What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

thunnus

Příběh naprosto o ničem, obyčejná pohádka pro naivní holky, které věří, že pro ně přijede krasoň v porscháku. Na druhou stranu to ale zachraňuje hudba, která se mi líbí i po těch 30-ti letech. Irene Cara měla velký talent, škoda, že se ztratila. ()

Harpy

Nech je príbeh akokoľvek oplácaný, pre mňa tento film zostane srdcovka. Nechala som sa unášať úplne peckovou hudbou 80´ ktorá sprevádzala celý film/muzikál, scénami ktoré poznám už naspamäť a sú chronicky známe či už od speváčok ktoré ich vykradli (že jennifer alebo jerry :D) alebo z klipu titulných pesničiek.....pozrela som si to dnes opätovne, celé a bez debaty - len som sa utvrdila v tom, že ma to všetko baví - retro hudba, afro vlasy, tanec, scénický tanec, kostýmy... ()

Zeek

Vím, že je to hloupý film z 80.let, ale já mám rád romantiku a písničky z tohoto filmu. Mě nevadí se na tohle koukat. Moje hodnocení: 60% ()

hobbitko

Dvě hvězdy a jenom za hudbu. Příběh, jak je u muzikálů zvykem, je prostinký, což by ovšem až tak nevadilo. Co mi vadilo bylo iracionální chování postav a hlavní hrdinka, která je na pomezí rozmazlenýho dítěte a hysterky. A navíc, jak by řekli hrdinové britského "Donaha", NEUMÍ SVÁŘET! :-) ()

Pavlinenka

Tancující svářečka ja jeden z klasických tanečních filmů své doby. I když nad některými scénami se můžeme pousmát, díky skvělé hudbě je to prostě klasika :) ()

edie sedgwic

Taka o nicom somarinka, ktora sa napodiv stala inspiraciou nechutne vela klipov a filmov. Davam dve hviezdicky za amaterske, ale zato velmi originalne tanecne vystupenia. Choreografia Jennifer Beals pocas piesne He´s a dream je ovela lepsia a erotickejsia ako vystupenie akojkelvok stripterky. ()

Jeremiah

Povedený muzikál, který je vystavěný především na půvabné Jennifer Beals a kde po druhém jeho shlédnutí musím konstatovat, že mě dostal víc než Horečka sobotní noci. Slušnou choreografii tanců a dobrou hudbu sráží pouze slabší děj, ale i přesto si tento film zaslouží 4 / slabší /. Když porovnám z CZ muzikálovou scénou = muzikálová perla. ()

HouseMK

What a Maniac Feeling? Dobová romantická pecka jak sviň! Můžete se smát, ale naše matky nad tím brečely jak želvy a otcové slintali při každé (výborné!) taneční scéně. To už tomu filmu nikdo neodpáře, stejně jako hromadu citů a hitů... ()

jane1106

Tahle dnes už kultovní klasika je sice dost jednoduchý, ale zábavný a sexy film, jehož vliv na populární kulturu úplně chápu. A okatá Jennifer Beals s hlavou plnou kudrlin byla velká kočka. ()

rusty09

Asi jeden z prvních filmů tohoto druhu a díky kvalitní písničce u mně o celkeme oblíbený film. Ale je zase pravda, že příběh dost pokulhává, neodsejpá to a toho tancování tam taky neni moc. Kdyby nebyla na konci ta písnička a tanec, tak to má u mně minimálně o 2 hvězdy méně, ale furt lepší než dnešní Let´s dance 63, který mně totálně serou. ()

chrispe

Já toto poskakování, ať už bylo kdysi populární jak chtělo, nikdy pořádně nepochopila, nelíbí se mi (třeba závěrečná taneční scéna pro mě nemá vůbec žádnou sílu - po jakékoli stránce) a klišovitý příběh mi taky nenabízí mnoho. ()

aliaska

Dnes som počúvala celý deň pesničky a nakoniec som skončila pri tejto....z filmu.Počúvala som ju dookola...ako blázon...a stále ju viem počúvať💓💓💓💓💓 ()

zdeny99

Mé očekávání bylo tak veliké, že po shlédnutí filmu jsem naprosto zklamán. Příběh absolutně nezajímavý, sem tam nějaká hezká taneční kreace, a to je tak vše. Ta tanečnice a svářečka? To snad ne... Jennifer Beals sice je půvabná, ale jako herečka je tragická. A tak jediné, co je na tomto filmu skutečně úchvatného je ústřední píseň What a Feeling. [7949. hodnocení, 247. komentář, 64%] ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)