horší, nicméně i když je film docela dobrý, velmi rychle se na něj zapomene. Dávám lepší DVĚ. ()

jckl

Parádní představení plné triků, lží a psychologických her, které jedou v takovém tempu, že si užijete každou jednu minutu. ()

Nethar

Těžko říct, jestli to je tak dobrý, že to i dokonce dává i smysl (jako že o co jim vlastně šlo?). Každopádně zábavnost se u mě nedostavila. Kouzlení může být cool naživo, ale ve filmu tomu chybí nějaká esence. Zvraty jsou očekávané (nemyslím tím, že bylo jasné kdo je kdo, ale že ten a ten zvrat se na konci prostě stane a tohle a tohle není ve skutečnosti pravda - no jo, neprozrazuji děj). Kdyby to byl nějaký Hobit nebo Star Trek, ale tady mi prostě přišli moc dobří a dokonalí a všeho moc škodí. Není to ani nijak zvlášť uzavřené, jednoduše mě to neoslovilo a to je tam Morgan Freeman a Michael Caine. ()

Phorbo

Pátý jezdec byl až moc očividný. Bylo jasné, že je to někdo zevnitř a Freeman se na to nechoval. Zpracování je pěkné, místy fantaskní a někdy až moc přehnané. Chápu že iluzionisti umí svoji práci bravurně a bez problémů, bez trémy, ale todle už je trošku moc. Možná to bylo tím, že jsem film viděl na třikrát, ale pochybuju, že by to změnilo mé výsledné hodnocení filmu. ()

zelvicka.

Můj názor dokonale obšírně popsal Matty - na konci filmu - a všichni tvůrci "chytrých" filmů by měli mít konce především na mysli, protože tam se rozhoduje, jestli si divák řekne "To-byla-BOMBA!" anebo "Co je to za pytlovinu?!" - a tady se bohužel dostáváme k tomu druhému. Většina filmu je naprosto skvělá - má tempo, švih, tajemství, vizuál je rozhodně super - ale pak to prostě zabije konec. I tak bych řekl, že film rozhodně má cenu vidět, i když ten konec je prostě... Škoda, škoda. ()

H4ku11

Jesse a Woody sa mi vo svojich rolách veľmi páčili, zvyšok sa dal zniesť. Kúzla, triky, efekty super, ale ten dej a hlavne koniec teda mohli dopadnúť inak. Napriek tomu spokojnosť. ()

petrskoc

V tomto filmu jsou všechny jeho složky tak špatně provedeny (snad krom herců), že po jeho zhlédnutí a znechucení (dokoukat to do konce bylo opravdu vyčerpávající), které ve mně vyvolal, nedovedu napsat delší a vysvětlující komentář. Dlouho mě žádný film tak nezklamal. ()

Marys

Konečne dobrý film. Očarili ma hneď úvodné scény a až do konca som snímok hltal. Dá sa povedať, že je to taká kombinácia The Prestige a Ocean's Eleven s tým, že z oboch filmov bolo vytiahnuté to najlepšie doplnené o všetko, čo moderná kinematografia ponúka. Herecké obsadenie bolo takisto viac než slušné. Veľmi pozitívne prekvapenie pre mňa. ()

Ollie235

Film, který mě v úvodních minutách naprosto očaroval. A zajímavý námět v kombinaci se sympatickým obsazením měl všechny předpoklady pro to, aby mě v tomto stavu zvládl držet celé dvě hodiny. Bohužel, nestalo se. Ono je to sice po celou dobu zábavné a opravdu hezky se na to všechno dívá, ale pokaždé, když jsem měl pocit, že je všechno perfektní, přišla scéna, která film srazila do kolen. Některé dějové zvraty tu jsou totiž vyloženě napřeshubu. Ve výsledku sice stejně hodnotím kladně, ale rozhodně to šlo vypilovat do daleko kvalitnější podívané. P.S.: Mélanie Laurent se svým francouzským přízvukem je zde prostě k sežrání! ()

DannyBoy80

Bože to byla neskonalá pičovina. To, že to nemělo vůbec žádnou logiku, by se dalo ještě pochopit, takových filmů je celkem dost a některé nejsou až tak zlé. Ovšem zde to prudilo neskutečně a nebýt Harrelsona Freemana byl by to odpad. Děs. ()

Yardie

Svěží, dynamické, nápadité, vtipné. Jsem spokojen. Uteklo to jako voda, nenudil jsem se ani na chvíli a výborně se bavil. Je to obdoba Dannyho parťáků, akorát v novém modernějším hávu. Nemám více co říci - bavil jsem se, šlapalo to, letělo to. A přiznám se, že jsem se sekl pokaždé ve svých tipech kdo je kdo a oč vlastně jde. Výborná oddechovka. Mohu doporučit. Howgh! ()

ArthasKarfa

Celou dobu vám ukazují nějakou pravdu, která se nakonec ukáže jako nepravdivá. dle mého názoru je ve filmu u těch, kteří hrají dvojí hru celá řada reakcí, které by pří svých cílech, které chtějí dosáhnout nikdy neudělali a divák je tedy nakonec cela zmaten protože se celou dobu dívá na něco co je pak negováno a přeplácnuto posledními deseti minutami, která jsou zcela diametrálně odlišné od fáze celého příběhu. ()

geimz

Efektná hollywoodština, ktorej tretiu hviezdu prihadzujem len kvôli hercom a technickej prepracovanosti filmu. Logiku totiž niekto z klobúka zabudol vytiahnuť a záverečné veľké rozuzlenie nedáva zmysel. ()

Kontractor

Není to vyloženě špatné, spíš si nejsem jist, jestli tento film patří na filmová plátna pro díváka bez popcornu a pití. Lépe se mu bude dařit určitě na DVD. Jesse Eisenberg spolu s Woody Harrelsonem natolik vyčnívají, že zbytek týmu zloděju zůstane zastínen. Oceňuji herecký výkon Ruffala jakožto *neinteligetního* Colomba vyšetřující případ a samozřejmě nesmím opomenout Michael Caina, jenž je perličkou v téměř každém filmu. Bohužel silné napětí ze začatku díky zhuštěnému konci opadá. Kouzla nebo-li podvody se stávají nudnými. Scénář má několik silných děr, které to malé množství vtipných okamžiků nezalepý. Výborný motiv, jenž v rukách jiného režiséra mohl být opravdovým nářezem! Na závěr bych vytkl překlad názvu Podfukáři, jelikož je ve filmu několik odkazů *Now you dont* kdy nevidíte všechno jak byste měli vidět a až spatříte vše jak je, mužete říct: Now You See Me. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)