Čtyři mouchy na šedém sametu

• Itálie 4 mosche di velluto grigio (více)

Mladý rockový bubeník Roberto (Michael Brandon) je terorizován záhadnými telefonáty od tajemné osoby, a dokonce ho pronásleduje na každém kroku. Jedné noci se samotný Roberto rozhodne sledovat tu tajemnou osobu, ale netuší že to dopadne velmi špatně. Záhadný muž tvrdí Robertovi, že ho nezná a záhy na něj vytáhne nůž. Roberto při sebeobraně toho muže zabije a ihned je vyfocen na místě činu jinou osobou, která má na sobě masku jakési legrační panenky. Od té doby se maskovaný vrah snaží zoufalého hudebníka vydírat a dostat ho do naprostého šílenství. Avšak tváří v tvář vrah nemůže Roberta při velké příležitosti zabít. Roberto si najme soukromé očko pro případ, ale i ten je později zabit společně s dalšími osobami. Roberto se rozhodne spojit se svým nejlepším přítelem z venkova Godfreyem (Bud Spencer), který hned pochpopí, že se jedná o duševně nemocného vraha a je si naprosto jist, že zabiják zná Roberta až moc dobře. Oba společně vymyslí způsob jak dostanou maskovaného zabijáka. (tequilla)

-henry-

Závěrečná zpomalovačka je ovšem za 5 hvězdiček - neuvěřitelně boží! + výborné dva Morriconeho motivy (sex v koupelně, závěr)... kurva takhle se maj dělat konce. Spolu s PTÁKEM S KŘIŠŤÁLOVÝM PEŘÍM patrně Argenteho nejnápaditější počiny, moderní i dnes (na rozdíl od jeho pozdějších, které jsou spíše úsměvné nebo jen nechutné). ()

Elessar.

Prišlo mi to miestami ako od Croenberga, s tým jeho scifi, ale zároveˇmn je to Argento, rozhodne sa k jeho zvieracej trilógii radí, ako niečo slabšieho. No má to isté kvality a dá sa na to docela dobre pozerať. ()

sibskyn

Na tohle se pěkně dívá, nic dokonalého, ale je to příjemné, asi tak jako poškrabaní se v rozkroku, nezabolí a ani neuspokojí. Sice občas blbost postav, bije do očí, aleee budiž. Slušně jsi to udělal Argento ()

StaryMech

Scénář a dialogy mají ke skutečnosti stejně daleko jako herci k svým postavám, divák je rván ze spárů nudy krvavými zátišími aranžéra pouťových jízd hrůzy : třetí Argentův žlutovzrušoun představuje svého autora už v dospělé formě, jen ty výtvarné hrátky dosud zrají. Nádavkem dostáváme Řím k nepoznání. ()

TylerD.

Jo, já vím, giallo tehdy jelo ale já to hodnotím teď a na mě to má zcela zbytečné násilné momenty. Postava Buda Spencera byla taky zbytečná ale na Buda Spencera se chcete dívat vždy :) ()