Pach krve 4: Krvavý počátek

• Česko Pach krve: Krvavý počátek (více)
všechny plakáty

Skupina vysokoškolských studentů, kteří uvízli ve vánici, nachází útočiště v opuštěné nemocnici. Tu však obývá rodina vraždících kanibalů. Izolované sanatorium uprostřed divočiny v Západní Virginii je opuštěno od chvíle, co se podařilo uprchnout venkovské rodině kanibalů, která se zatoužila pomstít svým věznitelům. O několik desetiletí později hledá v oné nemocnici skupina vysokoškolských studentů útočiště před sněhovou vánicí, jež jim zmařila plány na víkendové lyžování. Když se ale studenti setkají s bývalými pacienty sanatoria, mají jenom dvě možnosti – bránit se... nebo zemřít! (HBO Europe)

Diskuze

DaliX (hodnocení, recenze)

bestlama: Ktohovie. Ale už len kvôli Cravenovi by som si ten film pozrel:)

sniper18: A presne rovnako ja vnímam Terminátora. Trojka ešte ušla a hoci je Salvation vysokorozpočtový film, je to diel, ktorý tam nezapadá. U mňa napríklad táto séria končí T 2-kou. Čo sa týka Pach krvi, tak štvorka je v úvode akýmsi prequelom k prvej časti, potom však pokračuje už v spomínanom sanatóriu.

sniper18 (hodnocení, recenze)

DaliX: Tou Hviezdnou pechotou som práve nemyslel kvalitu, ale to, čo daný film predstavuje. Napríklad taký Rambo. Pre mnohých je trojka neporovnateľne horšia ako jednotka, ale to nič nemení na tom, že je to plnohodnotný diel série, lebo má totožné hlavné postavy zahrané rovnakými hercami, patrí do rovnakého typu produkcie, využíva podobný štýl vizuálu a mnoho iných spoločných znakov, takže to je normálna séria. Ale takú Hviezdu pechotu 2 vôbec nepovažujem za pokračovanie, veď niekto si len zobral tématiku a kompletne všetko urobil inak a samozrejme omnoho horšie a navyše s pôvodným dielom nemá nič spoločné. A rovnako funguje aj Pach krvi. Tam majú ostatné diely s jednotkou spoločné nanajvýš niektorého záporáka, ale aj ten je v tých dieloch tak zúfalý, že ho nedokážem porovnať s tým borcom z jednotky.

bestlama

bestlama (hodnocení, recenze)

DaliX: Já zase neviděl ten druhý film :D .. Ale to My soul to take .. říkal jsem si, dělá to Craven, nemůže to být špatné, bude to dobré ... no ono to bylo špatné .. třeba to byl reklamní tah na Vřískot 4 .. udělám špatný film, pak si spravím reputaci a budu za Boha :D

DaliX (hodnocení, recenze)

bestlama: Ten My soul to take som nevidel, ale mám doma Smrtícií woodoo, či nejako podobne sa to volá, a to nevyzerá zle:)

bestlama

bestlama (hodnocení, recenze)

DaliX: U Scream je jasné, že We Craven je Pán někdo :) Tam stačí hlavně jeho jméno a jde se na to do kina (Nepočítám My soul to take ..)

DaliX (hodnocení, recenze)

sniper18: Tak jednotka Pach krvi je výborná, to sa musí nechať. Aj kvôli obsadeniu. S Hviezdnou pechotou, to je skvelý príklad lebo ďalšie diely sú fakticky slabé (dvojku som ani nedokázal dopozerať). Tak ďalšie diely sú distribuované priamo na video, ale zase nejde u mňa až o také hrozné prepadáky. Nie každá hororová séria si udržiava taký nadštandart ako Scream.

sniper18 (hodnocení, recenze)

DaliX: Tak ja tiež takéto filmy až tak veľmi nepozerávam, ale raz za čas si nejaký pozriem, lebo stále v sebe cítim nejakú tú lásku k tomuto typu filmu, ktorá sa ma držala hlavne v detstve, ale to nič nemení na tom, že tento slasher mi príde ako jeden z najhorších vôbec. A Piatok trinásteho síce nebol nejaký klenot a znovu by som si ho už asi nepozrel, ale tiež na mňa pôsobil profesionálne, v rámci subžánru mi všetko prišlo ako čistý štandard. A osobne Pach krvi za sériu ani nepovažujem. To je pre mňa to isté ako napríklad Hviezdna pechota, bol natočený kvalitný film, ktorý sa stal pre mnohých kultom a potom si ešte niekoľko amatérov povedalo, že budú ždímať peniaze, do kedy sa dá, aj keď o nejakom talente alebo aspoň priemerných schopnostiach mohli len snívať. A tu tiež vznikla kvalitná jednotka, ktorá podľa mňa patrí medzi to najlepšie, čo kedy vo svojom subžánri vzniklo a pokračovania nemajú jedinú stránku, ktorá by mohla jednotke konkurovať.

DaliX (hodnocení, recenze)

sniper18: Tak ja osobne moc takéto filmy nemusím ale Saw má samozrejme okrem zabíjania aj prepracovanejší dej, to sa musí nechať. Myslím, že od pokračovania Wrong turn sa nedalo očakávať lepší dej alebo tak podobne, lebo to je jednoducho priamočiara séria, ktorá začína a končí rovnako. Ja som naopak sanatórium uvítal, prišlo mi to po stránke atmosféru lepšie a oproti remaku Friday 13th, je toto rozhodne zaujímavejší horor.

sniper18 (hodnocení, recenze)

DaliX: Lenže aj s brutalitou sa musí vedieť zachádzať. Tento film možno relatívne brutálny bol, ale čo z toho, keď to všetko vyzerá tak amatérsky a nudne, že behom porcovania chlapa si radšej cez pol obrazovky pozerám internet, ako ma to strašne baví. A navyše tá zúfalá neoriginalita, kde nebola jediná krvavé scéna, ktorá by sa nepodobala na nič z toho, čo som už videl mnohokrát a pritom väčšinou omnoho lepšie. Toto napríklad pri Saw nehrozí, tam sa s tými vraždami vždy vedia pohrať, či už obsahovo alebo aj vizuálne. A to, či je niečo určené do kín alebo video vôbec neberiem, ako keby krváky bežne chodili do kina.

DaliX (hodnocení, recenze)

sniper18: Tak ja osobne si myslím, že toto bolo lepšie ako posledné horory od Platinum Dunes. So Sawom som to nezrovnával, len som poukázal na brutalitu akú tento snímok má, predošlé diely neboli až také gore, a navyše na to, že to bol film určený na video a nie do kín, to také zlé nebolo.

sniper18 (hodnocení, recenze)

DaliX: No tým si podľa mňa poriadne urazil akékoľvek Saw. Síce nie som nejaký veľký fanúšik tej série, ale každý diel aspoň pôsobí profesionálne, je dobre zahraný, s kvalitnými efektami a dokonca má aj dej, na ktorom si dal niekto aspoň trošku záležať, aj keď to, či je dobrý alebo zlý je už na každom zvlášť. O takom niečom môže minimálne tento Pach krvi len snívať, taká amatérčina, ktorá kričí z každého záberu, slova a väčšiny efektov sa len tak nevidí. A ešte ani normálny koniec nevedeli vymyslieť a tak ho úplne vykradli.

DaliX (hodnocení, recenze)

sniper18:No, mne ti tento 4-tý diel príde lepší ako dvojka a trojka. Ale spracovaním sa to už blíži k filmom ako Saw.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ešte horšie, ako posledné dva diely, že som si len zase nedal povedať a pozrel už tretie úplne zbytočné a nezáživné pokračovanie môjho obľúbeného prvého dielu. Neuveriteľne hlúpe snád´ po všetkých stránkach, s nudnými vraždami a asi najhorším obsadením, aké som vo vyvraždovačke kedy videl.

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

t.mon: frajerku jsem ještě nenahlásil. Na ondreje100 jsem napsal POMOvi toto:
Ahoj. Sorry že otravuju ale rád bych nahlásil uživatele ondrej100. Neustále dost sprostě uráží ostatní uživatele na diskuzích. Naposledy se tak stalo dnes v diskuzi u filmu Wrong Turn 4. Kde na jednoho uživatele reagoval takto:
19.10.2011  15:41 ondrej100 Ltblue: Kokot ses tu akurád ty skurvysyn pojebani.Jebal som ty mater tu kurvu čo mi fajčila kara za dolara.
Prosím o vyřešení tohoto problému a předem děkuji za vyřízení.
S pozdravem a přáním hezkého zbytku dne.
Martin Zdeněk - Žralok

Od tý doby se ondra nikde neobjevil. Teda pod svym nickem ondrej100. Až vymyslel frajerku :D

Pilda17 (hodnocení, recenze)

ricci.s: Jojo přesně tak.. :D Mě by spíš zajímalo, kolik mu opravdu je.. :)

Pilda17 (hodnocení, recenze)

ricci.s: Kdyby to byla holka, tak se takhle nevyjadřuje.. :D Podle stylu psaní je to Ondrej100 já si nemohu pomoc.. :D

Pilda17 (hodnocení, recenze)

J*A*S*M: Porovnal jsem pár filmů a mají téměř 100% stejné hodnocení. Jak tvrdím, náhody se také dějí, ale v tomto případě je to směšné..