Reklama

Reklama

Nespoutaný Django

  • USA Django Unchained (více)
Trailer 1
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Hrají:

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)
(další profese)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

(více)

Diskuze

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

Bluntman

Jestli je to se Sh. skutečně tak, jak píšeš, pak s tebou souhlasím. Řádné filmové vzdělání ovšem není mezi mými prioritami, proto jsem rád, když tady narazím na komentář, který je pro mne zajímavý. Pokud jde o moje původní doporučení, lze tedy upravit: Kdo má problém s logikou zubařovi smrti, ať si najde text, z nějž Sh. převzal, co o tom zveřejňuje ve svém komentáři.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Adam Bernau

Snad všem by mělo vadit, že něco je sprosté přivlastnění si cizích názorů, které jsou vydávány za vlastní (a co hůř, ještě jako polemika s tím, co doslova přebral). Vážně si není problém v knihkupectví vyhledat popularizační řadu o filozofii ve filmu, v rámci které vyšla i jedna publikace o Tarantinových snímcích, a vygooglovat si rozhovor s Tarantinem, kde obhajuje často kritizovaný přerod Schultze. A právě QT obhajoval Schultzovo jednání s ohledem na jeho model vývoje, takže na tom záleží.

na příspěvěk reagoval Adam Bernau

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

Segrestor

Víš, na světě jsou dva druhy lidí. Ti, kteří udělají cokoli jen pro hrst dolarů a ti, kteří to udělají jen pro pár dolarů navíc.

na příspěvěk reagoval Segrestor

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

Bluntman

Už jsem zaslechl něco podobného a jsem nakloněn tomu věřit, ačkoli jako laika mě to celkem míjí. Nicméně mnou doporučený text může někomu ukázat, že upínat se na tzv. logiku jednání postav není vždy nutné ani vždy žádoucí. Ať už to, co tam Sh. píše, myslí vážně nebo si dělá prdel (resp. ať už to vymyslel nebo ukradl), ať už sám chci tuto interpretaci brát vážně nebo ne, jsem zcela spokojen.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

A dodatek, jediná pasáž v tom sáhodlouhém "komentáři", která se týká Nespoutaného Djanga, je nestoudný rip-off přesně toho, čím se Tarantino obhajoval v jednom rozhovoru (ale S. to prezentuje jako polemi s QT, eh).

na příspěvěk reagoval Adam Bernau

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Adam Bernau

Nedík. Po delší době jsem si přečetl část těch jeho grafomanských zlodějin, ale že krade až tak, že za své vlastní bude vydávat několik různých tezí z esejů v popularizační knize o "filozofii" v QT filmech, to jsem fakt nečekal. Chápu ale, že mu to lidé z nějakého důvodu žerou, protože nečtou/nerozpoznají rozdíl mezi interpretačním/analytickým poznatkem a nesmyslem atd.

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

Jestli máte problém se zubařovo smrtí, přečtěte si Shadwellův komentář. V limonádě, jako je Vykoupení..., se ovšem postavy mohou chovat jedině "logicky", tj. dle racionální kalkulace.

na příspěvěk reagoval Bluntman, Segrestor

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

mm13

Tak je to asi podobně logický, jako kdyby hlavní hrdina Vykoupení z věznice Shawshank úspěšně utek a pak si stoupnul před bránu věznice a začal řvát, že ředitel je debil. Ano, z lidskýho hlediska mu to člověk rád věří a chápe to, ředitel debil opravdu byl, ale ve chvíli, kdy do nějakýho plánu investoval tolik energie, je podobnej způsob zakončení trošku nelogickej. Tohle je obávám se podobnej případ. Ještě bych se to dalo částečně pochopit ve chvíli, když by u toho byl Waltz sám, takhle v podstatě všechno zničil a ohrozil i ostatní jen proto, že si nemohl pomoct.

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Tak ta smrt je hezkej příklad toho, jak se postavy nechovají logicky, ale tak, jak chce pan scenárista. Ano, bylo to vtipný, ale celkově nesmyslný.

na příspěvěk reagoval mm13

Související novinky

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (více)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Westerny v posledních letech slaví opatrný comeback. Opravdová kuráž vydělala 252 milionů dolarů, Nespoutaný Django si došel pro 424 milionů a za úspěch se dá považovat i 155 mega, jež nastřádala… (více)

Reklama

Reklama