Diktátor

Phorbo

divit se výkonům Cohena a čemukoliv spojenému s filmy s jeho ksichtem v hlavní roli je irelevantní. Proto mě překvapuje, že jeho výkony a scénáře stále gradují do výšin. U tohoto filmu jsem si nemohl pomoci ale za celých 83 minut čistého filmu jsem si užil 82 minut čistého záchvatu smíchu. Některé chvíle trošku zpomalují nadsázku, ale komu to vadí, když hned vzápětí padne hláška či záběr, který totálně zabíjí? jistých 10/10 a nejlepší komedie roku! ()

aLPaC

Po Boratovi a Brunovi přichází Cohen s další postavou, tetokrát diktátora Aladeena. A stejně jako předchozí filmy i tento je parádně nekorektní se spoustou narážek na problémy dnešního světa a originálních vtípků. Cohen září a aktuálně je prostě mezi komiky jednička. Jsem zdědavý, koho si na mušku vezme příště. ()

Zombi

Musím říct, že Diktátor se mi líbil víc než Borat, ačkoliv spousta lidí to má obráceně. Nemusím mít za každou cenu prvotřídní satiru, mě stačí zábavná, nekorektní komedie, která reje do všeho, ať je to černé, žluté, nebo americké. Taková záplava fungujících vtípků tu nebyla snad od dob Bláznivých střel a Žhavých výstřelů, ačkoliv to je trochu jiný podžánr. Bavil jsem se výborně a některé scénky mě fakt dostali do kolen. Slabších 5 hvězd. ()

El_Rabbit

Stále mnohdy přehnanější než by bylo potřeba, nicméně pro mě snad první koukatelný film z Cohenem, u kterého jsem se navíc i pobavil a zasmál. Pokud bude tenhle chlapík sázet svůj absurdní humor takto stále více do replik místo humusáren, pak si myslím, že ještě příjdou velmi kvalitní komedie... ()

mazadlo

Festival trapnohumoru začíná. Sacha Baron Cohen ujíždí na teroristech a jejich vůdcích. Proč ne? Pro Američana je tento tupý humor možná zárukou kvality. Však se vysmějeme nepřítely do tváře ...dělali jsme to u Němců tak proč ne u Arabů. Jenže tohle by zvládnul možná lépe i Troška. Nepopírám, že to má i světlé momenty, kdy jsem se zasmál. Vyhození koše na silnici a následné sražení taxíkem. Jízda po Manhattanu na velbloudovi apod. Ale to na celovečerní film nestačí. Trapně se opakující vtipy, které už nejsou po desáté vtipné ani když se hlavní hrdina snaží šíleně pitvořit. Usínal jsem a nudil jsem se. Některé narážky zřejmě nejsou pro chorý český mozeček a nebo jsem opravdu nudný patron, který nemá smysl pro humor. Ať tak či tak jedno vím jistě. Jsem rád, že mě takovéto filmy nepřivádějí k slzám. Cítil bych se sám před sebou trapně. ()

Ricky_CZ

"Katy Perry said she got a diamond Rolex" ... "Well That's because she let me me Aladdin in her face" .... Umíral jsem smíchy skoro po celou stopáž... Nic si tady už nehraje na dokument a to celému dojmu jedině pomohlo, protože některé pasáže nemohly zapadat do trapné roviny. 90% a nebojím se toho.. ()

Cong

To nám to Cohen a Larry Charles ale vyměkli. Tak sem se po Boratovi a Religulous těšil na další várku nekompromisního a nekorektního humoru a dostal sem takřka mainstreamovou komedii. No nic, vydřený průměr. ()

spiritus

Klasická Cohenovská uchylárna nejhrubšího zrna, která si nebere servítky před ničím a před nikým. Bahení humor nejnižšího řádu. Nadruhou stranu parodie současného světa, mocných lidí, magorských spolků a kdovíčeho ještě. Ano, tohle jsem přesně od filmu čekal a proto ho hodnotím kladně. Pokud někdo jde na Cohena a čeká konvenční zábavu, bude zákonitě zklamán. Za mě skvělé... ()

Milky.

Další pecka od Cohena, ten člověk je magor a génius. Bavil jsem se královsky, jenom ten závěrečný happy end (tak nějak jsem si vzpomněl na stejně posraný závěr Zohana) to kazí. Ale ony Cohenovské filmy nikdy nebyly o příběhu a stejně tak ani tento není. Pro všechny kritizéry Emerrrryky rozhodně doporučuju. A těm ostatním taky. Mimochodem řeč o diktatuře v USA nemá chybu!!! Aladeen!! ()

jarmik

Není to nic extra, ale opravdu jsem se bavil. "Vůdce Aladeen nechal změnit několik set slov ve slovníku na Aladeen, a to včetně slov pozitivní a negativní, což způsobuje častá nedorozumění." :D ()

ADIO45

Aladdin je diktátorem v zemi Wadiya, kde vládne absolutně dle své libosti. Chtě nechtě však ale musí navštívit ve městě New York, kde je zasedání OSN, jež jej chce donutit k přijetí demokratických reforem. Mně se film jednoznačně líbil, i když samozřejmě chápu, že pozitivní odezvu všude nenajde. Pokojné sledování vyžaduje skutečně velkou míru nadhledu. ()

peto580

nebyť tých nárážok na všetko možno i nemožné bola by to blbosť. Ale je to tak stupidné až je do cool. Niektoré scény ma ozaj dohnali k slzám :D ()

Imrwere

Já prostě nevím. V kině mě upoutávka nadchla, že jsem zkrátka film musel viděl, ale žádné překvapení už se nedostavilo. Ano, v traileru to vypadalo slibně na hodně komediální srandu, ale bohužel téměř veškerý vtip byl narván do ní a až na několik málo vyjímek se žádné nové scénky, které by člověka donutily více rzozesmát se takřka nekonaly. Zasmát se u filmu samozřejmě dalo, ale čekal jsem od něj víc. Přesto mé hodnocení dosahuje 60%. ()

kamigava

Ještě větší prča než Borat! :D Ale na 5 hvězdiček to není, protože to by tenhle film musel patřit mezi mé oblíbené. Jelikož je v něm plno dráždivých věcí, které normální lidi iritují nebo jsou ve společnosti odmítány, nemohu to považovat za super film. Nějakým způsobem mám k tomu i odpor, ale člověk se zasměje. To určitě! A těch super hlášek, co tam je požehnaně. Ještě více absurdní než Nakoukáni do americké kultury :)) Cohen je pan komik 21. století. ()

janeke

tak táto vec má všetko: gule, srdce, aj rozum. a čo je podstatné, vyvoláva spontánny rehot, čo je v poslednej dobe v rámci komédií zriedkavosťou. p.s.: zaujímavé je to kuknúť tesne po ZeroDark30... ()

Weyland

Tahle bláznivá komedie je pro mě zkrátka to pravé. Ve filmu je dostatek vtipných scén, ale není to jak u jiných komedií, že by to bylo přehnané. Podle mě to v tomto filmu bylo přesně akorát. Dost se mi zamlouvala jasná myšlenka a směřování děje i herecké obsazení. Nemůžu také nezmínit dobře předělané známé písničky na Aladdin style. ()

kuckaAFC

Viděno dvakrát a i podruhé jsem se královsky bavil nad sprchou "politicky nekorektního" humoru ze všech stran. Pár scén samozřejmě přehnaných, ale jakkoli mě příliš neoslovil Borat a AliG, tak zde se to Cohenovi podařilo v plné míře. Z poslední doby má nejoblíbenější komedie. P.S. Nic pro moralisty a slabší povahy, potom chápu, že jim film přijde aladeen... 95% ()