Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Diskomuz

Leone, Leone...nejsi nějaký trochu vypelichaný??? Pro mě, jako fanouška herní série, to byl hodně slušný akční nářez styl ala moderní videohra :D...Nesmíte však od toho čekat bůhvíjaké zamyšlení nad smyslem života :) ()

Aeres

Co to letí vzduchem? Levá ruka s pravým uchem! Vítáme vás u další epizody sociálně-dokumentární série o začleňování nemrtvých do společnosti. Pan Anderson opět nezahálel a napsal scénář na 5 listů formátu A4 (což je stále o stránku více, než ve čtvrtém pokračování, -BRAVO!), a naservíroval nám nové historky ze společnosti- tak říkajíc v rozkladu. Už je to přece jen nějaký pátek, kdy jsme se dozvěděli, že se Umbrella pokouší domestikovat nemrtvé, aby se chovali- řekněme více lidsky. Jak ovšem během tří let naučit nemrtvou ruskou armádu jezdit na motorce, a takřka teatrálně při tom mávat zbylými údy a vyprazdňovat arsenál čítající kulomety, granáty i RPG,- je mi ovšem záhadou. Dozvíme se, že se Anderson díval na horor Cube, také se dozvíme, že slow-motion kamera pořad letí... a samozřejmě tu máme obligátní Michelle Rodriguez - umělkyni v umírání, která si na způsob morbidního ukončení života otevřela v Hollywoodu živnost. A protože ji mrzelo, že by si v pětce zahrála málo, nechal ji Anderson pro jistotu zemřít hned třikrát (?!). V rámci zbytečnosti hodnotím jako zatím druhý nejslabší díl série (po čtyřce) **. Trojka zůstává nepokořena. PS: Když se jde Michelle Rodriguez koupat se zomjáky (zombie/voják), to pod tím ledem je igelit, co se pod ní protrhlo? ()

Alliada

Tak nakonec bych asi i přece jenom ty dvě hvězdy dal ale jenom díky Bingbing Li protože to bylo asi jediné přijemné překvapení filmu. ()

Anarion odpad!

Řekněme si upřímně, že filmy jako Resident Evil: Odveta již při svém vzniku míří spíše do skupiny druhořadých akčních filmů – vždyť n-té pokračování jednoduchého až stupidního příběhu kategorie z nejprovařenějších s herci druhosledového formátu ani výše mířit nemůže. Co ovšem smí, a často je vyžadováno, je, aby nabídl bezmyšlenkovitou akční zábavu s klišovitým příběhem na pozadí. Přidají-li se i nějaké ty moderní trikové sekvence, pak může být výsledek ještě lepší. Smutné pak ovšem je, pokud se nedostane žádné z vyjmenovaných záležitostí. Pak vznikne audiovizuální paskvil, jehož jediným účelem může být například to, aby připravil půdu pro další pokračování oné, kupodivu zřejmě stále vydělávající, akční série. A to je bohužel i údělem snímku Resident Evil: Odveta, který, ač pro konzistenci vyprávění podstatný, jest pro shlédnutí divákem zcela zbytečným. ()

zuzza11

Ty vole, to bylo jak matrix, silent hill, karatekid a utok na hirosimu dohromady :D Zabit halvni hrdinku? Nevadi, prijede pas s dalsi muhaha.... to je nářez... marihuanu už fakt hulí každej... teda v tomto případě musel jet Anderson s celým štábem na heráku nebo nevím :D ()

Leeroy3167

Tak ako sa dalo očakávať, je to ešte slabšie, ako štvorka. Príbeh neexistuje, také nezmysly ako logika tu vôbec nemajú miesto. A keďže už scenáristi neboli ani len schopní vymyslieť nejakého pseudozáporáka, tak radšej iba recyklovali tých starých. Tupá debilina bez zmyslu. Už tri diely sa stále chystá séria na finále, ale pokiaľ budú ľudia chodiť na takéto kraviny, tak sa toho finále dočkáme (pri troche šťastia) o 10 rokov. Tak nato už preboha nechoďte, nech toto peklo skončí. ()

Mikecat

Niekedy v jednoduchosti je krása - tu to platí forced!Film sa vlastne začal až po hodine! zbytočného padania nábojov na dlážku zo zbraní s nekonečnými zásobníkmi vyslobodzovacieho tímu v simulovanom prostredí - túto časť filmu by som úplne vynechal, nemalo to iskru, nápad, príbeh, ani žiadne prepracovanie. Milla - žiadne nové zbrane, len sypať náboje z nejakej hračkáskej SMG, to ž nieje ono, zvykli sme si na lepšie! Mohla sa väčšina odohrávať medzi ponorkami na ľade alebo podobnom prostredí, to by bolo niečo iné a zaujímavé, proste bolo treba skrátiť prvú časť a venovať sa niečomu inému viac rozmanitému, čo by viac zaujalo. Ďalšiu časť už netočte! (7.10.2012) Po druhom zhliadnutí (1.1.2019) mením na 3 hviezdy, zaujal začiatok so spätným chodom, zápletka s dieťaťom a Michel Rodrigez ako civil. Vypustený Biohazard podľahol rýchlo, trochu zachránila posledná bojová scéna a podvodný zombie v krásnej zimnej scenérii. ()

p.i.t.b.u.l

Už mně to nebaví jako předchozí díly. Celé je to pomalé, zbytečné a když se nad tím zamyslím, tak se tam vlastně nic nestalo. Předešlé díly měli aspoň trochu nápad a děj. Tenhle je pouze o úniku, ale na rozdíl od prvního dílu, který byl perfektní, tento nemá žádnou šťávu. Akce jsou směšné, žádný pokus o kvalitní přestřelku, jen hloupé stání a mačkání spouště. Velké zklamání. Hodnotím 20%. ()

Vimrak158

Osobně považuji veškeré předchozí díly Resident Evil za slušnou odreagovačku u které se člověk slušně pobabaví zajímavými akčními scénami, podívá se jestli Mila Jovovich alespoň trošku zestárla a celkově si užije zábavu plnou pobíhajících nemrtvých. Přestože si z mé oblíbené herní série dělají filmy legraci a hry zesměšňují svojí primitivností, dá se na to pořád koukat. To platilo od prvního do čtvrtého filmu. Ten měl dokonce i zajímavé 3D zpracování. Ovšem to co Paul Anderson a spol. provedli s pátým dílem je až skoro nemožné. Ano, i zde dochází celý film bez přestávky na akční scény, ale na rozdíl od předchozích dílů nepřinášejí nic nového, ba dokonce jsou nudné a v kině jsem si už přál aby skončily. V pátém Residentovi samozřejmě opět dochází na zesměšňování a znásilňování herní předlohy, ale to kolikrát až tak brutálním způsobem (Leon, směšný Wesker a spol. jsou opravdu ,,wtf“ postavy) že se mi několikrát chtělo z kina odejít. Opravdu jediná věc na kterou jsem se těšil, bylo cestování po různých městech (New York, Moskva atd..) bohužel ani to se nestane skutečností, a scénáristé opět vymetou s divákem trapně napsaným dějem. Jediné co alespoň trošku potěší jsou scény v ,,normálním“ světě s ,,normální“ neostřihanou a pěknou Milou, kde je alespoň pár slušných lekaček. Ovšem, přiznejme si, to je trošku málo .. ()

rasto87

Tak a bola na svete najslabšia časť zo série. Prvá pol hodina filmu bol totálny odpad, až potom sa to celkom rozbehlo. Jedine čo ma v Odvete bavilo boli efekty, vizualizácia a posledné dve minúty filmu. ()

route60 odpad!

Sledovat na vlastní nebezpečí! by mělo být napsáno na každém plakátu k tomuto filmu, značka P.W.S.A. točí sračky rád a ve velkém. ()

Charvy.666

Zrejme se to otocilo a herni Resi se inspiroval tim filmovym.Takze komu se libi posledni dil gamesy,asi se mu bude libit i tohle.My ze stare skoly prof.Residenta Evila 1,rikame:"Ne,diky..." ()

lmc odpad!

Další naprosto zbytečný film Paul W.S. Andersona. Tragická režie na úrovně studenta nějaké české filmové školy, hodně nezvládnuté CGI a další zoufalý pokus o to být za každou cenu cool. Nekoukatelné, vypnuto po 20 minutách... ()

-VINCE-

Asi nejslabší díl na moje velká očekávání. Rukopis velmi podobný jako u AVP. Dobrá hudba i obsazení minulých hrdinů. Velké + zajímavý a otevřený konec. Zase se těším na další díl. ()

Psychotic17 odpad!

Zhruba takhle bych si představoval film, kdyby se natáčel podle špatné fanfiction. Scénář jak od třináctiletého dítěte bez sebemenší logiky, boje naprosto trapné, herecké výkony mizerné, postavy dělají věci zcela bezdůvodně, jen aby se posunul děj, nevtipné, tudíž nefungující hlášky, efekty měl lepší i amatérský film Metal Gear Solid s rozpočtem 200x nižším. Kromě toho se film snaží zahodit asi polovinu děje a zákonitostí předchozích dílů a přesto si něco nechat, vypadá to tak naprosto zmateně. Prznění mých oblíbených postav ani nemusím počítat, výsledek jasný. 5% ()

Unlimit

Po předešlých dílech, které se mi líbily jsem kladl vysoké nároky na tento film což byla obrovská chyba ,naprosto bezpředmětný nenavazující bezpříběhový film v kterém jsou nasekané jen akční scény se zpomalením a mizernými zvukovými efekty "lámání kostí" při každém úderu a když už jsem myslel že začne film tak naskočili titulky.Dle mého názoru naprostý propadák a nechápu proč tento film vůbec točili. ()

gootik odpad!

Jsem (býval jsem?) velkým fanouškem Resident Evil filmů. Pokud jste taky (ještě), neudělejte chybu! Na tenhle se skutečně nedívejte! V minulém díle jsem byl schopen vidět nějaké rysy Mad Maxe (při všech očích zavřených), ale v tomhle se zacvičoval jeden počítačový grafik a jeden středoškolský kroužek "herectví". Neudělejte chybu! ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy