Reklama

Reklama

Bylo, nebylo

(seriál)
Trailer
USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

Videa (60)

Trailer

Recenze (488)

silentname 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už sa konečne k tomuto seriálu trošku vyjadrím. Mám ho poriadne napozeraný a sledujem ho aj ďalej. Ale myslím si, že každá séria by si zaslúžila iné hodnotene. Tak poďme na to: 1. séria - U mňa je to za 5* Všetko bolo veľmi dobre premyslené, mali sme tu veľké množstvo postáv, ktorým nechýbala logika, mali zaujímavé príbehy, ktoré nás presvedčili, aby sme to sledovali ďalej. A keď to skončilo, chcel som len pokračovanie, pretože to bol jeden z najlepších seriálov, ktoré som kedy videl. 2. séria - Mal som trošku zmiešané názory. Prvá polovica bola rovnako vynikajúca ako prvá séria a dávala nám viac zaujímavých nápadov a skvelých postáv. Stále som mal pocit, že tu máme Once Upon A Time, ktoré vie narábať s postavami a vie ich zapracovávať do svojich príbehov. V druhej polke (po smrti Cory) to nejde dole vodou, ale nebola podľa mňa až tak zaujímavá ako prvá. Mala už svoje slabšie momenty a najmä sme tu mali aj pár postáv, ktoré dokopy nikam nesmerovali (najmä Tamara) a celé to len zdržovalo. Ale stále som chcel vedieť čo bude ďalej. Celkovo dávam 4* 3. séria 1/2 - delenie robím z toho dôvodu, že mám rozdielne názory na jednotlivé polovice. Prvej dávam 5* Silný príbeh, veľmi zaujímavé rozuzlenie, máme tu síce menej postáv ale nikto sa v tom nestráca, dej sa nesústredí na Storybrooke a konečne som mal pocit, že seriál posunul niekam inam. Okrem toho Peter Pan bol jedna fantastická postava. Doteraz si myslím, že záverečný diel keď Emma s Henrym opúšťajú Storrybrooke mala byť poslednou bez poslednej minúty. 3. séria 2/2 - Dávam 1* - Toto bolo veľké sklamanie po veľkých očakávaniach. Postáv je málo, Zelena je príšerná postava, ktorú mám chuť vyraziť, celé to pôsobí hlúpo, nedáva vôbec zmysel a vyzerá to, že tvorcom došli dobré nápady. Veľké sklamanie a dokonca som si hovoril, že si novú sériu ani nepozriem. 4. séria 1/2 - 5* Toto vyzerá ako keby sa konečne tvorcovia prebudili a dali nám obrovský hit od Disneyho (Frozen) do ich vlastnej formy a bolo to fantastické. Zaujímavé a uveriteľné postavy, dobré zvraty a skvelé momentky. Plus k tomu sme tu mali Snow Queen, ktorá ako záporák funguje fantasticky a ako divák som s ňou aj súcitil a dokázal ju chápať. Skvelé zakončenie a opäť navnadenie na pokračovanie 4. séria 2/2 (zatiaľ) - odpad! - Zatiaľ asi to úplne najhoršie čo tvorcovia dali dokopy. Nedoprajú čas, aby sa veci vyvinuli, Cruela a Ursula sú postavy, že stačí ich vystrihnúť z deja a nič sa nezmení, Maleficent pôsobí miestami až pateticky a návrat Golda je priam strašný. Dúfam, že sa to zdvihne. A mimochodom - Maleficent vo forme draka sú asi najhoršie efekty aké som videl za posledných 15 rokov. ()

Jinny 

všechny recenze uživatele

Sympatický seriál o místě bez magie, kde pohádkové bytosti žijí "za trest". Převyprávění pohádek podle svého není ve fantasy nic nového, tady je to ale obohaceno o odraz archetypálních postav v našem světě. Je znát omezený rozpočet na triky a občas i omezenost scénáristů, ale cením si toho, že leccos vyřešili už v první sérii a pro tu druhou si ponechali jen rozumné množství otazníků. ()

Reklama

Sokka_ 

všechny recenze uživatele

OUAT je fakt geniální seriál a nikdy bych si nemyslel že bych to řekl. Všechno dávalo smysl, všechno spolu souviselo a prostě to všechno bylo skvělý! K první sérii bych mohl říct jenom to, že první dva díly byly naprosto hrozný. Všechno to začne nějak od 5 dílu. Musim dodat, že boj s drakem na konci první série byl dost ubohej.. Druhá série byla už zábavnější. Konečně se objevilo více záporáku. Víc se tam toho dělo a flashbacky rozhodně zajímavější. Třetí série - Rozhodně zatim nejlepší! Neskutečně zábavná. Skoro každej díl vás tam nečim překvapí. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Believing in even the possibility of a happy ending is a very powerful thing. Pro mě osobně velice příjemné překvapení, propletení pohádkového světa s tím skutečným je hodně originální. Navíc nám pilot nabídl zajímavý příběh Emmy, které se za dveřmi zčista jasna zjevilo její dítě, jenž kdysi dala k adopci. Baví mě sledovat, jak se s tím postupně Emma v podání úžasné Jennifer Morrisonové vypořádává, přiznám se, že dění ve světě pohádek mě baví o něco méně a občas mi prostě připadá až příliš kýčovité.Nemluvě o dialozích, ze kterých mi je občas trapně za samotné postavy. Čím dál víc se mi nechce OUAT sledovat.. . Oblíbené postavy: Emma, Snow, Red. ()

Helo 

všechny recenze uživatele

Strašná slátanina (US verze Arabely + Legenda o Mulan + Hook + Alenka v Říši divů + kdo ví, co ještě), jenomže ona je to proklatě zábavná a návyková slátanina. Těžko se na to nedívat, když je většina postav ukrutně sympatických, má to navazující a překvapivě promyšlený a proplétající se děj, lidé i nelidé mají ke svým činům důvody a nejednají bezúčelově, a ten hlavní hudební motiv je tak zatraceně kouzelný! Jediné, co mi chybí, je trošku více vtipu, který by tomuhle seriálu sednul, jak Hookovi hák na pahýl ruky. A abych nezapomněl, dostal za to Robert Carlyle nějakou cenu? Páč jeho Rampelník je absolutně skvělý a já bych klidně bral samostatný seriál jen s ním. ()

Galerie (3 219)

Zajímavosti (56)

  • Robert Carlyle coby pan Gold nosí v několika záběrech snubní prsten, přestože ženatý není. Jedná se o skutečnýsnubní prsten Roberta Carlyla, který si ho zapomněl sundat. O této zkušenosti dokonce i "tweetoval". (aknamor)
  • Od okamžiku, kdy začnou hodiny znovu jít, je možné zaznamenat, že se scény se Zlou královnou ve Storybrooku stávají tmavší. Pozadí, kostýmy i osvětlení dostává s vývojem příběhu temnější tón. Kostýmy pro většinu postav ve Storybrooku jsou koordinovány s jejich pohádkovými alter egy. (Aurum)

Související novinky

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

O pokračování kultovního Trainspottingu se mluví už mnoho let. Irvine Welsh, autor románové předlohy, sepsal už v roce 2002 sequel nazvaný Porno. A režisér Danny Boyle (Sunshine) je od té doby… (více)

Reklama

Reklama