Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Chipsonator

David Ayer opět doma a tam kde prostě válí. David Ayer si po jednotkách S.W.A.T a detektivech teď do sbírky přidal normální policajty v podání Jake Gyllenhaala který vypadá jako po chemošce a Michaela Peňi který je prostě správný policejní mexikán. Tihle dva spolu tvoří příjemné duo, chemie mezi nimi klape a jejich rozhovory je radost poslouchat. Dále se Ayer rozhodl že bude natáčet technikou POV, a nebo tedy aspoň tak na půl. Občas to vidíme z první osoby a někdy zase klasicky ze třetí jako v ostatních filmech. Tady se to dost střídá a rozhodně to bylo fajn osvěžení a dobře použité. Co se příběhu týče, tak se skládá prostě z několika epizodek, kdy sledujeme naše dva poiše při různých akcích, ať už prohledávání domů, záchrana dětí z hořícího baráku a nebo je sledujeme při radovánkách jako je svatba. David je prostě rejža a scénarista který mi sedí jako prdel na hrnec a já od teď budu očekávat netrpělivě další jeho film, jelikož on prostě umí a Patrola je dalším skvělým důkazem toho. 85% PS: Natalie Martinez je dravá dračice a Anna Kendrick roztomilé zlatíčko. ()

klukluka

Fešní policajti, jejich krásné protějšky a ulice plné zločinu, agrese, násilí, drog, vulgarit... Klišé kam se podíváš. Ale udělaný to měli dobře, takový kino musí většinu diváků bavit. Jako sociální sondu bych to ale nebral. Jelo se tady na efekt, černá-bílá, pohádka pro velký kluky a holky. ()

adam9

S té bromance mezi Brianem a Mikem mi bylo místy až nevolno. Typické, "přeameričtělé" charaktery, které jsou nejhodnější, nejvtipnější, nejlepší ve všem a nemají žádné osobnostní škrábance. Fuj! O tom, co se stane na konci, jsem věděl už po první půlhodině. Ústřední herecká dvojice nepatří mezí mé oblíbence a v negativech bych mohl pokračovat. Vlastně ani nevím, proč jsem si to pustil. ()

jirijost

Tak tohle byla fantazie! Výborný příběh, kterému bych i uvěřil že je podle skutečné události, všechno je to totiž i díky té kameře, která se mi na rozdíl od většiny tady moc líbila, tak reálné že to vypadá opravdu dobře. Nejvíc se mi asi líbila scéna s požárem a následným vyznamenáním, to krásně ukázalo jak si v USA váží policistů nebo hasičů. Tam totiž dovedou ocenit jejich těžkou práci, což je ostatně vidět i v závěru filmu, to už ale nechci moc spoilerovat. Ten konec mě totiž hodně překvapil, určitě jsem nečekal že to takhle dopadne. Přesto ani to filmu určitě neuškodilo, takže dávám plný počet a jednou se na tenhle film určitě podívám znovu, David Ayer napodruhé už nezklamal. ()

honzii

Slušnej biják. Experimentuje to s formou (sám se divím, jaký digitální a kameramanský prasárny tam prošly, ale když na tom postavíte koncept, projde asi cokoli), má to skvělý herce s perfektní "bro" chemií a celé to působí civilně, až nefilmově. Peña mi konečně přestává být nepříjemný a Gyllenhaal je prostě výbornej herec. Škoda jen, že to vyobrazení kartelu bylo na mě až moc teatrální, ale dokážu si představit, že takhle opravdu mluvěj. ()

kukuuuc10

Šel jsem na to do kina, aniž bych věděl, vo co go a zklamán jsem rozhodně nebyl! Skvělá úvodní titulková sekvence, o soundtracích ani nemluvě. Sice mi bylo jasné, jaky bude konec! Oba každopádně svou roli zahráli výborně, sympatiemi pro mě blíž ale Brian Taylor (Jake Gyllenhaal)! **** ()

kedl

David Ayer nás bere do zákoutí nejšpinavější a nejtvrdší část LA, aby nám ukázal, jak to mají us strážci zákona těžké, a proč si jich máme vážit. To co je jeden kolega schopen udělat pro druhého, je známkou toho, že musí mezi nimi být obrovsky silné pouto, pro ně je policejní sbor jako "rodina" a nasadí za ní i život. Pro autentičnost zvolit Ayer snímání ručními kamerami, což v některých pasážích bylo trochu otravné, ale byly scény kde práce ruční kamery vynikla(kamera na pistoli...). Gyllenhaal a Peña byli skvělá dvojka a i přes to, že Gyllenhaal je můj oblíbený herec, projev jeho kolegy byl o poznání lepší. 75% P.S. Některé scény ve vás vyvolají silné emoce, ale ty přebije pachuť drsných a nechutných scén, kterých je v Patrole dost. ()

kery-

Když pomineme fakt, že kdykoliv se něco v LA děje, je poblíž patrola 13, tak je to víc než koukatelný.. Styl natáčení nemá chybu a ústření duo skvěle táhne, nechybí ani pár slziček.. ()

Hanys_

Gyllenhaal. Peňa, ruční kamera a fantastický soundtrack. Síla Patroly spočívá v detailech a emotivním závěru, který jsem rozdýchával ještě chvíli po skončení titulků. Ayer je v policejních filmech Hollywoodskou jistotou. Takový americký Oliver Marchal. 9/10 ()

Lewisek

Film, kde (podle IMDB) uslyšíte 326x slovo "fuck" a 111x "shit", což ve spojení s námětem a la policemani v LA mluví za vše. Taky jsem zjistil, že policajti nepoužívají pásy. Herci jsou super, samotný film těží celkem z napětí, ale trochu jsem postrádal nějaký "nosný" děj. ()

dopita

Nemám rád, když je film natočenej rozklepanou ruční kamerou, což tenhle film je. Na druhou stranu musím uznat, že je natočen docela dobře, což tento "handicap" eliminuje. ()

Norino12

Skvelá policajná dráma, od ktorej som zo začiatku veľa nečakal no nakoniec som bol neskutočne prekvapený. Film som videl v priebehu niekoľkých dní dokonca 4 krát za sebou. Vôbec mi nevadila kamera práve naopak sadla mi viac než som čakal. Veľmi dobré momenty, herecké výkony a hlavne kopec emócií, ktoré na mňa dosť pôsobili. Koniec filmu bol naozaj nečakaný a z mojej strany mi toho aj bolo ľúto. Ale o tom už nech si spraví každý obraz sám. Z mojej strany je to za plný počet hviezdičiek. ()

MareT.

Já většinou kritizuju filmy, které nemají moc co povyprávět a na první pohled je Patrola jeden z nich. Ale film má tak silné momenty různých emocí, že si nemůžu pomoct, než tentokrát udělat vyjímku. Dokonce i způsob různých druhů kamer je tak osvěžující (ano, i mě už různé POV lezou krkem), že nelze než smeknout nad režijí. Ta zachránila úplně všechno. Pena s Gyllenhaalem tvoří takovou paradní dvojku a přátelé až jim ten vztah závidíte a proto vás konec filmu musí dojmout. Při různých akčních scénách se adrenalin line do žil tak rychle, že si nepamatuju na film podobného typu. ()

eagle-eye

POV styl je momentálně v kurzu, málokdy se však podaří z něj vymáčknout takové autentické a uvěřitelné drama o dvou "pochůzkářích", jako tomu bylo v tomto případě, hlavně díky výborným titulním představitelům. ()

kolemjdouc

Záměr byl dobrý,ale očekávala jsem že poměrná část filmu bude normálně hraná a část bude natáčená Gyllenhalovou kamerou.Pro mě nebylo chytré že celý film měl rozházené záběry které měly zřejmě diváka vtáhnout do děje jako přímého účastníka,tak jsem to aspoň pochopila já.Chvilemi byly záběry jak z nějaké střílečky.V polovině filmu jsem z toho byla otrávená a na konci filmu místo abych smutnila jsem měla mořskou nemoc z rozhoupané obrazovky.Někdy méně znamená více. ()

Strandmon

Vynikající film! A jedny z nejlepších hereckých výkonů! Samozřejmě u tohoto filmu se dá pochopit, že se někomu nebude zamlouvat, protože kdo nemá v lásce tento typ kamery, nejspíš to pro něj nebude nejsilnější filmový zážitek. Já jsem se celý film rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale ten konec mě utvrdil. A mužů říct, že jde o jeden z nejlepších filmových konců, co jsem kdy viděl a k tomu ty herecké výkony! Kdo má rád thrillery, neváhejte ani chvilku a tento film si pusťte. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)