Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

LuckyStar

Úvod a titulky na konci na hranici snesitelna, prostředek na Oscara. EDIT: Velmi mě rozesmívají (to je už na ČSFD skoro tradice) zdejší top komentáře, které se snaží blábolit moudra o tom, kolik kulek nebo pádů může nebo nemůže Navy SEAL chytit nebo kdo komu může nebo nemůže pomoci - u filmu natočeném podle skutečných událostí - takže díky za dobrý vtip do nového roku, přátelé, vaše demence zase nabrala nových hranic :) ()

ac3r

Můj první film roku 2014 a hned mě tak dostane :) Když chce člověk najít chybičky a věci co jsou lehce přehnaný určitě najde, ale tenhle snímek tak krásně pohltí atmosférou a napětím od prvních minut, že je Vám to úplně jedno. K tomu výtečná hudba a kamera, když padají ze skály, tak jako byste ty nárazy cítili taky :) Skvělý kousek, který bych nejen všem akčním nadšencům vřele doporučil. ()

Ondrus

Dobře natočená válečná jednohubka. Určitě se nenudíte, ale působí až směšně to, jak se snaží zemřít pro svou vlast v zemi, kterou napadli a okupují. A o tom, že přežijou pády ze skal a někalikanásobné střelné rány, ani nemluvím. :-) ()

Mikino00

Skvělé válečně drama jaké už to mnoho let nebylo, sonda do dnešní formy války v podobně speciálních jednotek a zároveň působivý boj o přežití. Film v přestřelkách ani na vteřinu neztrácí tempo, neustále postupe vpřed (neboli dolů ze skály), jen posiluje vědomí nevšední odvahy i profesionality těchto mužů, navíc v nádherném prostředí, které sice trochu zčervená, ale s tím se počítá. Dobrá volba padla i na herce, jen mi vadilo v úvodu, že vlastně ukázali jak to asi dopadne, mohli si to odpustit a začít rovnou příběhem. ()

Zombi

Nevědět, že to je podle skutečnosti, řekl bych si nakonci "Ok, ale hrozně přehnané co ti chlapi vydrží." Jenže tihle maníci prochází očividně takovým výcvikem, že prostě snesou víc než ostatní, už ty úvodní titulky lecos prozradí. Film je natočen parádně, přimkne k postavám, vyhlíží z jejich skrýší v lese skrze hledáčky jejich zbraní a když se jim něco stane, je to podáno hodně zblízka a diváka to skoro bolí taky. Není zde extra příběh, jen přiblížení akce, která se podělala. Závěr mi nevadil, naopak, trochu připomněl, že ne vše je černobílé. Slabší 4 hvězdy. ()

mosnak

Myslím si,že jde o slušně natočenou poctu americkým vojákům, kteří padli v Afganistánu. Teda pokuď je to skutečně natočeno podle skutečné události. Ze začátku to vypadalo jako nechutná propagace amerických mariňáků, kteří jsou schopní vydržet úplně všechno,ale nakonec... mě Marky Mark i dojal... - 50% ()

sona123

Skvělý film. Akční a drsný. A o to víc zajímavý, že je podle skutečné události. Co mne tedy ale štvalo a moc jsem nechápala, to bylo jednání hrdinů - proč se rozhodli tak, jak se rozhodli, co to vlastně dělali dál....až jsem si říkala, že by se ten výběr mariňáků měl zaměřit kromě tělesných atributů a průpravy alespoň trochu i na tu intelektuální složku. Dílo, které mi dlouho zůstalo v hlavě a patří k tomu lepšímu, co se týče válečných filmů. ()

Movie Gourmet

Nic až zas tak extra to není. Jen další válečný americký film, kde aspoň Američané dostanou pořádně "na prdel". Možná je ale natočený a napsaný než většina průměrných amerických vojenských filmů. Verdikt: 2 a 1/2 - 3* a 60-70 %. ()

lareinna

Film je veľká nádhera, autentický príbeh, príliš živý a skutočný. Nemôžem ale odpustiť tú strašnú kameru. Aj keď to permanentné skákanie kamery je to to jediné, čo mi vadilo, pravda je, že to dokáže zničiť celkový dojem z filmu. ()

Nethar

Napínavé akční pasáže, super záběry na okolí, ačkoliv podle skutečných událostí, přikrášlení pro film je znát, ale moc dobrý film. Jak hraje Mark Wahlberg v něčem akčním, je to dobré, jak hraje v komedii, je to zlé. ()

mira007

Nejpůsobivější na tomto filmu je úvod , kde jsou záběry ze skutečného přijímače do Seals, které poskytlo filmařům americké námořnictvo. . Film pouze o jedné akci, který trvá přes dvě hodiny a přesto to bylo strhující. Když tady čtu komentáře , že jako byli rostřílený a padali ze skály a že to je jako v rambovi, kde po něm střílelo dvacet rusáků z deseti metrů tak mi to přijde jako kritika za každou cenu. To co bylo ukázané se přežít dá a ten film řadím do kategorie realistických , akorát ten konec je trochu kostrbatej. ()

Santino7

Prakticky od začiatku ma na tomto filme zaujala najmä jedna vec, a tou je, že film neútočí nijak prehnane na city diváka, nesnaží sa čo najviac priblížiť charaktery vojakov (ten úsek zo základne odbyli naozaj rýchlo), no miesto toho ide takmer okamžite na vec. Žiaden ciťák, pôsobí to realistickejšie. Vlastne kým nastala samotná akčná zložka, prestrelky a podobne, bol som viacmenej spokojný. Nič prevratné, no vcelku solídne. Potom však prišiel ten očakávaný stret s nepriateľom a všetko toto moje analyzovanie môžem rovno odvolať, zmazať, preškrtať... Berg nás veľmi "umne" oboznámi s faktom, že americkí vojaci sú takmer nesmrteľní, pričom guľky sa im síce nevyhýbajú ale ani im nespôsobujú žiadne výraznejšie zranenia či komplikácie, no a čo sa týka streľby, tak v tomto smere majú pravdepodobne know-how od samého bájneho Johna Ramba. Inak si to dianie uprostred filmu vysvetliť naozaj neviem, prepáčte. A to nehovorím o tom, že nárazy a pády na rôzne hrozivo vyzerajúce skaly sú pre nich asi balzamom na dušu a rany im skôr liečia ako spôsobujú... No skrátka, tá hlavná prestrelka sa mi zdala byť do veľkej miery prehnaná a veľmi zle vykonštruovaná, niekto tu asi musel značne uvoľniť uzdu svojej fantázii. Alebo to iba tak nejak mimovoľne vyplynulo z toho, že tam papierovo skrátka čosi nesedelo - štyria americkí vojaci, početná presila Talibanu a túžba natočiť dlhú a efektnú akčnú prestrelku, ktorá by zaplnila aspoň polovicu stopáže. To proste nejde, respektíve ide, ale na úkor akejkoľvek logiky. Na tú sa od určitého momentu proste hrať prestalo a comeback si slečna logika nechala až na záverečnú zhruba pätnásťminútovku, ktorá ten celkový "naštrbený" dojem čiastočne napravila (a to isté aj záverečné titulky, tie boli pochopiteľne dojemné a skvelé, avšak samo o sebe to žiaľ nestačí). A to ešte nehovorím o tom, že už pri začiatku misie človek tak nejak v podvedomí premýšľa a sám pre seba tipuje, kto by asi tak prežiť mohol a kto naopak nie... Z toho, čo ma (okrem tých spomínaných záverečných titulkov) potešilo najviac, spomeniem aspoň výborné horské lokácie (na ktoré bola radosť pozerať), jednu až dva prekvapivé momenty, pri ktorých som len neveriacky civel, či sa mi to len nezdá a tiež samotný spôsob snímania kamery, v tomto ohľade to zvládli viac než dobre, zábery vyzerajú skvelo. Ak to mám celé nejako uzavrieť, tento film považujem v podstate za taký neškodný šedý priemer. Taký, ktorý ani nenadchne ale na druhej strane ani nijak neurazí. Nie je však až natoľko výrazný, aby sa človeku v tej záplave vojnových filmov nejak výraznejšie vryl do pamäte a po chvíľke tak nejak prirodzene z hlavy vyšumí. Aspoň mne určite. 3/5 ()

jarmik

No, díky konci a spoustě krve to hodnotím asi na 70 %, ale řeknu vám, ten kontrast mezi začátkem, kde je nám prezentováno k jaké dokonalosti jsou členové Navy vychováváni a trénování, a tím, jak Emile Hirsch koulí očima jako po extázi v Sexbombě od vedle a střílí všude kolem do korun stromů s křikem "You bastards! I will kill youuu!" je brutální. Nemluvě o debilitě rozhodování většiny z té skupiny hrdinů. Ale jak říkám, konec ušel a krev tekla proudem, tak určitě! ()

Garch

Netušil jsem, že jsou v Afghánistánu tak krásné lesy, ani, že že by si takhle někdo lajznul postavit se za Amíka proti Talibánu. Natočeno bravurně. PS: Takhle nasnímané pády/skoky/kutálení z hory, jsem ještě neviděl. PPS: Ok, pustili pastevce, ale měli těm kamzíkům trochu naříznout achilovky, zahojilo by se jim to... ()

Mimomisu

achjo, tady se odkazuje poradna nesmrtelnost vojaku, ale nikomu nedochazi, ze proto tam na zacatku byly sceny z toho brutalniho vycviku US jednotek a treba taky to, ze takovej 50 cent prezil kolikkulek zblizka? za me dobry tri hvezdy, ale mozna by neuskodilo se kouknout obcas i nejakej dokument, co clovek vydrzi ()

Yardie

Filmu určitě přidalo to, že je dle skutečnosti. Dost pochybuji, že se některé věci, především ty hopsandy ze skály, takto udály. Ale asi se to muselo trošku přikrášlit, aby se na to chodilo. Každopádně, film je natočen velmi dobře a syrově. Atmosféra je mnohdy opravdu skličující. Člověka to i nutí k zamyšlení. I když to asi nemuseli tak přitáhnout za vlasy, potom by to byl ještě silnější zážitek. Buď, jak buď, je to velmi dobrý film, který vás vtáhne a nepustí, ze zajímavého prostředí, s velmi syrovou atmosférou. A dle skutečnosti, což mu dodá. Howgh! ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014