Diktátor

petka114

Jak je to sprosté, tak je to vtipné. Ta paleta vtipu je tu opravdu obrovská, co do kvality i kvantity. Kdo má rad nechuťárny typu lítající extrementy, obří prsa (wtf?:-) nebo uřízlá hlava pobaví se stejně jako ti, co dávají přednost arabským teroristům hovořícím v hebrejštině, skvělým proslovum o diktatuře a demokracii atd. Ja se bavila více či méně u obou z těch druhů (až na ty obří prsa teda, ty sem nerozdejchala:-)), co mě ale dostalo do kolen bylo cameo Eda Nortona, já toho chlapa prostě žeru, už by si zasloužil zase nějakou pořádnou roli v pořádným bijáku. ()

Ewík

Myslela jsem, že se pobavím víc podle doporučení známých. Ale spíš mě zarážela ta naprostá nekoretnost - tohle někdo může pustit do éteru? Ale zase na druhou stranu někdo asi musí dělat to, co si ostatní ani nedovolí íct - a to i v dnešním světě tak plném korektnosti, až se všichni bojí říct, jak to tady vlastně doopravdy je... ()

vozralec

Hodnocení rozšířené verze. Ze začátku to vypadalo, že to nebude zase nic tak úchvatného. Naštěstí se pak děj začal ubírat jiným směrem a hned to bylo mnohem lepší. Několik hodně vtipných situací a nekorektností. ()

john.h

Nejlepší moment filmu? "Vzkaž Viggo Mortensenovi, že je v mým hledáčku!" Jinak asi zatím nejslabší z Cohenových alter eg. ()

TommyDiamond

Neobyčejný a netradiční humor Sachy Cohena u mě slavil úspěch. Po dlouhé době jsem se konečně od srdce zasmál. Opravdu byl skvělý nápad trochu si vzít na paškál diktátorský režim. Podobně jako u Borata nám náš diktátorský hrdina ukázal nejprve svou rodnou hroudu a poté odcestoval na zkušenou do USA. Hlavní osa příběhu je stejná jako u Borata. Liší se pouze hlavními postavami a jejich rolemi. To mi ovšem nevadí, právě naopak. Líbí se mi, že se S.B.Cohen vždy pouští do kontroverzních projektů. Těším se z čím přijde příště. Bez váhání dávám čtyři hvězdy. Celkově 85% ()

beso74

Neskutočne nekorektný film s množstvom nechutných scén a dialógov. Avšak to čo sa skrýva za nimi prinúti diváka porozmýšľať nad výdobytkami západnej demokracie a jej odlišnosti od kadejakých ázijsko-afrických diktatúr. Aladín šéfuje krajine , ktorú v nedávnej dobe objavili americkí geológovia nad obrovskými zásobami takmer americkej ropy a hneď ruka v ruke s ďalšími zahraničnými žralokmi si snažia cestu k rope prekliesniť za každú cenu, aj keby ju tam mali doniesť podobným spôsobom ako Rusi nám v roku 1968, priamo na tankoch. Čerešničkou na torte je tu množstvo maličkostí akými sú napríklad mená misii v diktátorových počítačových hrách či zakomponovanie známych tvári šoubiznisu do deja, aj keď väčšinou v nie príliš lichotivých súvislostiach. A samozrejme najviac ma pobavila snaha expertov na ľudské správanie správne vyhodnotiť diktátorovo zmýšľanie... No, kto by nedal na poriadneho experta... ()

Bombastikus

Nemohu se ubránit srovnání s předešlými Cohenovými počiny. Generál admirál Aladeen je trošku úpadek od Borata i Brüna, ovšem i tak jsem se až na pár trapnějších situací bavil. Pro mě na stejné úrovni jako Ali G, jelikož už to není o improvizaci, ale o přivedení k dokonalosti Cohenův osobitý humor. 3 a půl *. ()

dewil21

Poprvé mě možná šokoval, ale teď, znalá "věci", jsem již přemíru oplzlostí, vulgárností a drzostí čekala a tak musí hvězdičky dolů, prostě už to nebaví tak jako dřív. Nápad se počítá, něco je opravdu trefný, ale z celkového pohledu to nakonec není taková senzace. Ironie, satyra, černý humor: 90% zbytek je slátanina, nevkus a (pro Boha!) taky komerce. ()

PRobin

Výborný film, který zaručeně pobaví. Jen těch pár laciných žertíků trochu sráží inteligentní humor, kterým je celý film prodchnutý. Přesto nemůžu než dát pět hvězd. Minimálně za proslov o "demokracii" :) ()

zipacna

Takhle. Pamatuji si, jak jsem před několika lety říkal, že bych se nikdy nepodíval na film jakým je Borat. Jenže jsem se na něj náhodou podíval a zjistil jsem, že se mi tenhle uchylnej typ humoru docela zamlouvá. Bruno už byl o dost horší. Ale co se tohohle filmu týče, mám dojem, že je z těchto třech nejlepší. Humorných scének je zde opravdu velké množství, možná proto, aby si každý našel ten svůj. Některé vtípky už překračovali mojí hranici slušnosti a tak jsem je raději zapomněl, ale jinak byl Diktátor srandou nabušená pecka. Přeji Cohenovi, aby měl do budoucna zase štěstí a vybral správné téma. ()

Zombiepod

Kravina ohromného kalibru, akú som už dlho nevidel, navyše filmovo pomerne sterilná a prázdna ale ber to čert, bavil som sa kráľovsky ! /75%/ ()

Bezmenny odpad!

Viem o čo tomu išlo, ale nie..u mňa to nefungovalo a bolo mi zle prakticky z celého filmu. Ani ten jeden jediný svetlý okamih to nezachránil...pretože nemohol. ()

Tamdydam odpad!

Ať už jsem se tu a tam zasmál, nebo ne, přece jen si myslím, že jsou určité meze, které by se překračovat něměly. U Diktrátora jsem se opravdu styděl, na jak primitivní úchylárnu se to vlastně dívám ()

Chamyl

Je to sice leckdy laciné, hloupé a extrémní - ale pro mne dokonalé. Divák se směje tu více a tu méně povedeným vtipům, někdy ovšem až lehce zamrazí, že vtip je vlastně holou pravdou... Především pak proslov o demokracii je naprosto trefný. Ať jsou Sachovi pohnutky jakékoliv, tak svoji práci dělá dobře a nenudí. ()

Kozy9

Nekorektné ale pravdivé, drzé ale odvážne, smiešne ale trpké. Cohen znovu dokázal, že nie je iba nadaný komik, ale aj úžasný nepriamy kritik. Narozdiel od jeho predchádzajúcej tvorby však mierne slabšie, chýbali mi zábery skrytou kamerou, niečo naozaj drzé a inovatívne, kritiku diktátorov a ich zosmiešnenie sme tu už mali. Napriek týmto malým nedostatkom som nadmieru spokojný: 85%. ()

frmoll

Tak dobře jsem se již dlouho nezasmál. Samozřejmě, některé vtipy jsou zaměřené na první signální, jiné zase vyhnané do extrémů, ale mezi takovým množstvím si najde každý to své. Bonusem filmu je také jako ve všech Cohenových filmech kritika dnešní společnosti, především té americké. Nuže podle mne zatím nejlepší Cohenův film. Navíc věnovaný Kim Jong Ilovi. 90% ()