The ABCs of Death

• Slovensko Abeceda smrti (festivalový název)
Povídkový / Horor / Thriller / Animovaný / Komedie
USA / Nový Zéland, 2012, 129 min

The ABC's of Death je ambiciozním dílem, které bylo natočeno na části, na kterých se podílelo v režii přes dvě desítky světových talentů filmového žánru. Inspirován dětskými vzdělávacími knížkami ABC, je film složený z 26 jednotlivých kapitol, kde ke každému režisérovi je přiděleno jedno písmeno abecedy. Režiséři potom dostali volnou ruku jak vytvořit příběh, kde nesmí chybět téma smrt. (Nivenx)

Diskuze

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Tak jsem začal trochu pátrat po tom nakopávacím traileru. Většina recenzí se shoduje v tom, že nejlepší příspěvek natočil Spasojevic (Srpski film) a Sarmiento (Deadgirl). Právě o Spasojevicove kraťasu píšou, že zůstane dlouho v hlavě, což je na tak krátké ploše malý zázrak. Naopak nejhorším příspěvkem většina shledává Westův M is for Miscarriage. :(

Více zde:

mr.filo

mr.filo (hodnocení, recenze)

tak v Rusku už to viděli:

Canada 14 September 2012 (Toronto International Film Festival)

USA 22 September 2012 (Fantastic Fest)

Russia 4 October 2012

POciSEM

POciSEM (hodnocení, recenze)

Esli se nenecha vtahnout do zumpy jako Nispel tak urcite. Taky sem zvedavej hlavne na tohohle reznika

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Sem zvedav s cim prijde Spasojevic po Srbskym filmu jsem zvedavy hlavne na jeho prispevek tenhle capek to nekam dotahne!

POciSEM

POciSEM (hodnocení, recenze)

Nevite nekdo jak dlouhy budou ty jednotlivy povidky? Sem na to uz nabuzenej jak stara buzna

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Pokud se nepletu, tak to není trailer na film, ale na amaterské kraťasy, ze kterých diváci vybírali ten jeden, který se zařadí po bok slavnějších tvůrců. A vybrali právě animovaný T is for Toilet.

Norzog

Norzog (hodnocení, recenze)

Budou to jednotlivé kraťasy, jež bude vázat maximálně to, že pojednávají o smrti. Celkem asi 26, jelikož má být zastoupeno každé písmeno v latince.

AngelusCZ

AngelusCZ (hodnocení, recenze)

nebude to náhodou tak ze vsechny ty kratky spoji do jednoho celoveceraku ??, NEBO delaji uplne novej pribeh akorat celovecerni ??

AngelusCZ

AngelusCZ (hodnocení, recenze)

ja to stejne porad nechapu, bude to hrany nebo animovany, bude to dlouhej film ?? o cem to bude ???

DaviD3141

DaviD3141 (hodnocení, recenze)

V mojom denníčku nájdete cca 20 krátkometrážnych filmov z The ABCs of Death - T is for ... Postupne sem na ČSFD budem pridávať ďalšie kraťasy.