Diktátor

Eluin

Nekorektní film v pravém slova smyslu. Pro někoho možná až přespříliš vulgární a konfontační humor, ale musím se přiznat, že jsem se v kině velice dobře bavil.. "Is it a boy or an abortion?" ()

Majkak

Chytrý humor, Sacha Cohen umí vyhmátnout podstatu. Kdyby se držel umění zkratky, neměl by film chybu, takhle se občas zadrhne, když se evidentně baví vlastními vtipy a začíná trochu nudit ostatní. Jinak to servíruje dost vymakaně, ona vlastně diktatura zase není tak špatná, když z ní člověk má osobní profit, byť byl původně zarytý odpůrcem diktátora. A pak, když se zavelí kouzelné slůvko demokracie, všichni si sednou na zadek a kšeft jede dál. ()

S.Dedalus

rabín cohen pochopil že psaní scénářů mu de ještě víc než improvizace a bezúčelná provokace předkládá bohatou škálu humoru od pokleslých košilatých vtipů až ke geniální politické satiře a dokazuje že i arabský diktátor může snadno pochytit slovíčka z jidiš ()

owwidius

Po trosku prehnanom a silenom Brunovi opat skvely Sacha Baron Cohen. Neni to uz spravene tym kvazi doku-stylom ako Borat & Bruno, skor opat ako Ali G. Aladdin je typek jak ma byt, zopar vtipov je fakt dobrych a hlavne na zaver to ma prekvapivo celkom slusnu myslienku :) Urcite sa oplati vidiet. [43/2012, kino #23] ()

Radek.SCH

Závěrečné srovnání demokracie-diktatury to posouvá úplně někam jinam, škoda jen hodiny materiálu předtím, kde to oscilovalo mezi vtípky typu scary movie a "to nejlepší od Cohena". Příště méně chlupů, ovcí a penisů prosím. ()

Rokle

Porce nehorázné bžundy, urážející všechny a všechno... Kdo ale čekal něco jiného, tak byl buď naivka (který nezná Cohena), nebo se tomu rovnou měl vyhnout (pokud Cohena zná). Nejlepší vizitkou téhle proklatě bláznivé komedie je to, když se druhý den bavíte v práci o jednotlivých fórech a nahlas se tomu tlemíte. Popisování těchto scén by zabralo půl stránky... ()

Rockerman

No pár vtípků se moc nepovedlo, ale jinak Sachovi není nic svaté a tak o zábavu fakt není nouze. Zlatým hřebem je myslím jeho projev na půdě OSN, to je opravdu síla. Absurdita na druhou, která se baronu Cohenovi velmi podařila. ()

Heroine

Trošku váhám co napsat. Na Diktátorovi se mi líbí, že je to takový celkem neobvyklý film. Něčím. Nemůžu se ani klanět k zemi před tou úžasnou nekorektností a odvahou, ani nemůžu vychvalovat Cohena že je mimořádně vtipný, protože není. Pár vtipných míst tam sice je, ale já z toho mám celkem takový dojem, že to nebylo tak docela jeho zásluhou. A nekorektnost a odvaha? Pořád jenom v těch "dovolených" mezích, takže nic co by mne fascinovalo. Líbí se mi ale, že je Aladín, jakož to zcela nesympatický, zkrátka otřesný chlap, od začátku do konce filmu maximálně kladná postava, se kterou to i dobře dopadne. To je celkem originální, a taky v jistém smyslu realistické... Takže zkrátka, odvázaná z toho nejsem, ale je to docela vtipný, docela zábavný film. ()

Hermi14

Nejedná se sice o nic duchaplného a některé vtipy jsou opravdu za hranicí jakéhokoliv vkusu, ale na druhou stranu pokud máte rádi černý, ironický a zvrácený humor typu Family Guy, pak se i přes tyto drobné nedostatky budete dobře bavit. ()

mala_kea

Další Cohenovo alter ego vstupuje na plátno ve velkém stylu - začátek opravdu pobaví, zbytek je ale poněkud rozpačitý. Jako snad všechny jeho komedie i tato přinesla několik scén, u kterých se nahlas zasmějete, ale i několik takových, kdy si se znechuceným výrazem řeknete co to sakra je. Za co jsem ale vážně rád, že mi tentokrát v Cohenově přítomnosti nebylo trapně a proto jsem v zásadě spokojen. Takový Borat se mi ale líbil o něco více. Dictator není ani tak z poloviny vtipný, trefný a hlavně kontroverzní, jak jsem podle ohlasů čekal. Ve všech ohledech je totiž trochu aladeen. Cohenova nutnost narvat do každé scény trojciferný číslo vtipů s kolísavou tendencí totiž není nejzdařilejší volbou, protože pokud se chcete dvě sekundy smát a následně dvě sekundy cítit trapně v opakujícím se rytmu, tak z vás vyjde tak akorát trvalej kašel. Nad oním humorem taky nikdo neseděl moc dlouho, což jde vidět ve scéně v helikoptéře, kdy hlavní hrdinové plácaj v arabštině naprosto nesmyslně za sebou věty jenom proto aby anglické výňatky zněly jako teroristickej útok. Naštěstí scéna je tak dlouhá, že jsem se rozhod to brát jako tvůrčí záměr a už to bylo vtipný. Jo a vůbec, ty vtipy tam jsou dlouhý. V jedný potenciálně vtipný situaci se dokáže film koupat i dvě minuty, což ubírá efektu. Dictator je prostě taková ta "americká kontroverze", která vychází z post-komářích velbloudů, na něž je USA specialista, ale cynickej Evropan, jako například já, vůbec nechápe, o co jde, protože daleko vtipnější mi přijdou aspekty teroristický paranoi než její parodie. A ano, najdeme tam opět fekální vtipy, ale paradoxně fór s padajícím hovnem mi přišel jako jedna z nejvtipnějších. ()

rekkky

Jeden z případů, kdy trailer odhalí potencionálně nejzábavnější scény (viz. let helikoptérou nad New Yorkem). Některé dialogy a gagy se Cohenovi skutečně povedly a jsou trefně zfilmovány, obzvláště když je na place s Nadalem (Jason Mantzoukas) tvoří sehranou dvojici. Vytvoření postavy diktátora ze středního východu, inspirovanou mnohými mediálně známými osobnostmi, je nápaditý koncept, který se tak trochu výsmívá současnému stavu zahraničních politik světových velmocí. Film obsahuje konzistentní dávku humoru, protože mě pobavil dostatečně na to, abych se těšil na další komedie vytvořené tímto hercem. ()

Zajdo

Sacha nepozná hranice, drsný humor môže niekomu vadiť, ja osobne som sa bavil počas celého filmu. Podľa mňa jeho najvtipnejšia komédia akú doteraz natočil. ()

GOREGASM

Je to hrubozrné, vulgární, antifeministické a obecně to uráží kohokoliv a kdekoliv, přesto si stojím za tvrzením, že je to zatraceně vtipné a Sascha Cohen Baron je jeden z nejvtipnějších mozků současnosti. Přestože stále recykluje stejné narážky na menšiny, nejlépe potom na ženy a povinně na nás vytasí jedno pořádně ochlupený péro, dokáže jako jeden z mála udržet ručičku řechtometru s jen několika málo výkyvy na nejvyšších hodnotách. Přispívá k tomu znovu neodolatelný přízvuk, kterým je diktátor Alladin obdařen a v rámci kterého Baron opět předvádí novou výslovnost slova VAGINA. Ručně a stručně, pokud máte tohoto britského komika rádi z jeho předešlé tvorby, budete se smát a za břicho popadat a výjimečně mu odpustíte i pár slabších fórků. 80% ()

Ben Nevis

Je to trošku lepší než Borat a o hodně lepší než Bruno, ale na 5/5 to nemá kvůli kolísavému humoru, který se pohybuje mezi briliatní satirou a fekálními srandičkami včetně. Cohen tentokrát nechává žít v klidu homosexuály a věřící, protože si vzal na paškál americkou politiku, ale také ekomužatky napravující nespravedlnost světa. ()

boul

4* za to že mám Cohena rád, jinak zase přeCoxovaná tří-hvězdová záležitost plná zesměšnujících Gagů.. Záležitost pro Letní kino s kamarády + weets and beers... 75% ()

WillyMarks

Úžasná po břichu se chytající podívaná, která opravdu ani na chvilku nenudí. Cohen je génius dnešních úplně potupných, hloupých a zároveň geniálních komedií, u kterých se musí zasmát kdejaký pesimista a zaprdnutý "buřt". Humor je na úrovni a vše do sebe zapadá přesně jak má. Nemusíme tu hledat nějaké nelogičnosti, kterých tu je spousta, ale o tom to právě je a je to skvělý. Takové hlášky jen tak nikde nenajdete, krom jiných Cohenovských originálních snímků 80% ()