Sága o Biornovi

(festivalový název)
  • Dánsko The Saga of Biorn
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Dánsko, 2011, 7 min

Krátký příběh o vikingovi jménem Biorn, který hledá soupeře pro souboj, který ho jako správného vikinga pošle do Valhaly. Film vznikl jako bakalářská práce několika studentů z Dánska. (DaUr)

Mrtvobog

Vynikajúci krátkometrážny animovaný film. Dobrá téma, animácia je na slušnej úrovni, vtipné, zábavné, dynamické a presne podľa môjho gusta. Teda, nie, že by mi záležalo na tom dostať sa do kresťanského neba :-D. Biorn je fakt vtipná postavička a tak očakávaná smrť (Walhall awaits me, when I am dead) mu nakoniec aj tak nedopadne ako si želá. Škoda, bolo mi ho aj ľúto normálne. ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem asi příliš málo viking, protože kdybych si měl vybrat mezi Valhallou a Helheimem, tak by mi to bylo celkem jedno. Jestliže však udatný děda Biorn chce Valhallu, tak mu přejme smrt v souboji s důstojným soupeřem. Jenže kde ho najít, když všude je to samý idiot, nemehlo nebo trpaslík a vykrýt útok vrženou jeptiškou není vůbec žádný problém? Já se tedy nad Biornovým trápením pobavil a to závěrečné poučení si beru k srdci. ()

C0r0ner

Zpětně zvedám na plný počet, protože to prostě byla taková halda invence, dobrých vtipů a vlastně i historických reálií, že by byl hřích dát čtyři hvězdičky. Je úžasné, kolik se toho vešlo do osmi minut a jak moc to ve výsledku zesměšnilo náboženství. Smutný fakt je, že to je lepší než celý seriál Vikingové dohromady. 95% ()

korbitch22

Jako 100% ateista padám z křesla,válim se smíchem a pouštim si Ságu o Biornovi několikrát po sobě.Začíná to výpravně,dělá si to prdel ze spousty amerických blockbusterů a klišoidních keců.Hrdinovo putování začne být sice bůch ví proč po chvilce odflákávané a vy jste s hodnocením hodně navážkách a nechápete proč se tak děje.....ovšem při finální pointě jdete do kolen a uznale smekáte.Věřte si čemu chcete věřící :-D já věřim že život je svině a málokdy dostaneme to,co opravdu chceme,nedej bože v nebi ježiši kriste :-DDD 90%. ()

Šakalík

Úžasně jednoduchý a přitom účinný animáček, který je od první minuty velmi vtipný a i podesáté se u něj člověk řehtá na celé kolo. Konfrontace severské mytologie a křesťanské věrouky je v tomto filmečku podávána s nadšením a věřím, že jakmile dojde na tu výbornou pointu, i ten největší asketa vyprskne smíchy. Tohle je na plný počet. ()

• Biorn má na sponě u pláště severský znak Valknut, který je symbolem posmrtného života. Znak odkazuje na Biornovu snahu dostat se do Valhally. (Doomcourier)
  • Jedná se o bakalářský filmový projekt z "The Animation Workshop, 2011". (hippyman)