peetriss

Jemně zklamaná vysoká očekávání, takové pocity u mě bohužel převažují. Problém hlavní - atmosféra: je vysoce kvalitní po retro stránce, kde jsou 70. léta vykreslena opravdu věrohodně, po stránce hororové atmosféričnosti, hutnosti a napínavosti však selhává, což mě velmi nemile překvapilo. Na vymýtání duchů se tady jde filmovou cestou téměř nehororového rodinného dramatu na jedné straně, a filmového dokumentu na straně druhé. Sporadický hororový podkres je pod tímto rušivým postupem občas až upozaďován. Když už se tvůrci snaží zoufale pomalu usínajícího diváka probudit nějakou lekačkou, tak je povětšinou neúčinná. Je mi líto - v tomto směru byl mnohem lepší loňský Sinister, byť byl trošku o něčem jiném, a přesto tak podobném. V zajetí démonů mělo náběh na pouhé tři hvězdy, ale objektivně musím uznat, že řemeslná práce s kamerou, režie i scénář jsou kvalitní, jen se někde vytratil pod tlakem žánrové rozpolcenosti náboj. Také herecké obsazení je dobré, především řev Lili Taylor v závěru je neuvěřitelný. 70% ()

Kejt.lin

skvělé zpracování... sice furt čekám na něco, u čeho se poseru strachy, ale toho se asi nedočkám :D ..zkrátka, tohle patří mezi dobře udělaný horory, jojo ()

Disease

Škoda, že se je ke grandióznímu finále třeba prokousat více než hodinovou nudou. Prostřihy na "další případy" budování napětí taky moc nepomohly. ()

Mitin

Horory celkově moc nemusím, ale nakonec jsem se nechal od přítelkyně do kina přemluvit. Již od začátku filmu jsem byl přikovaný k sedačce a díky perfektní kameře, perfektním zvukům a atmosféře jsem se ani na vteřinu nepřestal bát. Bohužel to od půlky filmu trochu opadalo, jelikož když už jste se "seznámili" se všemi démony, už jste nějaké překvapení moc nečekali.. I přesto dávám 5*. film se mi velice velice líbil. ()

Shimargh

Sice klišovité až hanba, ale zase na druhou stranu naprosto precizně natočené a zahrané. Navíc je tam několik infarktových scén a po dlouhé době mi u filmu nebylo zrovna dvakrát dobře, nebýt mé ženy která spala vedle mě, asi bych si musel dát občas pauzičku a rozsvítit světla hehe. Ale abych byl upřímný, můj milovaný Sinister jen tak něco nepředčí. Exorcism of Emily Rose se mi také líbilo mnohem víc než tohle, jako jednohubka ovšem velice příjemné, asi tak na stejné úrovni jako Insidious, možná dokonce o chlup lepší. ()

TERRORDROME

Nič nové pod neptúnom, ospevovaný horormacher James Wan iba obšľahol Amytiville, prihodil k tomu zopár stokrát videných prvkov typu decka čo vidí neexistujúceho kamoša a samozrejme primontoval aj nejakú tú ohavnú bábiku, bez nej by to jednoducho nešlo. A tak rodinka v novom dome zistí že tam straší, po nociach sa ozýva kdejaký nadprirodzený rambajz doprevádzaný diabolsky smrdiacimi ektoprdmi a vtáci okolo páchajú samovraždy. Tie buchoty pleskoty aj ťahanie za nohu démonom sú naozaj celkom strašideľné, ale poskakujúce prízraky v plesnivých košeliach s múčnym mejkapom ako aj fľakatých obesencov by som zasa určite vynechal, z toho lacnota len tak špliecha. Podozrivé je aj to že jednotlivé zvukové prejavy temných síl obvykle počuje len jeden člen rodiny, takže keď napr. uprostred noci s poriadnym hrmotom spadnú všetky obrazy nad schodiskom, vie o tom len mamka aj keď sú všetci doma. Taktiež ten motív posadnutej bábky sa párkrát mihne filmom, ale s hlavným dejom nemá nič spoločné a nakoniec sa na to proste zabudne. Posledná tretina však úspešne pritvrdí, keď démon ťahá za vlasy dievča po celej miestnosti tak to funguje a neodvratný záverečný exorcizmus je prekvapivo poriane vygradovaný. Takže nakoniec to bolo celkom slušné, ale mne sa predsa len viac páčila Žena v Čiernom, to bolo vo svojom snažení omnoho účinnejšie. ()

jurasino

Konečně po dlouhé době zase pořádná duchařina-haunted house něco ve stylu Amityville spojené s vymítáním. Je to perfektně zpracované, film vůbec nenudí a napětí po celou stopáž. Má to prostě šťávu, navíc je to zasazené v 70. letech s nádhernýma autama té doby, prostě doporučuju 5* Po čase zase nějáký kvalitní horror kterých dneska tolik není ()

Drirr

Skvěle natočené nic. Spíše napínavý thriller s pár lekačkami, které zafungovaly jen výjimečně, a hlavně se scénářem, který vlastně nebyl scénář. Prostě mustr "přijede rodina - začne je něco strašit - rodina trpí - když už trpí moc, najde se pomoc - pomoc pomáhá, ale něco se zvrtne - finální řešení s dobrým nebo špatným koncem." Máme tam nějaké ty oběšence, náměsíčné, mrtvé psy, sklepy a falešné zdi. Prostě jako v každym filmu o strašidelnym domě. Některé se podařilo v rámci žánru vytěžit vcelku příjemně, jiné jsou jen zbytečnými klišé (mrtvý pes? really?) Herecky průměrná, režijně skvěle zvládnutá látka, u které Hayesovi i Wan rezignovali na hledání něčeho nového a spolehli se na klasiku. Ale tak proč ne. Celkem pomohl ten look "true story" (byť je to samozřejmě dost zavádějící, řekněme, že si film vzal námět) a celkem zajímavé postavy Warrenových. Bavilo mě to, ale nenechte se zmást, o žádný zásadní hororový zářez opravdu nejde. Pokud chcete originální přístup ke strašidelnýmu domu, pusťte si první sérii American Horror Story. 66,666 % ()

Paldiny

Máloktorý režisér vie so šestákovým rozpočtom tak precízne pracovať s atmosférou. Tu dostala šikulka z Malajzie o nejakú tú nulu navyše a hneď je to cítiť na vylepšenom dobovom výraze. Ten zaprášený dom snáď prešiel časom zo 70tych rokov, lenže s tým rozdielom, že keby Wan strašil v tých časoch toľko agresívne, tak miesto pukancov by rozdávali kyslíkové masky. Technická stránka je dokonalá, užíval som si dlhé kamerové nájazdy, triasol sa pri mrazivých večeroch a cez prsty hľadal v tmavých kútoch náznak pohybu. Dosť veci napomáha prítomnosť paranormálnych špecialistov akých prípady by vydali na vlastnú sériu. Len to finále zbytočne otočilo na akčnú nôtu. Áno, záverečné vymítanie bolo efektné, ale ubralo na tom, čo sa tak poctivo dovtedy budovalo. ()

vorry

První půlka filmu působivá, samé mrazivé scény - tak to má být!! Druhá půlka šla do kytek. Navíc vůbec netuším, kde sebrali tu ilustrační fotku, když tenhle záběr tam nebyl. A závěrečný HAPPY END byl pro mě trapnou třešničkou na už tak zpackaném dortu. Jak já nemám rád horory, které skončí šťastně. ()

oRi11

James Wan a jeho dokonalý smysl pro hororové filmy se zde opět nezapře. Poctivá atmosféra 70.let podkreslená dokonalým hudebním zpracováním mě nenechala vydechnout a to od samého začátku, až do konce tohoto snímku. Žádné krveprolití, scény plné efektů, prostě horor o hře zvuků, lekaček a perfektního hereckého obsazení doplněného umem Jamese Wana. ()

Vadriano

No, horory skoro nesleduji, ale Patricka Wilsona mám rád a na tenhle film rozhodně nekoukejte sami ve 2 hodiny v noci... ()

Prochy38

Ničím originální horor. Viděno už x-krát. Ovšem nutno říct, že snímek vyčnívám z této dlouhé řady skvělou atmosférou. Místy mráz po zádech běhal, lekavý už tolik nejsem, ale některé záběry fakt luxusní. Sympatické obsazení. Jestli se mám vyjadřovat k tomu, že jde o skutečné události, tak nevím, co si o tom mám myslet.... Nechci dráždit zlé duchy, ale myslím, že to bylo přehnané. V rámci žánru těžký nadprůměr, jinak film už ne tolik pro mě. ()

Schuldiner

Dobrej začátek, řikal jsem si, že konečně zas po nějaký době horor s dobrou atmosférou. Občas dobrý lekačky, zajímavý nápady, i když ne úplně originální. Ale pak se to prostě rozplizne v takovej podivnej paskvil, kde mi začalo vadit čím dál, tim víc věcí. Navíc, nic moc herecký výkony. Duchařinka se slibnym rozjezdem, ale celkově určitě tak na jedno podívání. Jako horor to docela funguje, ale nesmíte se v tom vůbec nimrat. ()

Patrik256

Rozpočet_ 20 milionov dolarov // Tržby_ 319.4 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 10 938 567 KČ // Diváci v ČR_ 81 961 // Tržby v USA*_ 137.4 miliona dolarov . ()

tlamiczka

Řemeslně dobře zvládnuté, výborně udělaný zvuk, ale jinak ŠÍLENĚ ohraný scénář. Na horory koukám pravidelně ale tohle jsem prostě odzívala. Celé to navíc působilo jako jedna velká reklama na pokřtění a bibli. Silně si to hraje na realitu (Ed a Lorraine Warrenovi opravdu existují a měli na vymítání bubáků založený velmi solidní byznys) a to mě na tom možná otrávilo nejvíc. Celý smysl filmu je asi v tom, aby se divák cítil v bezpečí jen s křížem a svěcenou vodou potřeným čelem - jinak ho totiž ti naprosto reální zlí duchové posednou a Vatikán pak nebude chtít vymítat duchy z jeho střev. ()

Ricky_CZ

Poslední dobou to vypadá na dobré období pro kvalitní horory. Bál jsem se stejně jako u Sinisteru a možná i o něco více. Povedlo se vyždímat asi maximum z milionkrát přepraného tématu. 90% ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění