Marty miluje vyjížďky na pláž a do barů. Kumpánem na podobných akcích mu je jeho dlouholetý kamarád Bobby, který má však zálibu ve zvrhlém týrání. Když svou pozornost obrátí na Martyho novou dívku Lisu a její kamarádku Ally, Lisa se rozhodne, že Bobbyho krutovláda musí skončit. Shromáždí skupinu předměstských teenagerů a zosnuje plán, jak se Bobbyho navždy zbavit. Spiknutí je však odhaleno, z přátel jsou náhle nepřátelé a náhodní známí se stávají spoluviníky vraždy, která otřásla Amerikou. (oficiální text distributora)

IceQueen

Najprv každý s každým súloží, medzitým sa sfetujú, potom každý s každým hovorí o tom, ako zabijú Bobbyho (Bobbyho z debaty vynechajú), potom zase všetci súložia a pri tom fetujú, miestami niekto dostane cez držku a nakoniec zase každý s každým preberá, kto čo urobil a neurobil. A aby som nezabudla, fetujú. Súčet IQ celej partie vydá tak na jedného priemerne inteligentného človeka a ozaj, ...stále súložia a fetujú. ()

Aluska88

Šikana je druhý film, který jsem od Larryho Clarka zhlédla. Výstižný portrét "zlaté" americké mládeže. Sex, nahota, vulgarismy, nuda, drogy, násilí, neustálé bezcílné bloumání. Spousta scén a především dialogy možná vyznívají hloupě, tupě až primitivně. Ale pokud to má být obrázek mladistvých bez většího rozumu či svědomí, žijících banální a jednotvárné životy, jejichž jedinou náplní je jen hulení, souložení a povalování se, jsou takové dialogy nejspíš zcela věrohodné. Možná se Larry prvoplánově a lacině snaží svými filmy šokovat, ale to je prostě on. Buď jeho styl začnete brát a zvyknete si, nebo ho budete odsuzovat. Nic mezi tím asi není:) Takový "bratr" Ken Parku. Ale Šikana mi přijde drsnější. Nevím, jestli je to tím, že Larry Clark se prostě vůbec s ničím ne*ere, a kamera zabírá zcela vše, jako otevřené sexuální scény, nahé holky (Rachel Miner, nádhera:) a násilné scény. V podstatě banální děj vyzvedávají svými opravdovými a přirozenými výkony všichni představitelé. Nevyrovnaný Brad Renfro a zmrd Nick Stahl. Dobře, vy:) Ale o kolik je vlastně postava Bobbyho prohnilejší a zvrácenější, než oni sami? Nejvíce mě dostala závěrečná scéna s Martym a jeho bratrem, kdy mu připíchne svou náušnici. Dost možná vypadala jako spousty podobných momentů z jiných filmů, ale pro mě to byla nejkrásnější a nejopravdovější scéna z celého filmu. "Asi jí pustil to buzerantský video." ()

Faye

A opět jsme se Larry Clark a já sešli a to i přesto, že jsem si slibovala, že si dám velký pozor aby se nám to už nestalo. A i když tentokrát jsem jeho styl poznala už po první větě, stejně jsem u dalšího pornofilmu s cynickým příběhem zůstala. Děvenka jde radostně ukázat pozitivní těhotenský test svému klukovi (cestou se pochlubí i spolužačkám) a Marty? Ten jí samým štěstím zmlátí. A ona ho přesto tak strašně miluje, že zorganizuje vraždu jeho nejlepšího kamaráda Bobbyho, který (pro změnu) občas nějakou natáhne jemu. Plán není vyzrazen!!! Což je pro mě velmi překvapivé, nejen kvůli evidentní debilitě a permanentní zfetovanosti narychlo posbírané partičky vrahů, ale navíc jednou z nejfrekventovanějších vět této skupinky se stává „Musím jet kámošce pomoct zabít debila jménem Bobby.“ Opravdu těžko uvěřitelné a prý podle skutečné události. No,myslím si, že je vážně nejvyšší čas se už definitivně rozloučit s Larsem a s jeho odpornou americkou mládeží. ()

claudel

Já na Larryho Clarka nedám dopustit. Bravurně se zhostil nelehkého úkolu nafilmovat skutečný kriminální příběh, který šokuje brutalitou a surovostí. Počínání hlavního hrdiny, jeho přítelkyně a dívky, kterou zavražděný téměř znásilnil, lze možná pochopit a částečně ospravedlnit, protože všichni byli vystaveni velkému teroru, jak psychickému, tak i fyzickému. Samozřejmě nechybí otevřené sexuální scény, ale to už ke Clarkovým filmům zkrátka patří. ()

LV.Helter

Slabý odvar Kids. Nie je to zlé, ani dobré, nijaké... Clark si vždy vie vytvoriť odpudivé charaktery a aj tie emócie na oboch stránach. O kontroverznosti nemože byť ani reč s Kids nasadil látku prilíš vysoko a Ken Park to už len úplne dorazil... Koncepcia, ale nie je zlá (aj keď zdlhavá), pri konci to začne fakt na maximum šlahať a dokázalo to splniť svoje efekt. Samoučelne určite, ale mne to svojim sposobom nevadí. ()

• Daniel Franzese (Derek) nemal pred týmto filmom žiadne predchádzajúce filmové titulky a castingová riaditeľka Carmen Cuba ho objavila, keď spieval na talentovej šou v bare na Floride. (Arsenal83)
  • Film je založený na vražde Bobbyho Kenta a scenár upravili David McKenna (pod pseudonymom Zachary Long) a Roger Pullis podľa knihy "Bully: A True Story of High School Revenge" od Jima Schutzeho z roku 1998. (Arsenal83)