John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

HArna

Mě tohle moc nesedlo. Ten příběh je ujetej a film je celkem sprostej. S tím problém normálně nemám, jen tady je na to kladen vyšší důraz. Ani většina těch vtipů mě nesedla, pro mě bohužel vyhozené peníze za DVD, které si už nepustím. ()

bloodline

Sú asi všetkým dobre známe tie (väčšinou neuveriteľné) príbehy, keď niekto objaví, alebo za pár drobných kúpi nejakú vec (neviem prečo, ale vždy je to iba v USA), ktorá má nakoniec obrovskú hodnotu a v dražbe si idú o ňu multimilionári údy zlámať? Záhadou zostáva ako sa dopracoval pán MacFarlane k námetu na tento film, ale môj údiv by pretrval v stoickom pokoji, ak by vyšlo najavo, že s tým prišiel niekto pred 50 rokmi a produkčný s ním následne prerazil dvere s pántami, so zárubňou a kusom omietky na chodbe. No a jedného pekného dňa v Hollywoode nastal upratovací deň a určite, náhodou ôkol idúci, pán MacFarlane schytal jednu krabicu s námetmi a... námet doslova za drobné na neho žmurkol a... ľaľa, zlatý nuget vykľulo. Z nevinného a prítulného plyšového medvedíka vyrástol najperverznejší pošuk (ako dlho som to slovo už nepočul...) slnečnej sústavy, do ktorého sa zamilujete aj keby ste mali partizánsky odpor k mäkkým drogám, rozkrok zviazaný panenstvom a meno Božie recitovali nadarmo len v kostole. Scenár zaobalil humor do fungujúceho jointa a čo záber na Teda, nehovoriac o jeho slovnom prejave, to najvyšší stupeň DEFCON pre bránicu. Atómové detonácie smiechu prichádzali každými, morálne zaostalými, ale skvelými hláškami (týmto pozdravujem Katty Perry a Susan Boyle). Len škoda hluchých miest, Ted si zaslúžil aspoň raz zhúlenú a citovo odmeranú Milu Kunis a rapujúceho Marka Wahlberga. Hereckú obec v tomto smere zachraňoval len Ribisi. ()

DocBrown

Seth MacFarlane převedl svého Family Guye (a American Dad!) do hrané podoby, Ted je jakýsi mix Rogera a Briana (s hlasem nejvíce podobným Petovi) a hlavně nechal "fart" humor (a to doslova) a spoustu "kulturních odkazů" na celou americkou kulturu padesát let dozadu. Bohužel tak půlka mě minula. Samotný příběh je to nejtupější romantické klišé, ale u takové komedie se na to moc nehraje. Celému filmu zcela jasně vévodí Flash Gordon, celá ta zpomalovačka Sama za zvuku Queen, opakovačka na létajícím skútru a smrt Mingovi!, mě málem dovedla k orgazmu. Za Sama čtvrtou hvězdu, má pořád formu natočit Flash Gordona 2. 78% ()

Wishkah

Až na pár ne až tak zábavných momentů se jedna o vtipem, hláškama, lehkou absurditou a hlavně obrovskou porcí nadhledu nabitou komedii. Bavil sem se skvěle a Teddy je borec ()

J*A*M*A*L

OMG!!!Když se koukám na program kin vidím toto a pořádně mimo toto a Dark Knight Rises nic nedávali tak jsem uvažoval.Ted mě vlastně moc nelákal, ale když jsem si přečetl popis tak to vypadalo zajímavě a že to bude docela zábava vážně se tak stalo.Už je to doba co jsem se u filmu nepobavil tak jako je Ted.Seth McFarlen mě vážně mile překvapil a pro mě to je asi má největší srdcovka tohoto roku.///Hodnocení 100%/// ()

tarponko

Neviem či som už fakt odkázaný na podobný štýl humoru, alebo klesá moja inteligencia, ale ja som sa bavil neskutočne. Už keď som prvýkrát uzrel trailer som vedel že to bude niečo pre mňa. A aj bolo, tento film mi sadol ako riť na šerbeľ. MacFarlane prepožičal svoj hlas Tedovi a z toho som mal taký neskutočný zážitok, že radšej umrieť ako počuť dabovanú verziu. "Vyzerám ako úradník od Brumíku!" ()

Mauric

Ne, ne a ne. Další promarněná šance se zajímavým nápadem, ale až příliš vulgárním a fekálním humorem na to, abych pořádně zasmál. Pár geniálních fórků nemůže spasit celý film. A Mark Whalberg je sice prvotřídní herec, ale v komedii, kde má hrát hlavní roli, působí jako pěst na oko. ()

Ondracius

Asi jsem měl nějakou nevtipnou verzi a nebo mě už neberou vtípky z první série family guy smíchané s romantickým hnusem... :) Dvě hvězdy za dvě "haha" ve filmu! .) ()

Prochy38

K dokonalosti už tomu chybělo jen malinko a já možná ani nevím co :). Skvělý nápad, výborně provedeno a parádně zahráno! M. Wahlberk a M. Kunis jsou příjemný pár a S. MacFarlane, kterého hlas dobře známz Family Guy, neměl chybu! I provedení medvídka bylo hodně zdařilé! Příběh jasný a jak ze života vytržený. Dost jsem se nasmál a řekl bych, že o to tomu filmu šlo! Nadšení! ()

peetriss

Méďa hulí, chlastá, nadává, sexuje a na tomto celý film stojí, ale i tak trochu padá. MacFarlane se snaží být natolik prvoplánovitě a upjatě "nekorektní" (jak se dnes s oblibou říká), že sám sebe potopil do určité křeče, protože k mému pobavení výše popsané Tedovy vlastnosti samy o sobě nestačí. Ano Ted sype hlášky, občas se předvede v komických situacích, potěšila i parodická píchnutí do filmových hitů (Flash Gordon, Star Wars, E.T., Twilight...), ale je to namíchané v malé koncentraci a tak trochu krkolomně. Pravděpodobně se zde ozývá McFarlaneova nezkušenost s celovečerním formátem. Já si prostě myslím, že potenciál tohoto výborného plyšového nápadu nebyl využit ani z poloviny! Méďa není průšvih, ale tato průměrná směsice romantické komedie, pohádky a kidnapping thrilleru nesplnila má očekávání prvotřídní zábavy, při které se budu celou stopáž smíchy popadat za břicho, jak naznačovaly zdejší reference. ()

ondrula

Ústřední motiv je poměrně zajímavej, děj má spád a místy je to poměrně vtipné; tím se vyčerpaly pozitiva filmu. Velkým mínusem je pro mě jako vždy mrňavej a přestárlej Marky Mark se zastydlým účesem z 90. let. Mila Kunis je nesympatická, hysterická kráva a já bejt na Johnově místě, dávno bych jí kopl do prdele. Mimochodem, zasmál jsem se, když jsem si říkal, že do tý role příhodně obsadili poměrně ošklivou herečku a pak jsem se jinde dočetl, že byla vyhlášená nějaký magazínem jednou z nej sexy žen světa. Giovanni Ribisi hraje výborně, ale tu svojí roli magora trochu přehání. Největší téma je tam ale dle očekávání komediální punc Setha MacFarlana, se kterým jsem měl trochu problém. Hlavně tedy proto, že všechny jeho vtipy měly něco společnýho s hovnama nebo s mrdáním a to se po chvíli omrzí a zvrhává v zábavu pro teenagery. Dál mě sralo, že mluvil hlasem Petera Griffina, což mělo očividně jediný logický účel - totiž parazitovat na popularitě Family Guye; ostatně i ty fóry se nesly v duchu FG, takže bych se nedivil, kdyby scénář taky napsal Seth. No a co mě sralo úplně nejvíc, byla ta klasická dramatická křivka, kterou člověk viděl už milionkrát, akorát že kritický vrchol byl tentokrát zapříčiněn tím, že Lori je kráva, a tak to bylo poměrně otravný. ()

Teabag

Ted je vlastně kostra rodinné komedie obalená masem silnějšího výraziva plyšatého medvěda. Některé jednotlivosti mi v hlavě asi utkví nadlouho (třeba plyšový medvěd klátící pokladní ve skladu a narážky na The Family Guy), ale už teď je mi jasné, že na děj si už zanedlouho nevzpomenu. Ted je prostě nenáročná zábava na jedno (a možná za delší dobu i druhé) použití. ()

SHit4U

Škoda že se často objevoval typicky americký fekální humor, ale i ten byl občas povýšen na vyšší úroveň.Některé dialogy naprosto odzbrojující, nemluvě o narážkách na židy, mexičany, ženy, 80 letá. 90 letá, spousta odkazů z nichž největší asi na Flasha Gordona :-) S ohledem na to, že to byla MacFarlaneho prvotina, je Ted určitě za 3 a doufám, že v dalším jeho filmu (prý western) budou otěže povoleny stejně jako u Griffinových, protože tenhle chlapík v sobě má oceán úžasných gagů a vtípků. ()

Drirr

Mělo to velký potenciál, ale bohužel hloupé vtípky (všechno to prdění, hulení, kálení a souložení - asi jsem fakt ve svých pětadvaceti starej, ale naprosto mě to míjí) spíš převažovaly. Nicméně těch několik popkulturních odkazů jsem si užil a celkově nemůžu říct, že bych se místy docela nebavil. Wahlberg si to užíval od začátku do konce a Mila Kunis je prostě....hmm...Mila Kunis. Bohužel po dvou dnech už si z toho skoro nic nepamatuju a nemam sebemenší touhu vidět to znova. Takže slabé tři...55 % ()

aLPaC

Tak to bylo teda něco. Výborná komedie, která si opravdu nebere žádné servítky (viz mlácení dětí, narážky na současnou pop kulturu atd.). Takové, pokud jsou opravdu vtipné a ne jen účelové, mám velmi rád. Navíc výborný nápad, udělat z takového roztomilého plyšáka nadávajícího, hulícího, mrdajícího úchyláka. K tomu Mark Wahlberg patří mezi mé nejoblíbenější herce (vždycky se těším, jak až se rozčílí :D). Váhal jsem mezi 4 a 5, ale závěrečný parádní fór na zmrda Taylora Lautnera byl tak parádní, že musím zaokrouhlit nahoru. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)