The Backwater Gospel

Dánsko, 2011, 10 min

Režie:

Bo Mathorne

Laura Post

Příchod hrobníka do města vždy předpovídal blížící se úmrtí. Proto jsou obyvatelé městečka Backwater poměrně vyděšeni, když jeden z nich dorazí i k nim. Kdo zemře tentokrát? (DaUr)

PauloZ

Haluzově jsem tenhle filmek našel na jednom serveru a jenom jsem čučel :-). Výtvarná stránka je naprosto skvělá a agresivní tahy tomu jenom pomohly. Navíc jak je to ještě celé promítnuto přes texturu špinavého a pokrčeného papíru tomu dává šmrnc a tu správnou hororovou atmošku. Stylizace postav je dle mého více či méně inspirována kapelou Gorillaz, protože držky jsou až moc podobné a to nemuselo být. Každopádně hlavně za výtvarné zpracování dávám 5*! PS: jak jsem po udělení komentu zjistil, tak nejsem sám kdo si všiml podobnosti s Gorillaz. ()

FFilipCZ

Hodně zajímavá a nevšední animace připomínající hudební klipy skupiny Gorillaz. Při sledování jsem se cítil, jako kdybych hrál nějakou adventuru (opět velká podobnost zpracování). ()

Krissty

Tohle má být studentský film? Děláte si srandu? Na studentský film to bylo až moc dokonalé, zajímalo by mě, kdo je autorem.. Po celou dobu mi běhal mráz po zádech a v druhé části filmu jsem už jen nehnutě seděla a s otevřenou pusou čekala, jak to tedy nakonec dopadne.. Film perfektně ukazuje, jak jsou lidé ochotni jít za někým jako stádo ovcí a jaký vliv na ně mají prachobyčejné pověry. Otázka "Kdo zemře tentokrát?" je opravdu na místě.. Ta hudba (i hlas "hlavního hrdiny) a nádherné neokoukané animace byly dokonalé! Vážně nechápu, jak tohle mohl vytvořit nějaký student?! (Shlédnout můžete zde.) ()

ABLABLABLA

Ta atmosféra je podmanivá... aneb největší gól byla pistole ukrytá v bibli a potom samozřejmě, když hromotluk rozmáčkl faráře jako mouchu křížem. Trefa do černého. Ačkoliv věřící jsem, církev jde mimo mě a neunávám ji a tady v tom snímku je přímo ukázkově zobrazené, co s nemyslícím stádem ovcí udělá jeden farář a strach. K tomu parádní hudba a animace, no na studentský snímek opravdu výborné. Akorát ten úvod by mohl být kratší, ale to je asi jediná výtka - 4,5*. P. S. Tak "krvavý" snímek už jsem dlouho neviděla. ()

kaylin

Snímek, kterému vévodí skvělé grafické zpracování, jež samo o sobě z velké míry vytváří atmosféru, která je skutečně westernová a zároveň hororová. Už pěkně dlouho hledám westernový horor, který by stál za to. Ukázalo se, že "The Backwater Gospel" by mohl být jedním z takových. Ale je fakt, že mě pořád více zajímá celovečerní provedení takového spojení. ()

easaque

-2* Moje hodnocení tu bude jak pěst na oko, ale tak na mě ten kraťas zapůsobil. Výtvarně sice velmi kvalitně pojatý, ale jinak obsahově je to bohapustý hororový blábol. Evidentně má mladý režisér v hlavě černé myšlenky a bůhví, jestli od té doby ještě něco jiného vyplodí. Na jeho první velký výtvor se můžete podívat tady [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

tomeek

Stylizace je neskutečná, atmosféra by se dala krájet a zpracování hodné oscara. První dvě minuty jsem si myslel, že jde o 2D animaci. Omyl! PS: podobnost s klipy od Gorillaz mi vůbec nevadila, ba naopak perfektně doplňovala atmosféru. ()

mr.filo

Vizuální slast zemitostně a dřevitě hrubého kalibru. Na studentský počin to je překvapivě vy - ni - ka - jí - cí !!!! ()

Hafran

Perfektní animace, postavy i atmosféra. Sice jde o studentskou hříčku či anekdotu ale na nebývalé úrovni ()

Danny F.

Pěkné a povedené. Samotná animace dodává ten hrůzostrašný a temný nádech s kombinací masakru postav sami navzájem. 75% ()

sskrblik

Originální animace přináší skoro až horové zpracování. Temné krátké vyprávění jedné vesničky a jejich osudu. Zavěrečný cut-off match je masakr... ()

Puyi

Jsem naprosto nadšen! Uplná fantazie, snad nejlepší krátkometrážní film, co jsem kdy viděl! Provedení, amotsféra, postavy, hudba, dabing... vše naprosto úžasné a pro mě až trochu překvapivě chvílemi i dechberoucí. Neuvěřitelné... napadají mě jen slova chvály, užasné pocity při (i po) koukání. Senzace od začátku až do konce... 100% naprosto bezdebat! :)) ()

Zagi20

Krátkometrážní, animovaný, hororový western? To myslíte vážně? Tak to může dopadnout jedině jako naprostá BOMBA!!!!!! Od první vteřiny až po závěrečné titulky skrz na skrz originální filmové pohlazení. ()

Herráček

Awesome... Nic jiného na to nejde říct... Po celou dobu perfektně budovaná atmosféra napětí a k tomu neotřelá animace a černý křídla... Prostě geniální... ()

Stružák

1 hvězda za nápadité grafické zpracování, 1 za zajímavý příběh a 1 za kouzelnou atmosféru a hudební doprovod. Ale jak jsem za grafické zpracování hvězdu přidal, musím ji i ubrat, jelikož bylo místy vidět, jak je to celé tak nějak nepěkně vyrenderované. Filmu by možná neškodilo, kdyby byl o pět minut delší a ona apokalyptická fáze nebyla tak zhuštěná. Pak bylo výsledné hodnocení rovno 4 hvězdám. Jinak ale v rámci žánru (studentské animované western horory? :-D) zřejmě špička. ()