Cvičenie špeciálnej policajnej jednotky z Los Angeles sa skomplikuje, keď sa jej členovia ocitnú v prestrelke medzi dvoma znepriatelenými gangami. Uväznení v opustenom hangári musia čeliť presile a jediné čo majú k dispozícii, sú zbrane so slepými nábojmi. (oficiální text distributora)

skrblik007

Hrozně slabé béčko. Hrozná kamera a střih, tupí záporáci (až na Michaela Shankse, kvůli kterému jsem tohle zkoukával) a podprůměrné akční scény. A vůbec - celé zpracování je na houby... přitom zápletka nebyla špatná a dalo se z ní slušně těžit na béčkový, devadesátiminutový akční film. Tohle se prostě nepovedlo. ()

kaposlav

Je to úboke od úvodu ako priemerné IQ a EQ obyvatelov USA. Od počiatočnej akcie strieda jeden nezmysel druhý. Ľudia sa chovajú nereálne. Všetko prebieha v odlahčenom duchu ako keby ide o akčnú komédiu z úvodu 90 rokov na spôsob Schwarzneggra. Náznak humoru tam je, ktorý aj tak nefunguje... nedopozerané - stráta času. ()

ivan_drago

Záchrana rukojmích a zásah tohoto "Taktické jednotky" bych zažít nechtěl... Absolutně žádná koncepce, jen aby to vypadalo co nejvíc drsně... Televizní herecké výkony jako z "nováckého" seriálu, znovu zdůrazňují, že až příliš okatě drsné, nereálné, scénář prakticky neexistuje, ve filmu je jedna hloupost za druhou a závěrečná výměna kvérů a toho předmětu tam a nazpátek, plus ten agent FBI v utajení potápí už tak ubohý film ještě hlouběji do propadliště filmového braku... Občas se povedla nějaká ta hláška... ()

klerik

Austina mám celkom rád. Aj v debilných filmoch nepôsobí ako debil. Tu je scenár príšerný, ale je tu aj pár zaujímavých drňáckych ksichtov, aj nejaká pekná neherečka sa nájde a aj údery trasúce obrazom mali niečo do seba. Ale keď vo finále prišla hláška od veliteľa SWAT-u, že: "Máme posledné želanie. Chceme si dať štuple do uší. " bolo mi jasné, že nad jednu hviezdu sa u mňa filmík nevyškriabe... ()

StanislachKo

Keby sa tam (okrem klasicky ujetého Eklunda) čas od času do kamery aj niekto popodfúz usmial a nie len megatvrďácky mračil možno by sa predišlo tej kvázy serióznej atmosfére a možno by hrozilo aj sa na tom tak pekne tupo pobaviť. Ale keď zobereš hlavohrude Whitya a Austina a dáš im hračkárske náboje, už vtedy šípiť blížiacu sa katastrofu. Ja fakt nechápem prečo do takýchto vecí ľudia vrážajú peniaze. A čas... Veď už len sám sa cítim ako tragéd, že som to vôbec dopozeral. ()

• V poslednej prestrelke bolo vystrelených viac ako 800 slepých nábojov. (m.a.t.o.)
  • Většina herců si zahrála - ať už větší či menší roli - v kultovním seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). Michael Shanks se objevil jako doktor Daniel Jackson, Lexa Doig jako doktorka Carolyn Lam, Michael Eklund byl jedním z komparzistů, Peter Kent si zahrál Kintaca a později Bak'ala a Dan Shea ztvárnil Sylvestera Silera. (O´Neill)
  • Alternatívnym názvom snímky bolo označenie SWAT: Force Commando. (MikaelSVK)